Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    womit Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    09:27
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaslar.
    Kafama takilan birkac soru var. Herzamanki gibi en dogru adres burasi.
    1.5 yil once %92 oranla (tertibatsiz) turkiyeden sifir alinmis araci satin almak istiyorum. benim h sinifi (ozel tertibatli arac kullanir) ehliyetim var. Satin alacagim arac tertibatsiz ve 17 saat uzaklikta baska bir ilde.

1-Araci satin alabilirmiyim.
    2- Parami ve ehliyetimi cebime koysam aracin bulundugu il e gitsem noterden satisi alsam (alabilirmiyim) ve maliyede olan borcu uzerime gecirsem (gecirebilirmiyim) ve araci bulundugum ile getirsem (getirtsem) burada tertibati taktirip projemi cizdirip muayeneye soksam. yine ruhsati degistirip uzerime almam mumkunmudur.
    oyle ki; butun islemleri aracin bulundugu ilde yapacak olursam bir arac parasi kadar daha otel masrafi cikar bana.
    tesekkurler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Evet, satın alabilirsin... Ama, neden almak isteyesin? Daha doğrusu, aracın fiyatı ne kadar? İkinci el sıradan bir araç almaya kalksan, daha iyi değil mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ayıntaplı27 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin köse
    Son Giriş
    12.02-2015
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    GAZİANTEP
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet alabilirsin ama noterden satışını alırsın somra ken memlektinde ruhsatı cıkartabilirsin 1 ay süresi var....ama maliyede borcu varmı varsa borcunu temizler öyle noter satışını öyle alabilirsin borcu olursa noter kabül etmez...

Üye
    womit Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Aracın sıfır fiyatı 29,500 TL yine sıfır Engelliye indirimi: 21,700 TL. araç 1,5 yaşında, ben aracı 16,000 tl yada birazdaha altına alacağım. Aracın şu anki normal 2. el piyasası 22,000 TL üzerinde.
    Aracın maliye ye tabiki borcu var. %90 engelli kişi aracı alırken ötv muafiyetli aldı. Dolayısıyla maliyeye olan borcunu üzerime geçireceğim.

Asıl sormak istediğim. Ben %40 engelliyim. Ehliyetimin arkasında %40 yazıyor. ayrıca H sınıfı ehlilyetim var. Yanıma ayrıca bir rapor almadan noter e bu belgelerle gidip (nüfus cüzdanı ve ehliyetim) aracın noter satışını alabilirmiyim ve maliye ye olan borcu üzerime geçirebilirmiyim.

Aracın şu anki hali 1.5 sene önce %90 raporla sıfır alınmış tertibatsız araç.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Noter satışını o şekilde alabilirsiniz herhalde. Rapora ihtiyaç duyulmaz. Sonrasındaki vergi dairesi işlemleri için rapor şart ama...

İkinci el değeri 22 bin tl olan aracı 16 bin tl'ye almak evet, avantajlı. Tabii 5 yıl satamama kısıtlamasını ve satılırsa başta ödenmeyen verigleri ödeme beyanını da devralmış olyorsunuz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    womit Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Araç otv muafiyetiyle alınalı 1,5 yıl oldu. Ben aracı şimdi satın aldığım zaman satmak için 5 yıl değil 3,5 yıl bekleyeceğim.

Noterde aracı satın alırken maliye borcuna bakıyorlar ve borcu varsa aracın satışını yapmıyorlar diye biliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Evet, 3.5 yıl bekleyeceksiniz.

Evet, maliye borcu varsa satış yapılmaz.

Üye
    womit Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    güncel