Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    13

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    maalesef yeni yasalar daha acımasız olarak geliyor malum avrupaya uyum dan dolayı yani ehliyetinizi biraz zor alırsınız umarım alabilirsiniz ama dediğim gibi zor

Üye
    a.s. Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar,
    "malül" olma sebebiniz sağlık kuralları açısından araç kullanmanızada engel ise ehliyetinizi aiabilirler. Benim sağlık kontrollerim sırasında EPİLEPSİ ( sara) hastası olduğum ortaya çıkınca ehliyetime el konularak iptal edildi. Çünkü kanunlarımıza göre epilepsi hastaları hiç bir şekilde ehliyet alamaz ve de her hangi bir araç kullanamazlar. Sizin hastalığınızın durumunu bilemiyorum. Ama sağlık problemlerinden dolayı ehliyetlere el koyula biliyor. Zaten ehliyet alma aşamasında bunun için sağlık raporu istiyorlar. Yine rahatsızlığınızın türüne göreözel donanımlı ve H sınıfı ehliyet için müracat etme hakkınız olması gerekiyor.Bu konuyu araştırınız. Tekrar geçmiş olsun.

Üye
    remzi0049 Avatarı

Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    11:45
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende hastalıktan dolayı malülen emekli oldum. Hastalığım sarkom bacağımda çıkıyor. 2 kez ameliyat oldum 6 yıl içinde.bütün tedavilerimi aksatmadan gördüm. Nisan 2015 yılından beridir emekliyim.
    Geçen şubat ayında karakola çağrılıp ehliyetmi aldılar.beni hastaneye sevk ettiler.sevk kağıdında k.y.45 .maddeye göre mevcut sürücünün ehliyetinemi yoksa başka bir sınıf ehliyet alacağına hastanenin kuruluna girecem bu hafta.
    Kurulda çalışan memur benim ehliyetini E sınıfı yerine H sınıfı yanı özürülü ehliyetini verirler dedi bana. Ben de benim bir bedenen sakatlığın olmadığını söyledim. Bana fark etmez Malülen emekli olanlar özürlü sayılıyor muş o yüzden özürlü ehliyeti verilecek.

Ben özürlü ehliyetini istemiyorum.Zaten özür oranı %90 nın altındakilerin herhangi bir özelliği yok diye biliyorum.Değerli dostlar böyle bir şey varmı acaba yorumlarınızı bekliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @remzi0049

Kimlere hangi sınıf sürücü belgesi verileceği sürücü yönetmeliği'nde belirtilir.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12