Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mythbusters Avatarı

Gerçek Adı
    derviş bahadır
    Son Giriş
    24.03-2011
    Saat
    03:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bişi ögrenmek istiyorum ilkdefa rapor aldım ve benim raporumda % 20 verdiler özür durumunu ve benim özrüm sol bacagımda altextremde kısalık var 3.5 santim ve incelik var ama normal vitesli aracım var 10 yaşımdan beri kullanıyorum araç bu zamana kadar bi sıkıntı yaşamadım hiçbir destek almadan rahat yürüyorum furbol oynuyorum araç sürebiliyorum ama benim bahsetmek istedigim şey ben %20 raporla araç alabilirmiyim ötv indirimi :%37 değilmi ve ben düzvites araç alabilirmiyim bu yasadan ve biz özürlülere neden bukadar zorluklar sunarlarsa hertürlü yasayı bizim elimizden alıyolar sgk nın sayfasında baktıgımda % 40 ın altında bu yasadan yararlanamaz diyor %39 olursa olmuyomuş ve bizler ne özürlü nede saglam statüsünde sayılıyoruz tam açık yazmam gerekirse bizbu vatanın insanları değiliz öylemi oluyor..

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    199
    Verilen Beğeniler
    88

Araç alımında rapor oranının önemi yok.
    Sol alt ekstremiteden sakat olmak ve buna karşılık "Otomatik vitesli araçları kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli raporu/ehliyeti alman gerekiyor araç alımında ÖTV'den muaf olmak için..

Üye
    okan62 Avatarı

Son Giriş
    30.03-2011
    Saat
    02:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%20 rapor alman çok kötü sen bi üst kurula baş vur bence

Üye
    mythbusters Avatarı

Gerçek Adı
    derviş bahadır
    Son Giriş
    24.03-2011
    Saat
    03:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla sanki adamlardan par açıkıyo bu doktorlara uyuz olmaya başladım olmadı memleketimden de rapor başvurusu yapacam bastonla gidecem en sonunda

Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

düz vites tertibatlı otomobil alabilirsiniz. otm. vitesli araçlarda ötv muafiyeti uygulanmaz. araçta mutlaka özel tertibat olmalı(otm.+tertibat olabilir). mesela sizin için elden yapılmış debriyaj uygun.(eğer ihtiyacım yok diyorsanız daha sonra aracınızdan sökersiniz)...

Üye
    esrarengizadam25 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Veydel kardeşim senin dediğin son çıkan kanuna göre öyleydi. Ama artık sol bacağında sakatlık olanlar otomatik vites araç alabiliyor. Artık otomatik vites özel tertibat özel donanım olarak kabul edildi. Bu kanunla sol bacağında sakatlığı olanlar hem tertibat parasından hemde tertibat taktırmak proje yaptırmak gereksiz yere 2.000 tl masraftan kurtulmuş olduk. ayrıca tertibatların kullanışsız olmasıda ayrı bir dertti.

Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    esrarengizadam 25 bu değişiklik çok iyi olmuş. benim problemim sağ bacakta ama aracım otm. vites. araçta takılı olan tertibatı söktürdüm. sağ ayakla gaz, sol ayakla fren yapıyorum. trafik şimdiye kadar sorun çıkarmamıştı ama sorun çıkarırlar diye sürekli tedirgindim. otm. vitesin tertibattan sayılmasıyla tedirginliğim kalmadı diyebilirim...
    bilgilendirme için tşkk...