Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yasar bostancı Avatarı

Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    06:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaslar iş kazası sonucu sol elimi kaybettim daha önce b sınıfı ehliyetim vardı ancak bu pozisyonda arac kullanamayacagım için özel bi arac almam gerekli mi aslında arac kullanabiliyorum ama trafik polisi acısından korkuyorum lütfen bilgisi olan arkadaşlar bi yardım

Üye
    ozgurbedenler Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    26.10-2011
    Saat
    09:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaşar bey öncelikle geçmiş olsun.Sol eliniz olmadan B sınıfı ehliyetle araba kullanamazsınız.Ehliyetinizi H sınıfına çevirmeniz gerekmektedir.Bunun için bir devlet hastanesinden heyet raporu almalısınız, bu raporda ' özel tertibatlı araç kullanabilir, H sınıfı ehliyet alabilir' ibarelerinin olması gerekmektedir.

Üye
    yasar bostancı Avatarı

Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok sağ ol tesekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Bir küçük görüş de ben yazayım: Raporda özel donanım ibaresi olursa, kullanacağınız araçta özel donanım şart olur. Bence "direksiyonda topuzu bulunan otomatik vitesli araç kullanır" ibareli rapor alırsanız, çok daha rahat edersiniz. Böylece otomatik vitese sahip tüm araçları basit bir topuz şartı ile kullanma olanağına sahip olursunuz.

Not: Eliniz hangi düzeyden ampute?

http://www.ozgurbedenler.com/tekerle...nasil-kullanir
    steering devices - Sol elimi kaybettim. B sınıfı ehliyetim ile araç kullanabilir miyim?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yasar bostancı Avatarı

Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cok sağ ol kardesim gercekten cok yardımın oldu sadece topuz işini anlamadım su an hiç bir problem olmadan araba kullanıyorum yani normal bi araç problemsiz bi acıklama getirirsen sevinirim buarada sol el bilekten yok yani kolum sağlam cok tesekkürler bide bana özürlülük oranı hesabı nasıl yapılıyor bi acıklarsan bi cetvelden bahsediliyor cok sevinirim SAYGILAR

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Sol eliniz bilek altı ampute ise yukarıdaki topuzlardan birini kullanmak sol elinizle de direksiyonu tutabilmenizi sağlayacaktır. Ya da daha bir size özel topuz da yaptırılabilir belki...

Sürücü belgesi açısından sakatlık oranının hiç bir önemi yok. Yani, oranın kaç olduğu sürücü belgesi için tamamen etkisiz...

Ama, sakatlıktan erken emeklilik vb. haklar için oran önemli tabii. Bunun için sakatlık oranı cetveli'nden yararlanılır: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...-oranlari.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yasar bostancı Avatarı

Son Giriş
    14.02-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    cok sağol arkadasım gercekten cok faydalı oldun tesekkürler