Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mimfatih Avatarı

Son Giriş
    16.09-2017
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mevlude;

Bu işe yaramaz çünkü bu dilekçe sol kolu engelli olmayanlar içindir....
    Sol koldan engelli olanlarla ilgili dilekçe bende var oturanboğaya gonderiyorum
    forma ekler artık
    hastaneye o yazıyla gidin işiniz hallolur.

sol kol ehliyet raporu1 - Sol üst ekstremite rahatsızlığım var. 'Otomatik vitesli araç' ibaresi alabilir miyim?
    sol kol ehliyet raporu2 - Sol üst ekstremite rahatsızlığım var. 'Otomatik vitesli araç' ibaresi alabilir miyim?

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...nilabilir.html
    otomatikvitesliarac - Sol üst ekstremite rahatsızlığım var. 'Otomatik vitesli araç' ibaresi alabilir miyim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Fatih, dokümanlar için teşekkürler
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ises Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    23.10-2012
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

" bülent abi " çok kafam karıştı benide bilgilendirirsen çok tşkr ederim. abi benim yüzde 60 özürlü raporum var. özrüm sol kolda. kolumu yukarıya hariç hareket ettirebiliyorum. elim ve parmaklarımda sorun yok. ben ötv den faydanabiliyomuyum.bunu sorucaktım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Sol elden sakatlığı olanlar yurt içinden araç alımında vergi avantajından yararlanamıyor maalesef. Gerekçeleri de: "Hareket ettirici özel donanım olmadan araç kullanabiliyorlar"
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sinademiral Avatarı

Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba herkese,

Yeni uyeyim. Çok guzel bilgiler paylaşılmış. Benim de aynı konudan şu anda yeni ogrendim.

Sol ust ekstremitede okstetrik felç var. ISKURdan yuzde 60 engelli raporu almıştım zamanında. H grubu ehliyet için de basvurumu 6 ay once yapmıştım.

İlk seferinde Uskudar devlet hastanesine gittim. Oradaki ortopedist sanırım olumsuz yazdıgı için heyet h grubu ehliyet için sagık raporu vermedi. Çok acayip kızmıştım. elimde felç varken normal arac mı kullanacaktım yani? Sonrasında ozelden H grubu ehliyet için rapor aldım. Ehliyet sınavını da gectim. Ehliyetimi alıyorum.

Lakin araç almak için devlet hastanesinden rapor şartmış dogru mudur?

Ve bu nedenle Haydarpaşa Numuneden dün basvurdum. Ordan ISKUR için engelli raporumu almıştım. Oradaki ortopedist H grubuna uygundur, otomatik vitesli arac kullanabilir, ozel tertibatlı arac kullanmalıdır diye yazdı kendi bolumune raporda. Henuz heyete girmedim.

Şimdi Sayar Otomotiv (engelli aksamlarını yapan) şirketi aradım ve tum hayallerm alt ust oldu. Çunku ben bu zamana kadar vergi muafiyeti olacak diye dusunuyordum. Bana vergiden muaf degilsiniz dedi. Dogru mudur?

Sadece yurtdısından arac getirtirsem ötv odemiyormuşum :s boyle bir sacmalık olabilir mi?

Lutfen yardımcı olur musunuz bilgilernzle?

Tskler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet, doğrudur Sinan bey. Yurt içinden vergi istisnalı araç alamazsınız.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12