Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selo_005 Avatarı

Son Giriş
    18.05-2011
    Saat
    11:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim sakatlık derecem % 15. sorunum ise sol dirsekte harek kısıtlığı var ama direksiyonu kullanıyor vitesi arttırıyorum. derecem az olduğu için indirimli araba alamıyorum ve normal araba kullamıyorum
    ne yapmam lazım..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Sol elinizi hiç mi kullanamıyorsunuz?

Şu başlıkları inceleyin lütfen:
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel...lir-miyim.html
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel...lir-miyim.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    selo_005 Avatarı

Son Giriş
    18.05-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturan boğa ben sol kolumu kullanıyorum. istediğim gibi haret ettiorum sade kolu düz açmakta zorlanıyorum. yani direksiyonu elimi aldığımda hiç bir sorun yok gibi görünüyo. hatta bir çok arkadaşıma sol kolumda hareket kısıklığı var dediğimde ilk başta inanmadılar yani fark edilmeyecek kadar. saygılar...

derecem %15 ve ben ne indirimli araba alabiliyorum nede normal araba kullanıyorum. zaten derecem %40 ın yarısı bile değil bu nasıl çelişki. araba firmaları %40 istiyo h sınıfı var yada yok önemli dğeil diyo. bence benim b sınıfı almam doğru olmazmıydı? saygılar....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Rapor oranının araç alımı ile hiç bir ilgisi yok. Yani, %90 da olsa %10 da olsa oran fark etmez...

Ama, sol elinden sakatlığı olanlar araç alırken vergi avantajından yararlanamıyorlar.

Burada vergi avantajından ziyade tüm araçları (ya da en azından tüm otomatik vitesli araçları) kullanabileceğiniz bir rapor ve ehliyet almaya bakın bence...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    selo_005 Avatarı

Son Giriş
    18.05-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani benim raporum %15 ve b sınıfı alabilrim yani çünki indirimli araba alımıyorum. söyle olabilirmi? sakatlık derecesi değişmeden b sınıfı ehliyet alabilir diye rapor almak istiyorum. anladığım kadarıyla alabiliyorum.... saygılar...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Engeliniz nedir....

Üye
    selo_005 Avatarı

Son Giriş
    18.05-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim sorunum sol dirsekte hareket kısıtlığı ve sakatlık derecem %15. ben araba bayilerine gittiğimde bana dediler senin h sınıfı ehliyet olman yeterli değil senin derecen en az %40 olmalı diye. yani ben şuan ne indirimli araba alabiliyorum nede b sınıfı araba kullanıyorum. yani devlet bana diyoki sen ne sakatsın nede sağlıklısın? ne yapacağımı bilmiyorum. cevap verirseniz sevinirim saygılar....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

"Direksiyonda topuzu bulunan otomatik vitesli araç kullanır, H sınıfı sürücü olur" ibareli bir sağlık kurulu raporu alırsanız, araç alımında bir avantajınız olamasa da, en azından basit bir topuz takarak tüm otomatik vitesli araçları kullanabilirsiniz.

Üye
    selo_005 Avatarı

Son Giriş
    18.05-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturan boğa bana dedinizki: Burada vergi avantajından ziyade tüm araçları (ya da en azından tüm otomatik vitesli araçları) kullanabileceğiniz bir rapor ve ehliyet almaya bakın bence..

yani %15 derece sakatlığı değiştirmeden b sınıfı ehliyet kullanır alsam hem benim istediğim olur. hem de doktor sağlık raporunda oynanmamış olur.
    öyle bi rapor verir mi?

bu konularda insanlar çok şey söylüyor yani benim durumum doktorun insafına bağlı değilmi?

saygılar...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Doktor isterse evet, verebilir...

Üye
    selo_005 Avatarı

Son Giriş
    18.05-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim h sürücü belgesi ehliyetim vardır. sağlık raporunu b sınıfı ehliyet alır diye değişiştirdim bundan sonra ne yapmam lazım

Üye
    düşenyaprak Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

niye ki

Üye
    muhtocan Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    04.12-2013
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    ağrı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selo_005;

sağlık durumunuzda ne tur bir değişiklik oldu ki değiştirilme gereğini duydular. daha fazla bilgi verirsen güzel olur

Üye
    selo_005 Avatarı

Son Giriş
    18.05-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim sol dirsekte hareket kısıtlığı vardı h verdiler. bu h sınıfı ehliyet ile inrimli araba alamıuom derecesi %15 olduğu için. özel tertibat için proje çizdireyim dedim makina mühendisi bişey görmedi projeye gerek yok dedi. bende doktorla görüşüp b sınıfı istedem zaten asıl istediğim b sınıfı. bu hafta raporu aldım b sınıfı alabilir diye bu durumda ne yapmam lazım motor dersine girmem gerekir değilmi?

h sınıfından b ye geçiş için kurs ücretinde fark olurmu? b sınıfından e sınıfına geçişte oluyo? bu sorun nasıl çözülür?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    B sınıfına geçiş için sürücü kursuna yazılacaksınız. Motor dersini almanıza gerek olacak mı, bilemiyorum...