Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 68 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Orkunavcan Avatarı

Gerçek Adı
    Orkun
    Son Giriş
    04.03-2012
    Saat
    14:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    varsa imkanı o raporunu iptal et sana uygun olan bir statu varsa hastalıgına o rapordan al deki ben bu raporum istiyorum hastalıgım bu diceksin.... bunun için bana rapor verin... eski raporunda iptalını artık usulu hangi yollardansa istet... daha sonra doktorda şuanki istediğin raporu verirse ne ala yok veremzse şansına küseceksin...

Üye
    pars1001 Avatarı

Son Giriş
    23.05-2012
    Saat
    02:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili arkadaşım sol elinde 4 parmağı değil. eli olduğu gibi olmayan ve b sınıfı ehliyete sahib insanlar tanıyorum.. hatta sağ bacağı sakat benim gibi olan insanların bile b sınıfı düz vites araba kullanma ehliyeti olanlar bile var.. nasıl almışlar bilmiyorum.. benim sorunum ehliyet değil..benim sorunum ben özürlüü olduğum halde özürlü raporu alamıyorum..

ali bey çok acıklayıcı yazmışsınız.. ben yıllardır arac kullanıyorum fakat ehliyetim yok. kullandığım araclar düz vites araclar fakat özürlüyüm ve %40 rapor alamıyorum hep %19 da takılıyorum..özürüm sağ bacağım zayıf yani güçsüz ben b sınıfı ehliyet alabilirmiyim yada ne tür bir ehliyet alabilirim acıklarsanız cok sevinirim...

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım özür oranı önemli değil sizin alacağınız raporda özel tertibatlı araç kullanabilir ve h sınıfı ehliyet alabilir yazmazsı yeterli

Pars1001 dikkatine

Üye
    yasar2456 Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    NEVŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ellejyon;

Yusuf kardeş h sınıfı ehliyetin varsa özel tertibatlı ise o aracı senden başkası kullanamaz ve sende başka bir normal veya her ne olursa olsun başka bir aracı kullanamassın anladın mı.
    yok benim sakatlığım var b sınıfı ehliyetle tertibat takdırsam kullanabilirmiyim diyorsan o da yetersiz ehliyetten işlem yaparlar oda olmaz yani.

H sınıfı Ehliyetim var ve ben özel tertibatlı araç kullanabilir diye rapor aldım .ehliyette ise özel tertibatlı otomobil yazıyor.

Arabayı yeni aldım 5 ay oldu aracın ruhsatında ise aracı araç sahibinden başkası kullanamaz yazıyor.yani kullanırda polis veya jandarma yakalarsa arabayı bağlar .

birde araba ötv indirimli alındığı için şerh var 5 sene satılamaz.

Üye
    pars1001 Avatarı

Son Giriş
    23.05-2012
    Saat
    02:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba cdisci diyelimki h sınıfı ehliyet aldım herhangi bir otomatik vitesli arac kullanabilirmiyim..

özel tertibatlı aracım yok ve almaya imkanım yok ancak arkadaşlarım normal arabalarını kullanıyorum..h sınıfı alırsam herhangi bir otomatik vitesli arac kullanabilirmiyim..

Üye
    ALİ YÜCE Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Yüce
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ellejyon;

Değerli arkadaşlar,

Öncelikle şunu belirtmek isterim.

Ülkemizde değişik yollarla değişik raporlar ve ehliyetler alınabilir. Ama kesinlikle engelli bir kişinin H sıfı ehliyeti olmalı ve rahatsızlığına uygun sistemi olan ve kendi adına tescilli araç kullanmak zorunda.

Bunun dışında yapılan bütün uygulamaların geçersizliği bilinçli bir trafik polisine veya jandarmaya denk gelince ve Allah korusun kazalarda ve mahkemelik olunca ortaya çıkıyor ve geri dönüşü olmayan durumlar ve pişmanlıklar oluşabiliryor.

Selamlar

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Pars1001 arkadaşım h sınıfı ehliyet alırsan üzerinde yazan tertibata göre araç kullanabilirsin otomatik vitesli araç kullanabilir yazar ise o zaman istediğin otomatik vitesli aracı kullanabilirsin.yalnız kıl bir polise denk gelirsen senden araçta özürlü plakası olmasını isteyebilir

Üye
    mimfatih Avatarı

Son Giriş
    16.09-2017
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar
    ''H'' sınıfı ehliyetle otomatik vitesli araç kullanır raporunuz varsa ve bu yazıyı trafikte sisteme işletmişseniz kesinlikle otomatik vitesli her aracı kullanabilirsiniz.
    Damgalı plakaya gerek yok. vergi muafiyetide yok.
    bu konuda Emniyet genel müdürlüğünün açıklaması var...
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel...nilabilir.html

Üye
    ozzan_35 Avatarı

Gerçek Adı
    Ozan
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    17:03
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Normal plakalı araç alamazsın arkadaşım, ben daha 2 ay oldu otomatik vites araba aldım ötv indirimli ama engelli işareti var plakada , bende sordum plaka engelli olacakım diye ötv indiriminden yararlanıpi aynı zamanda mtv ödememek için aracınıza engelli işareti koymamız lazım dediler, zaten normal plaka alırsan indirimden yararlanamazsınız..

Üye
    kenan06 Avatarı

Gerçek Adı
    Kenan
    Son Giriş
    19.10-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar.

Benim hastaneden son almış olduğum raporda sadece "Otomatik Vitesli Araç Kullanır" yazıyor. H Ehliyetim de ise herhangi bir ibare yok. ben bu raporu Eylül/2010 da aldım. Acaba bu raporla trafik müdürlüğüne gidip ehliyetime bu ibareyi işletsem, bana ait olmayan her türlü otomatik aracı kullanabilir miyim?

Ayrıca benim üstüme tescilli otomatik bir aracı ailemden biri kullanabilir mi?

Bir de benim üzerime kayıtlı araç için yıllık MTV öder miyim? Raporumun oranı %50

Üye
    caglar321 Avatarı

Gerçek Adı
    esercaglar
    Son Giriş
    12.02-2011
    Saat
    17:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ali yüce ye
    ''Eğer ehliyetiniz "B" ise ve otomatik vitesli araç kullanabilir ibaresi varsa ancak o zaman normal her türlü otomatik vitesli ve plakasında amblem olmayan araç kullanabilirsiniz ve rustattada engelli aracı yazmak zorun da değil.'' demişsiniz...

ozaman da ötv den yararlanamıyoruz ama ; değil m??i

Üye
    kenan06 Avatarı

Gerçek Adı
    Kenan
    Son Giriş
    19.10-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çağlar arkadaşım.

Emniyet aşağıdaki duyuruyu yayınlamış.

"H sınıfı sürücü belgelerinde “otomatik vitesli araç kullanabilir” ibaresi bulunan kişilerin H sınıfı sürücü belgesi ile kullanılabilecek normal plakaya tescilli otomatik vitesli araçları kullanmaları mümkündür. Bu husus bir talimatla İl Emniyet Müdürlüklerine duyurulmuştur. Ayrıca, sağlık kurulu raporlarında “Otomatik vitesli araç kullanabilir” ibaresi buluna kişilerin bu ibareyi sürücü belgelerine işletmek istemeleri halinde sağlık kurulu raporu ile birlikte trafik tescil kuruluşuna müracaat etmeleri gerekmektedir"

Buna göre raporunda sadece otomatik vitesli araç kullanır ibaresi bulunanlar, normal plakaya tescilli her türlü otomatik aracı kullanma yetkisine sahip olmuş oluyormuş. Bende biraz önce emniyet genel müdürlüğüne mail attım. Tam emin olalım ki ona göre davranalım.

EGM den cevap geldiğinde buradan yayınlarım.

Üye
    caglar321 Avatarı

Gerçek Adı
    esercaglar
    Son Giriş
    12.02-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gönülyarası arkadaş peki aracını ötv siz mi aldın??

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ALİ YÜCE Mesajı Gör
    "H" sınıfı ehliyeti olan kişiler öncelikle ve mecburen plakasında amblemi olan ve ruhsatında engelli aracı ibaresi bulunan araç kullanmak zorunda.
    Bu kesinlikle yanlış bir bilgi. H sınıfı ehliyeti olmak hiç bir şekilde plakada sakat damgası bulunmasını zorunlu kılmıyor. Plakada damgayı zorunlku kılan iki şey var:
    1- Raporda-ehliyette "özel donanım" ibaresi bulunması ve araçta da buna göre özel donanımın yer alması
    2- Aracın ÖTV-MTV istisnası ile satın alınması.

Bu iki şartın dışında kalan ve/fakat H sınıfı sürücü belgeleri bulunan kişilerin kullanacakları araçta damgalı plaka bulunması gerekmez; aksine, bulunursa mevzuata aykırı olur.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ellejyon Mesajı Gör
    doktor bugün bana "h sınıfı direksiyon topuzlu otamatik vites araç kullanabilir" raporu yazdı heyete sevketti.b u yazı ehliyete basılacak ondan sonra normal plakalı aracı kullanabilecek miyim.
    Evet, bu raporla otomatik vitesli tüm araçları kullanabilirsin. Tek şart, aracı kullanırken direksiyonda mutlaka topuz bulunmalı. Gözlük gibi düşün... Nasıl ki ehliyetinde gözlük şartı bulunan kişi gözlükle araç kullanmak zorundaysa, sen de basit bir topuzla otomatik vitesli tüm araçları kullanabilirsin.

Not: Bu raporu sol koldan/elden sakatlığın olduğu için alabildin. Sağ elden/koldan sakatlığı olanlar salt otomatik vitesli araç kullanamıyorlar. Onların kullanacakları araçta özel donanım (dolayısıyla da sakat damgalı plaka) bulunmak zorunda.
    Not: Sol kolundan sakat olanlar vergi avantajlı araç alamazlar, ama sağ kolundan sakatlığı olanlar alabilir.

Üye
    caglar321 Avatarı

Gerçek Adı
    esercaglar
    Son Giriş
    12.02-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    iyide hocam h sınıfı ehliyet in açılımı nedir??
    niye ozaman raporda illa h sınıfı diye belirtiyor doktor amcalar..

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon