Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mehmet Faruk Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    15:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,
    Benim ehliyetimde Otomatik vites araç - Özel tertibatlı araç ibaresi var. Yani ikisi aynı anda yazılmış. Bu durumda ben hem otomatik vites araç kullanabilirim hemde özel tertibatlı araç kullanabilirim anlamı mı çıkıyor.

Yoksa özel tertibatlı otomatik vites araç kullanır anlamı mı çıkıyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Sağ ayağınızda polio sekeli var sanırım. Bu durumda otomatik vitesli aracınızda özel donanım bulunması şart.

İki tür özel donanım bulunur. İkisinden birini aracınıza yaptırmak zorundasınız:

1- Gaz pedalı sola da alınmış
    gazsola - Ehliyette hem Otomatik hem de Özel Donanım ibaresi bulunması..?

2- Gaz pedalını elle kumanda sağlayan

engelli gaz sistemi ks ford - Ehliyette hem Otomatik hem de Özel Donanım ibaresi bulunması..?

grnt420yv1 - Ehliyette hem Otomatik hem de Özel Donanım ibaresi bulunması..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Mehmet Faruk Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sn. Oturanboğa Ben Bir soru sorabilirmiyim.
    Benim ehliyetim H Açıklama kısmında otomatik vitesli araç-Özel tertibatlı araç yazıyor. Bildiğim kadarı ile h sınıfı ehliyeti olan ve otomatik vites araç kullanabilen biri bunu plakasına işletmek zorunda değil. bu tür bir yazınızı olumuştum.
    Benim ehliyetime göre otomatik vites araç kullanmamda bir sorun var mı ?
    Hem otomatik vetes araç hemde özel tertibatlı araç kullanabilirmiyim.
    yokssa kullandığım araç her iki özelliğide taşımalımı.

Siz artık ehliyete birşey yazmıyorlar dediniz ama ben 2 ay önce ehliyetime yukarıda belirttiğim yazıları yazdırdım.

Saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Yukarıda yazdığım gibi, hem özel donanım hem otomatik vits aynı anda olmalı...

Ehliyete ibare yazılmıyor aslında. Ama kurumlarda bi hizmet standardı olmadığı için, bazı yerlerde yazılıyor, birkaç üyemiz bu şekilde yazdırdığını söylemişti...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Mehmet Faruk Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrh,
    Öncelikle bilgilerinizi benimle paylaştığınız için tşk ederim.
    Benimde anlamadığım Benim otomatik vites kullanma zorunluluğumu oluşturacak bir rahatsızlığım yok.
    Ama ikisini bir arada yazmışlar ve bununla otomatik vites kullanabileceğimi söylediler.
    ( Özel tertibat olmasına gerek yok anlamında. Çünkü buna gerekte yok. Rahatsızlığım kalçamda yani otom. vitres rahatlıkla kullanabiliyorum. Ama ehliyeti h verdiler.) Sonra ehliyete bu ibareyide düştüler.

Anlıyacağınız kafamı iyice karıştırdılar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Sakatlığınız tam olarak nedir? Hangi uzvunuzda?

Üye
    Mehmet Faruk Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sn; Oturanboğa

Geç dönüş için kusura bakmayın,

Sorun sağ ayağımda polio sekeli ama reflekslerde sorun yok yani otomatik araç kullanabiliyorum.
    Ama değerlendirme malesef bu yönde değil.

Ama çalıştığım iş yerinde daha önce Forklift sertifikası ( milli eğitim Onaylı ) aldım ki bu iş makinalarında
    firen ve gaz sağ tarafta. O zaman neden bu konuda bana olumlu rapor verdiler.

Burada sizin dediğiniz ortaya çıkıyor. Her kurum kafasına görre takılıyor. Mağdur biz oluyoruz.