Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emrett Avatarı

Son Giriş
    05.08-2011
    Saat
    18:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgili bilgililer benim aklıma takılan bir sorum var o da şudur: Ben bir engelli olarak 0 km bir araç alsam ötv indirimiyle daha sonra(5 yıl geçtikten sonra gerekliyse) bu aracı 2. el olarak satmak istediğimde sadece H sınıfı (engelli bireylere) ehliyeti olanlara mı satabilirim bu satışımda aldığım fiyata göre mi yoksa aracın piyasasına göre midir? Özel donanımı çıkarttırıp normal kişilere otomatik vitesli araç olarak satılabilir mi Ayrıca engelli biraylerin MTV (motorlu taşıtlar vergisi), sigorta ve kasko madraflarında yararlanabileceği kolaylıklar var mıdır Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum... (Engelim %40)

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

5 yıl dolduktan sonra istediğin kişiye piyasası ne ise aracının o fiyattan satabilirsin.
    evet özel donanımı çıkarıp otomatik araba olarak satabilirsin
    MTV ödemiyorsun ama sigorta ve kaskoda yapacak bişi yok

Üye
    emrett Avatarı

Son Giriş
    05.08-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hay Allah senden razı olsun ya aklıma takılıp duruyordu Engelli aracı olunca geç satılır diye malum benim hastalığım sürekli ilerliyo ve engel durumum da oranla artıyo hemen satamazsam iyi olmazdı.. Çok teşekkür ederim..

Üye
    EMİRBA Avatarı

Gerçek Adı
    LEVENT
    Son Giriş
    23.10-2012
    Saat
    12:02
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Beş yıl dolduktan sonra ıstedıgın kısıye satarsın vergı ödemeden alan kısıde aracı özurlu arac statusunden cıkararak normal arac olarak tescıl ettırecek(özel tertıbatı cıkaracak proje cızdırerek) senın tek yapman gereken besyıl sonunda noterden satmak gerısını alan kısı yapacak aracı satmadan bes yıl dolduktan sonra ıkıncı aracı ötv ındırımınden yararlanarak alabilirsın ancak budurumda ıkı aractan bırı ıcın mtv ödemen gerekır

Üye
    emrett Avatarı

Son Giriş
    05.08-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eyivallah bilgileriniz için çok teşekkür ediyorum... Allah tüm engelli kardeşlerimle birlikte bize de 0km araba almayı nasip eylesin inşallah.

Teşekkürler...