Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evet bugün sabah 09:00 gibi hastaneye gittim. İzmir Yeşilyurt Atatürk eğitim ve araştırma hastanesine.
    Pazartesi günü sms yolladım ve randevu aldım. cuma gününe randevu vermişlerdi. Bugüne yani..
    KBB ve psikiyatri hariç tüm heyete girilecek bölümleri aynı yerde toplamışlar. Gayet kullanışlı bir şey yapmışlar. Oradan oraya koşturmaya gerek kalmıyor. Her neyse KBB ve psikiyatri bölümlerine girdikten sonra heyet odasında tüm doktorlara laf olsun diye göründüm. Doktorlar beni muayene edeceğine rahatsızlığımı bana sorarak öğreniyorlar ve kaşe basıyorlar. Rezilliğin daniskası yani.. Beni tek muayene eden yer KBB oldu ağzım açık kaldı.. Kulaklarıma ışıklı bir aletle baktı ve onay verdi. (buna da şükür)
    Tüm doktorları gezdikten sonra elimdeki evrakları görevliye verdim ve 2 saat sonra heyetin toplanacağını öğrendim. 2 saat geçti ve sırayla çağrılmaya başlandık. 2-3 kişinin ardından benim ismim okundu. Ben heyecanla kapıya doğru ilerlediğimde görevli bombayı patlattı. Sizin ürolojiye de gitmeniz gerekiyormuş. Unutmuşuz (yuhhh bee) Aldım tekrar evrakları hızla üst kata çıktım ve üroloji uzmanına göründüm. Neyse ki zamanından önce odasına gelmiş.. (14:00 da geliyormuş). Uzmana göründüm ve hızla tekrar heyete geri döndüm. Evrakları verdim ve beklemeye başladım. En az 200 kişi arasında sonuna kadar bekledim. Bir türlü sıra gelmedi. Muhtemelen evrağımı sona koydular onun için sıra gelmediğini sandım. Sordum görevliye, o da doktorlara sordu. Meğersem Üroloji uzmanı heyete gelememiş onu bekliyormuşuz. Heyet salonu bomboş oldu, ben kaldım ama halen sıra gelmiyor. Sinirler en üst seviyede tabi artık.. Çağırdılar içeri, baktım üroloji uzmanı yine yok. Demek ki onsuz da olabiliyormuş.

Neden rapor alıyorsun diye soru geldi. ÖTV den muaf olmak için rapor talep ettiğimi söyledim. Daha önce araba kullanıyor muydun diye sordular evet 2. el bir araç kullanıyorum dedim. Bu seferde 5 sene doldu mu alalı ki yeni aracı ÖTV siz alacaksın diye bir soru geldi saygıdeğer bilgisiz heyet doktorlarının birinden. Orada 2. elde ÖTV muafiyeti olmadığını, sadece sıfır araçlarda ÖTV den muaf olduğumuzu detaylı şekilde anlatıp doktorlarımızı bilgilendirdim. (Bana ÖTV muafiyeti için rapor verenlere bakınız. Dünyadan haberleri yok) Ve yan odaya geçip rapor tarihimi almak için sıraya geçtim ve tarihi aldım. 15.03.2011 11 günde ancak hazırlayabiliyorlar raporu. Bu kadar bilgisizlikle 11 günde bile bir rapor hazırlamalarını alkışlıyorum.

Ne diyeyim umarım böyle saçma sapan sorunlar düzelir de bizden sonraki engelli kardeşlerimiz rahat rahat rapor alabilirler.
    Bu arada rapor için paranın lafı bile geçmedi.
    Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim..

Hastaneye verdiğim dilekçe şöyle idi;

98ycmr - Bugün ÖTV indirimi sebebi ile heyete girdim...

Üye
    hera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rapor almak için yanlış hastane seçmişsin master
    mesela benim evimin tam karşısında olmasına rağmen Bozyaka İzmir eğitim araştırma hastanesine gidemiyorum onlar da heyet raporunu 20 günden önce vermiyolar çünkü

bu konuda en iyi Alsancak Devlet hastanesi, gittiğin gün raporunu alabiliyosun, önceden sıra veya randevu alman gerekmiyor
    yalnız, rapor için saat 11.00 dan önce başvurman gerek çünkü o saate kadar heyet muayenesi tamamlanmış oluyor ve öğleden sonra en geç saat ve 15.30 da raporun çıkmış oluyor
    ve tüm doktorlar aynı oda içinde toplanmış bi şekilde muayene yapıyolar, tüm imzaları toplaman en fazla 15 dk sürüyor

ve Heyete girmek için senin ayrıca dilekçe yazmana da gerek yok, danışmaya başvurduğunda fotokopiyle çoğaltılmış dilekçe örneği veriyolar ve ordan hangi raporu istiyosan işaretleyip işlem başlatılıyor

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

@hera

Bu söylediğinden sonra araştırma yapmadan hastaneye gittiğim için pişman oldum ve rezilllik yaşadım hastanede yukarıda yazdığım gibi.
    Acaba Alsancaktan da mı alsam...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Peki raporunu istediğin gibi doldurdularmı...

Üye
    nayha87 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    ben de aynı sorunu çarşamba günü yaşadım. 111.50 TL ödememe rağmen. doktor illa tertibatın ne olacağını yazmak zorundayız dedi. Sonra ne olduğuna karar veremediler ve beni universiteye sevketti. Madem karar veremiyordunuz ne diye okudunuz 10 yıl, ne diye aldınız benden 111.50 tl diye sinirden duramadım..

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

Bio;

15 Martta raporu alacağım için nasıl yaptılar bilmiyorum. Böyle aptal bir hastaneden sağlıklı bir rapor beklemek akılsızlık olur ama bakalım sonuç ne olacak.

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    290
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

bazen hastane seçme şansınızda olamıyor.bulunduğunuz ilde tek hastane varsa mecbursunuz çile çekmeye.doktorlar heyet konularında çok bilgili değil.bu da hastalara zor anlar yaşatıyor.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Kardeşim onca uzun mücadelen inşallah istediğin gibi sonuçlanır....

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

İnşallah Bio
    Teşekkürler

Üye
    hera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Master;

kendi isteğin üzere başvuruyosun kurula ,eğer herhangi bir ücret ödemediysen pazartesi gidip raporunu alabilirsin Alsancak D.H.den

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Hera heyete girmeden başhekimlik seni direk yolluyor zaten önce money yoksa giremez heyete kayıt yapan memurlar ilk önce ona bakıyor sonuçda döner sermaye ama nereye döndüğü bilinmiyor )

Üye
    Mehmet Faruk Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    15:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Master Merhaba,

Raporunu aldığında başvuru dilekçen gibi siteye ekleyebilirmisin.
    Bu arada raporun hayırlı olsun. Geç olsun güç olmasın.

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hera;
    İşyerinden zırt pırt izin alamadığım için Alsancaktan rapor almaya gidemeyeceğim maalesef..

Mehmet Faruk;
    Eklerim tabi ki