Sayfa 2 / 10 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 148 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    albinomurat Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    10.11-2012
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar benim yeni raporum %65 eski raporum %95 ben yeni raporla araç alamıyorum ama eski raporum yüksek bununla alasbilirmiyim bilgileriniz için teşekkür ederim

yani eski rapor geçerlimidir

Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eğer eski tarihli değilse ve sürekli ibaresi varsa geçerlidir.. bu arada ehliyetinizin sınıfını öğrene bilirmiyim!!!

Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar slm.. bu gün klasik türkiye rezilliğiyle karşılaştım yine trafik tescil şube müdürlügünde trafik emliyet amiri ve emliyet müdürüyle yaklaşık olarak bir saat konuyu tartıştık!! Ne kadar kanun bilen insanlara emanet olduğumuzu gördüm..benim sorduğum soru şu sadece;%90 üstü raporum var. B sınıfı sürücü olur raporum ve B sınıfı ehliyetim var dedim! Ötv den muaf araç alınca bu aracı ben kullana bilirmiyim? bu kadar basit bir soru sordum! Antalya em. müdürlğ. gönderilen yazıyıda gösterdim!! verilen cevapları yazıyorum!
    yok efendim yakalanırsam ehliyet yetersizliğinden işlem görürmüşüm, ehliyetim iptal olurmuş %90 üzeri rapor olduğu için, 90 ve üzeri rapor da ötv muafiyeti ala bilmem için zihinsel engelli olmam ğerekiyomuş!! sonra antalya emliyetine gönderilen yazıyı gösterdim!! Dedikleri aynen şu cümleler!!Ben sizin yerinizde olsam hiç onbin, onbeşbin için deymez ehliyetimi riske atmaya!! kesin cevap istiyosanda iç işleri bakanlığına dilekçe yaz en net cvp onlar verir dediler... bu deninlenlerin üstüne 2. sorduğum soruya aldığım cevapsa dahada utanç verici

ben %90 üzeri raporumla ötv den muaf araç alınca ve o aracı ben kullanırken memur beni durdurup sen bu aracı kullanamassın dediğinde bende antalya emliyetine gönderilen yazıya istinaden bu aracı kullana bilirim dersem memurun verceği cvp ne olur? memurun insiyatifine kalmış buyrun yorumlarınızı yapın arkadaşlar!!!

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

yorum sadece ve kısaca şu olur rezillik....

Üye
    oures Avatarı

Gerçek Adı
    sercan
    Son Giriş
    18.05-2013
    Saat
    07:56
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yüzde 90 engelli olmak nasıl olur bülent abi tesekkürler

Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir türkiye rezilliği daha işte kimse yasaları bilmiyorr!!!

yasaları bilmiyen memurları kınıyorum!!! oturmasınlar koltuklarında!!!

arkadaşlarr bu yukarda yazmış olduğum konuyla ilgili resmi bilgiyi hangi kurum verir!!

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: oures Mesajı Gör
    Yüzde 90 engelli olmak nasıl olur bülent abi tesekkürler

sakatlık oranı cetveli'ne göre belirlenir oranlar ve sonra Balthazard Formülü ile toplanır bu oranlar. Toplamda %90 ve üzeri olursa...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    echoly Avatarı

Son Giriş
    26.05-2011
    Saat
    12:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar...Diyaliz hastasıyım ve B sınıfı ehliyetim var.19 senedir araç kullandım ve şuanda da kendi aracımı kullanmaktayım.%90 engelli raporum var.Aracımı satıp,engelli plakalı bir araç almak istiyorum.Aklımı kurcalayan sorular:
    Bu aracı kullanmamda herhangi bir yasak var mı?
    Ben kullanırken herhangi bir kazadan sonra sigorta şirketi;''Kardeşim sen %90 engellisin aracı kullanamazsın o yüzden de biz ödeme yapmayız!'' diyebilir mi?

Tüm cevaplara teşekkürler...

Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mesela benim %92 ağır özürlü raporum var ÖTV İÇİN DURUM BİLDİRİR raporu ama ellerimi serbest kullanamıyorum Üst Ekstremite noksanlığı var acaba araç kulanabilirmiyim veya ehliyet alabilirmiyim hangi doktor karar verecek

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Önemli olan iki şey var:
    1- sürücü yönetmeliği'ne göre sürücünün ehliyeti legal mi
    2- Araç sahibi %90 ve üzeri raporuna karşılık mı aracı satın aldı.

Evetse, ne kullanımda ne de kasko işlemlerinde bir sorun yaşanır... Trafik yönetmeliğinin ilgili maddesi:

b) Özel tertibatı olmayıp, sakatlık derecesi %90 ve üzeri olan malul ve engelliler tarafından Özel Tüketim Vergisinden muaf olarak bizzat ithal edilen yada ülkemizden satın alınan araçların tescil belgelerine, “araç sahibi malul ve engelli kişinin kanuni mümessili ile üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü veya noterlerce düzenlenmiş iş aktine bağlı olarak istihdam edilen bir sürücü tarafından kullanılması zorunlu olup, Özel Tüketim Vergisi ödenmeden devri, satışı, hibesi, intifasının mülkiyeti muhafaza kaydıyla veya sair şekillerde adken devri, tasarruf hakkının vekaletname ile devredilmesi, kiralanması, ödünç verilmesi yasaktır” şeklinde şerh konulur. Ayrıca, ithal araçların gümrük şahadetnamelerinde, yukarıda belirtilen şerh dışında varsa diğer şerhler de tescil belgesine işlenir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ZAFER1979 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:58
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    6

LGMDBKRMD;

aynı anlattığın şeyleri bende bugun istanbul emniyet müdürlüğü trafik tescil servisinden yazdığım mail karşılığında saçma bir cevap aldım ve antalya emniyetinin cevabını 2 nci mailde gönderdim telefonumuda yazdım memur bey dayanamayıp telefon açtı ve aynı hikayeyi anlattı banada

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ZAFER1979 Mesajı Gör
    LGMDBKRMD;

aynı anlattığın şeyleri bende bugun istanbul emniyet müdürlüğü trafik tescil servisinden yazdığım mail karşılığında saçma bir cevap aldım ve antalya emniyetinin cevabını 2 nci mailde gönderdim telefonumuda yazdım memur bey dayanamayıp telefon açtı ve aynı hikayeyi anlattı banada
    gelen mail

Sn. ZAFER CEYLAN ,

14.06.2011 tarih ve 1928 sayılı Bilgi Edinme Başvurunuz incelenmiş olup;
    2918 sayılı karayolları trafik kanununa bağlı yönetmeliğinin 53 üncü maddesi gereği bizzat kullanım amacı ile malul sakat ve engelli tarafından satın alınan özel tertibatlı araçları kullanabilmeleri için ( h) sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekmektedir.
    Bilgilerinize rica

Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ozaman sende sürücü olur raporunu ibraz etcen o kişilere!!!öylece bakıp kalıyolar zafer kardeşim!!

Üye
    ZAFER1979 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    6

sürücü olur raporunu nerden alacağım zaten b sınıfı ehliyetim var.

Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaaa yeni ehliyet alcakmış gibi her devlet hastanesi veriyo alabilirsin!!

Üye
    ZAFER1979 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkür ederim

Sayfa 2 / 10 İlkİlk 123456 ... SonSon