Sayfa 3 / 10 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 148 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ZAFER1979 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:05
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bugün gelen cevapta şöyle (emniyet müdürlüğünün ek olarak gönderdiği 21.06.2011 tarihli yeni çıkan bir genelgesi var onuda yazınca gönderecem koymayı beceremedim )

Sayın Zafer CEYLAN 15.06.2011 tarih ve 23864 sayılı bilgi edinme başvurunuz incelenmiştir.

Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 53 üncü maddesi gereğince, sakatlık derecesi %90 ve üzerinde olan malul ve engelliler adına Özel Tüketim Vergisinden muaf olarak tescil edilmiş özel tertibatı olmayan araçlara, üzerinde sakatlara mahsus işaret bulunan plakalardan verilmesi zorunludur.

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 45 inci maddesi ile 26.09.2006 tarih ve 26301 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik gereğince %90 özürlü raporunuzla birlikte müracaat ederek, il sağlık müdürlüğünden adınıza tescilli aracı "B" sınıfı sürücü belgesi ile kullanabileceğinize dair sağlık raporu almanız halinde ÖTV’den muaf olarak satın almış olduğunuz özürlü plakalı aracınızı kullanmanızda sakınca bulunmamaktadır.

İyi günler dileriz.

(2064)

Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlık raporunu normal ehliyet için alınan yerlerden mi almalıyız? yoksa il sağlık müdürlüğünden mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

yetkili hastaneler'den birinden...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Şampiyon Avatarı

Son Giriş
    27.07-2011
    Saat
    20:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Burada söz konusu edilen raporun genel özür oranını gösteren rapordan ayrı bir rapor olduğunu algıladım ben doğru mu acaba?
    Yetkili hastanelerden birisine başvurarak "B" sınıfı ehliyetim ile araç kullanabileceğime dair ayrı bir rapor almam lazım.Ben böyle anladım umarım doğrudur.

"il sağlık müdürlüğünden adınıza tescilli aracı "B" sınıfı sürücü belgesi ile kullanabileceğinize dair sağlık raporu almanız halinde ÖTV’den muaf olarak satın almış olduğunuz özürlü plakalı aracınızı kullanmanızda sakınca bulunmamaktadır."

Üye
    ZAFER1979 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:05
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    6

bağlı bulunduğum trafik tescile bizzat gidip sordum memur bey il sağlık müdürlüğünden rapor getir dedi vede ankaraya bir yazı yazıp görüş alacağını onaylanırsa ruhsata araç sahibi ve 3 derece akrabalar yazarım dedi. fakat il sağlık müdürlüğünü aradım istanbuldakini burda rapor verilmiyor dedi.

Üye
    Hakan Eren Kaplan Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    29.11-2011
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

b sınıfı ehliyetim var fakat daha sonra diyalize basladım ve %90 rapor aldım sıfır bir arac almak ıstıyorum otv ındırımınden faydalanarak
    raporumda agır ozurlu ıbaresı ve arac kullanamaz ibaresi bulunmamakta
    aracı kendım kullanabilir miyim

Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakan araştır bakalım bir sonuca ulaşırsan haber verde bende işlemlere başlayım... bendede %94 rapor var b sınıfı ehliyet var...

Üye
    Şampiyon Avatarı

Son Giriş
    27.07-2011
    Saat
    20:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu aralar sıfır araç almayı ciddi ciddi düşünüyorum ama ah bu sorunlar!!!
    Bende uygulamanın tam olarak oturmamasından,sıkıntılı duruma düşmemek için bekliyorum desem yalan söylemiş olmam.

Üye
    akg58 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    10:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

Kaskonun nesini soruyorsunuz bilmiyorum ama Bülent bey oğlum adına aldığımız aracın kaskosu yine oğlum adına yapıldı, 5 yaşında.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    964
    Verilen Beğeniler
    1.253

Hakan, %90 ve üzeri rapor alabilirsen, aracını sen ve 3. dereceye kadar yakınların kullanabilir. Bu konu başlığındaki ilk mesajda yer alan görüş yazısı bunu ifade ediyor

akg58, bu yazı kasko için ne anlam ifade ediyor bilemediğim için "bakmak lazım" dedim.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dpolat58 Avatarı

Gerçek Adı
    dilaver polat
    Son Giriş
    04.08-2011
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    Antalya/Muratpaşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE yazılan yazı kim tarafında yazılmış yazını baş tarafı ve alt kısmı silinmiş gözükmüyor bu nu açıklarsanız sevinirim

Üye
    akg58 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    10:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: akg58 Mesajı Gör
    Kaskonun nesini soruyorsunuz bilmiyorum ama Bülent bey oğlum adına aldığımız aracın kaskosu yine oğlum adına yapıldı, 5 yaşında.
    Tamamdır Bülent bey

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

merhaba arkadaşlar
    benim özür oranım % 90 ın üzerinde fakat tertibatlı araç kullanır raporum olduğundan nasipse 20 ağustos 2011 de direksiyon sınavına girecem daha önce e-A2 ehliyetim vardı heralde bunuda alırım.sonra araba aldım benim anlamadığım B sınıfı sürücü belgesi olan eşim ben araçta olsam bile kullanamayacakmı ? 3 üncü dereceye kadar akrabam damı kullanamayacak ? eğer doğru ise birlik olalım devamlı yazalım bu çok yanlış . gerekçeleri yazalım . uzun yola gittiğimizde çok problem olur heralde.
    iyi çalışmalar.

Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar.. %90 üzeri raporu olupta kendi üzerine ötv den muaf olarak araç alıp ve bu aracı kendi b sınıfı ehliyetiyle kullanan arkadaşlar var mı? varsa trafik polisi durdurunca nasıl bir savunma yapıyosunuz?

Üye
    veyselcan Avatarı

Son Giriş
    03.03-2015
    Saat
    16:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben yüze 95 raporum var 8 yıdır araba kullaniyorum h sınıfı ehliyetim

Sayfa 3 / 10 İlkİlk 1234567 ... SonSon