Sayfa 5 / 10 İlkİlk 123456789 ... SonSon
Toplam 148 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar bakın aracı trafiğe çıkartmaya onay vermiyolarmış b sınıfı ehliyet varken %90 ve üzeri araç alan arkadaşlar için diyorumm..

Üye
    seçilburgaz Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    14:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hangi yönetmelikte böyle bir madde var LGMDBKRMD nickli arkadaşım?

Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende biliyorum seçilburgaz böyle bir madde olmadığını... yaklaşık 4 bayinin araştırması sonucunda trafik takipçilerinin de trafikten aldığı cvp da %90 üzeri araç alındığında h sınıfı ehliyet yada rapor sahibi kullanamıyacak aracı 3. derece yakınlara kadar kullana bilir.. b sınıfı ehliyeti varsada araç trafiğe çıkmadan iptali gerekli deniliyor...

Üye
    istanbul2004 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim e sınıfı ehlıyetım var %90 rapor ilr aldıgım aracı kendim kullanıyorum simdiye kadar bir problem yasamadım

Üye
    mamimami Avatarı

Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    13:20
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

daha bugün yeni ruhsat aldık.% 94 özür oranı ve b sınıfı ehliyet var.trafikte her hangi bir olumsuzluk olmadı.ruhsatı verdiler .fakat ruhsatta 3.derece akrabadan başkası kullanamaz koymuşlar.benim bildiğim yurtiçinden alınan araçlar için bu sınırlama kalkmıştı.ruhsatın değiştirilmesini adamlara nasıl anlatacağız allah bilir...

Üye
    bülent35 Avatarı

Son Giriş
    10.01-2013
    Saat
    20:51
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey siz anlaığım kadari ile aracı %90 rapor alan ve 3. derece kan ve sıhri akrabaları kullanır demişsisinz öğrenmek istediği; bugün rahatsızığı nedeniyle %90 rapor alıp ötv indiriminden faydalanarak araç almak amacıya hataneye baş vuran babama doktoru raporu veririz ancak sağlık kurulu ile yapılan görüşmede mevcut olan b sınıfı ehliyetinin iptal edleceği belirtilmiş yani babam hiç bir şekilde araç kullanamayacak. anlamadığım %90 raporu olan kullanamaz sadece 3. derece kan ve sıhri akrabaları kullanır . hastanenin nasıl yaptığı bir uygulama demekki trafik şube veya tescile yazı ile bildiriyorlar babamında ehliyetine el konuluyor ve araç kullanamıyor acaba böylemi uygulama nasıl bir türlü çözemedik %90 raporu var ancak araç kullanmaya engel hali yok

Üye
    dıe another day Avatarı

Son Giriş
    31.07-2013
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%90 raporu olup B sınıfı ehliyetle araç kullanabilirsiniz , yasa değişti artık . Bu durumu bizzat trafikteki yakınım söyledi .........

Üye
    bülent35 Avatarı

Son Giriş
    10.01-2013
    Saat
    20:51
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekürler ama yasayı bir bulabilsek yada hastane halen %90 rapor alırsanız B sınıfı ehliyetiniz iptal ediliyor diyebiliyorsa kafamız çok karıştı bir tğrlü çözemedik veya bu işin müdaimleri kimdir ki kime danışalım yardımcı olursanız sevinirim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

sürücü yönetmeliği'Ne göre kişinin sürücü olamayacağına dair bir tespit varsa, hastane emniyet'e yazı yazabiliyor. bu konuda çok net bir uygulama yok, ama heyettekiler isterse bunu uyguluyor
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi heyettekiler derken hangi heyeti kast ediyorsun? hastanedeki heyet mi? trafikteki heyet mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Hastanedeki heyet. Emniyet'te bu konuda bir heyet yok zaten.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bunu yapan sadece il sağlık müdürlükleri yapıyor oda ehliyetiniz olduğunu bildirirseniz! Yoksa ben H sınıfı alcam ilk başvuru olarak yaparsanız Trafiğe her hangi bir bilgi gitmiyor..

Üye
    seçilburgaz Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba %90 raporumla bugün trafiğe başvuran trafik işlemlerini yürüten takipçim işlemlerin yapılabilmesi için B sınıfı olan ehliyetimin iptal olması gerektiğini söylüyor. Polisin dediğine göre sürücü olur raporu çıkartmam gerekiyormuş aksi takdirde ehliyetim iptal olurmuş. Ne yapmam lazım acil yardım lütfen. Bu arada ortopedik engelim yok. Acil cevaplayabilir misiniz? Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler.

Tüm arkadaşların faydalanabilmesi için olayı çözümlediğimde buradan paylaşacağım.

Üye
    denizvmavii Avatarı

Gerçek Adı
    DENİZ
    Son Giriş
    24.09-2017
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende %92 raporla ÖTV indiriminden yararlanarak yurt içinden araba almak istiyorum..fakat araba alındıktan sonra engelli maaşının kesilebileceği söyleniyor..bu konuda bilgisi olan var mı?

Üye
    seçilburgaz Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tarfikte işlemleri biraz baskı yoluyla birazda arştırarak hallettim. Ruhsatta sadece 5 yıl boyunca satılmaz ibaresi var ve B sınıf ehliyetim iptal edilmedi.

Ancak genede B sınıfı ehliyetle araba kullanabilir raporu çıkaracağım. Çevirmelerde problem olmasın diye.

Sayfa 5 / 10 İlkİlk 123456789 ... SonSon