Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    paradoxus Avatarı

Gerçek Adı
    NEVZAT
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    23:18
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar

ben 2009 yılında sıfır manuel vites bir araba almıştım ancak daha sonradan yapılan yasa değişikliğiyle sol bacak engellilere otomatik vites araç alma şansı doğmuştu.
    şimdi öğrenmek istediğim şey acaba maliyeye bir dilekçeyle başvurup bir defaya mahsus 5 yılım dolmadan ötv siz bir araç alabilir miyiz. tabiiki 2. bir araç alma niyetinde değilim sadece daha kolay kullanabilmek adına bu arabamı satıp yerine otomatik vites araç almak istiyorum.

BÜLENT ABİ bu konuda beni bilgilendirirsen sevinirim. şimdiden teşekkür ederim

Üye
    TuruncuAkşamüstü Avatarı

Gerçek Adı
    Hasibe Kızıltaş
    Son Giriş
    31.10-2017
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

Mesajı ilk açan Paradoxus'un sorusu için yazmak istedim. 5 yıl dolmadan kesinlikle yasa gereği ikinci bir araç alımı imkansız. Ancak araç pert ya da benzer durumlarda yeni araba alma hakkınız doğuyor bu da ekspertiz ve benzer raporlar sonrası karar verilip onaylanınca. Ayrıca Sağ bacak sağlam olan kişiler özel tertibat taktırmadan da ÖTV'siz araç alabilirler.

Ayrıca bu konuda çıkan yeni yasa hükümlerini ööğrenmek için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz. Detaylıca anlatıyor.

Engellilerin Araç Alımlarındaki Belirsizlik Sona Erdi - Engelliler Haber ve Bilgi Portalı - Yaşadıkça

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Elinizdeki aracı vergi avantajı ile satın almışsanız, 5 yıl dolmadan ikinci bir araç alma imkanınız yok. Elinizdeki aracı vergisini ödeyerek satsanız bile bu 5 yılın dolmasını beklemek zorundasınız maalesef.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    paradoxus Avatarı

Gerçek Adı
    NEVZAT
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    23:18
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cevap verdğiniz için teşekkr ederim