Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmetmehmet Avatarı

Son Giriş
    16.11-2011
    Saat
    08:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar yeni bir almayı düşünüyorum % 40 raporla sağ bacaktan engelliyim kemdim aparat takılarak veya otomatik vitez araba kullanabiliyorum .... aldığımız arbanın yakınlarım tarfındanda kullanılması için ne yapmam grekli yani en az 4 kişi yakının şöför olarak kulanabildiğini duymuştum doğrumudur....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    965
    Verilen Beğeniler
    1.254

Sağ bacağınızdan sakatlığınız olduğu için, sürücü belgenizde ve raporunuzda "özel donanım" şartı bulunduğu için, aracınızı sizden başka birinin kullanması mümkün değil.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mehmetmehmet Avatarı

Son Giriş
    16.11-2011
    Saat
    08:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kendi adımıza aldığımız aracı eşimiz yad ayakınlarımız kullanabilerlermi

Üye
    alcatel Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

mehmetmehmet;
    kesinlikle kullanamazlar, eğer arabanın içinde siz de yoksanız.

alcatel;
    olur da kullanırlarsa ve bir kazaya da karışırlarsa %100 suçlu olurlar ve nasıl ki alkollü araç kullandığınıza kasko kaza bedelini ödemiyorsa, ruhsatta ismi yazılı şahıstan başkası bir kaza yaparsa gene ödemiyor.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim anlamadığım bu kadar saçma hukuksal olay varken!
    Engelli avukat arkadaşların bu ülkede yaşadığını var sayarsak bu olayla veya diğer engelli hakları ile ilgili bu ilgisizlik nedir
    Parası maddiyatı olan demekki bana dokunmayan yılan mantığında
    Unutmayın ki haksızlığı rıza gösteren haksızlık yapan kadar suçludur!.
    Zulmü görüpte müdahale etmeyende zulme ortaktır!.

Üye
    alcatel Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ya bi yerlere topluca falan başvuralım?? başbakanlık özürlüler idaresi de en uygun adres olarak görünüyor. ??? belki bişey çıkmaz ama gene de denemiş oluruz diye düşünüyorum.

Üye
    alcatel Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

eşimin de kredisini ortak ödeyerek alacağımız ötv indirimli aracı kullanabilmesi için (sol ayağım yok- h sınıfı var-rapordada otomatik vites kullanabilir yazıyor) www.tcbb.gov.tr adresindeki "cumhurbaşkanına yazın" bölümüne yazdım. (wordde yazdığınız dilekçeyi kopyala-yapıştır yapabiliyorsunuz). Daha sonra da aynı sitenin "iletişim" bölümünde bulunan "Şehit ve Gazi Ailelerinden Sorumlu Danışmanlığı (0312 470 2210)" aradım. Dilekçemin alındığını, incelendiğini ve gerekli yerlere yönlendirileceğini söylediler. Hatta sonucu ile ilgili resmi bir yazı da yollayacaklarmış adresime. Aynı dilekçeyi, başlık ve son cümlesini değiştirerek, Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığına da gönderdim (mail ve faks olarak).... NE KADAR ÇOK KİŞİ MAIL ATIP FAKS ÇEKERSE, DİKKATE VE İŞLEME ALINMASI İHTİMALİ O KADAR YÜKSEK. LÜTFEN SADECE FORUMDA YAZMAYIN, BİRŞEYLER YAPIN!!!!!!!!!!!!!!!! (isterseniz dilekçe örnekleri de mevcut-yerinizden kalkmadan yapabilirsiniz.)...

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:28
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    96
    Verilen Beğeniler
    33

2009 yılında TRT 2 ye konuk olan özürlüler idaresi başkanı engelli sorunları ile ilgili bir yayındaydı. Telefonla canlı bağlantı yaparak sorular soruluyordu. Bende aradım ve şansıma hat düşmüştü. Bu olayı canlı yayında direk olarak ÖZİDA başkanına sordum, 2 araba alacak kadar maddi durumumuz iyi değil bu konuda yasal düzenleme istiyoruz, eşimiz, çocuklarımız vs. bu arabamızı kullanabilsin dedim, hatta %90 üzeri engelli olan arkadaşlarımızda belirtilen kişiler o araçı kullanabiliyor bu hak bizlerede tanınsın dedik. TRT sunucusuda konuyu çok iyi anladı ve başkana bu konu gerçektende haksızlık dedi ama Zati muhterem başkan TV de 70 milyona gevrek gevrek bunla ilgili yasal çalışma başlatıldı. Kanun yasallaşıncaya kadar gerekli birimlere duyuru yapıldığını bu gibi durumlarda araç bağlanması ve cezai işlem yapılmayacağını söylemişti.
    Sonuç?
    Söylemişti....
    mişti....
    mişti....
    mişti....

Üye
    alcatel Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

belki zatı muhterem değişmiştir de yerine yenisi gelmiştir??? cumhurbaşkanına yazmak en iyisi bence veya başbakanlığa...bu tip talepler "tepeden" gelirse, iletilirse daha etkili olur kannatindeyim.

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    96
    Verilen Beğeniler
    33

Sonuç, ağlamayana meme yok. Hak verilmez alınır felsefesiyle. Ve önümüzde arapların başlattığı bir hareket varken ya meydanlara kalabalık inmeli yada Başbakandan bir randevu alınıp sorunlar iletirse eminim çözüm olacaktır. Ve inanın bu uygulamadan Başbakanımızın haberi bile olduğunu sanmıyorum. Direk başbakana açıldığında mutlaka çözüm gelecektir.

Üye
    alcatel Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bir de bu hükümet bir ton reklam yaptı referandum öncesi, engelli ve gaziler de olumlu sonuç görecekler vs vs diye...benim bildiğim şu ana kadar pek birşey değişmedi, belki topluca başvurursak, referandumu da göz önüne alarak birşeyler yaparlar...umut tabi :-)

UZAKLAR;

kesinlikle katılıyorum.

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    96
    Verilen Beğeniler
    33

Yok değişmedi o zatı muhterem rahat koltuğunda dolgun maaşıyla şevk ve azimle çalışıyor...?

Ekmek, soğan ve şükür kültürü, azla yetinme çoğu veya güzellikleri kendile layık görememe zihniyetindeki kitlelerle ne meydana inilir nede hak isteme talebinde bulunabilir.

Üye
    mehmeth21 Avatarı

Son Giriş
    22.09-2013
    Saat
    16:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekrar yazıyorum 5 kişiye noterden vekalet veriyorsunuz onları şoför tayin ediyorsunuz vekaletnameyle istedikleri yere gidebilirler. kontrollerde vekaletnamesini gösterip geçiyorlar sorun yok...

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    96
    Verilen Beğeniler
    33

Mehmeth21, senin dediğin işin idare yoludur. Polis ceza yazmayabilir aracı bağlayamayabilir. Bu işin idaresi, peki benim aracımla eşim, oğlum, kardeşim kaza yaparsa kasko şirketi para ödeyecekmi sanıyorsun. Eğer sanıyorsan çok yanılıyorsun, yok yanılmıyorum diyosan arabanı ver noterden yetki verdiğin arkadaşına gitsin aracın tamponunu şöle hafiften duvara vursun. Sende polise rapor tuttur. Sonra git masrafını sigorta şirketinden iste bakalım ne oluyo. Paran ödensin havadan 1000 TL de benden sana. Yok öyle değilse sen bana 100 TL ver.

% 90 ve üzeri engeli olanlarda durum başka, aracı kendisi kullanan engellilerde durum başka mehmeth21, konuyu iyi oku iyi algıla sonrada öyle yorumla, milleti yanıltma bilmiyorsan ne diye yorum yazıyorsun. Senin buraya yazdıklarından kimbilir kaç kişi yanlış bilgiye sahip olacak.

Üye
    mehmeth21 Avatarı

Son Giriş
    22.09-2013
    Saat
    16:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Pasaman; vekalet örneği var var taradıkdan sonra bakar okursun. noterden daha iyimi biliyorsun.
    UZAKLAR rencide edici konuşmasan sevinirim yanlış olabilirim ama bu şekilde kaba konuşmalardan hoşlanmam kalbini kırmak istemem efendi ol...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon