Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:31
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar, sizden bi yardım talebim olcak....

gelecek hafta h sınıfı ehliyet ve özel tertibatlı arac için hastaneye basvurcam ama bu sefer tedarikli gitmem lazım doktorları ikna edebilmek için.

bana lazım olan her iki el ve ayak sorunu olanların bu sorunu aştılar ise (yani araba kullanabiliyorlarsa h sınıfı ehliyetli olarak) o aracın engelli tertibatının fotolarını yada internettte bilgi, resim döküman v.s. veren bir sitenin isimlerini yazabilirseniz sevinirim.

Kısaca Doktorları ikna edebileceğim (özellikle görsel dökümanlar) fotograflara ihtiyacım var. normalde sadece otomatik vitesli aracı kullanabiliyorum (tertibatsız) ama ehliyet için basvurunca inandıramıyorum..
    bi de mümkünse raporlarında ne yazıyor neye dayanarak vermişler bunların sadece açıklama kısımlarını bana ulaştırabilirseniz sevinirim... artık ehliyet almak istiyorum...

bilgi ve döküman vermek isteyenlerle özel msj yoluyla görüşebiliriz. yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Sen sakatlığını tam olarak yazar mısın. Ellerini ayaklarını ne kadar kullanabiliyorsun? Tek tek yazar mısın

Üye
    fantastik Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    12

olur ben ayak parmaklarıyla direksiyon çevireni gördüm azimle .... mermeri deler

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bülent agabey engelli kimlik kartımda yazan Kuadriparezi+ Cerebral plasy yazıyor. Ancak; bende istem dışı kas eklem hareketleri yok baska bi doktorda yanlış teshis koymuslar demişti. ben şöyle tarif edeyim... en iyisi

ellerde yumruk yapamama.. ancak baş parmaklarımı serce barmaga deydirebiliyorum. parmaklarımın hepsi var ama yumruk oluşmuyor ve elllerimi bileklerimin ters yönünde 45 acıya kadar kaldırabiliyorum
    yani dirsekten parmak ucuna kadar düz bir hat şeklinde gelip el bileğinden itibaren 45cm acı ile asıgı bakıyor parmaklar....

ayaklarda da topuklara basamama kısalık destekli ortopedik bot kullanıyorum. sağ 8 sol sol 12 cm destekli. kaslarda güç kaybı yok.

kavrama durumum; kavradıgım cisimin kalınlıgına dogru orantılı şekilde artıyor.. mesela kalemi elimin içinde zor tutarken 3-4 cm kalınlığındaki bir odunu v.s. rahatlıkla kavrayabiliyorum. Ancak ince işleride yapabiliyorum mesela yazı yazabiliyorum resim cizebiliyorum.. Mutfakta bozulan bi yer olursa yapabiliyorum elimden geldiğince.

inş. acıklayabilmişimdir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Tarifi direksiyonu tutmayı ve pedallara basmayı göz önüne alarak yapabilir misin?

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bülent agabey pedallara basmada sorun yok rahatlıkla basabiliyorum..
    eller ise 4,5 cm ile 5,5 cm çapındaki direksiyon simitini kavruyor ama tabiki parmaklarımın ucu yumruk pozisyonuna gelmediği için parmakların uc kısmı değil de parmaklarımın orta ve elime yakın kısımları direksiyon simitini kavruyo. burda basparmak ile işaret parmagının ortasındaki cukur kavramayı bayagı rahlatıyor. serce parmakta diğer parmaklara destek veriyor tabiki diğerlerinden daha kısa oldugu için direksiyon simitine uc kısmı olarakta yapışıyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bacaklarda bir sorun olmadığına göre, salt otomatik vitesli bir aracı kolayca kullanabilirsin. Yani gaz ve freni ayağınla kontrol edebilirsin.

Dreksiyon için de, kollarda bir sorun olmadığına göre, bir tek kavramaya dair bir kısıtlılık olduğuna göre, bu durumda şu aparat kolayca işini görecektir:

Özgür Bedenler
    steering devices - İki el ve ayağından engelli olanların araç tertibatlarının fotoğrafları lazım

Buraya kadar her şey tamamsa, bu durumda:
    1- Araç alımında vergi avantajından yararlanamazsın
    2- Raporunda "direksiyonu kavraması için özel topuzu bulunan otomatik vitesli araç kullanır, h sınıfı sürücü belgesi alır" ibaresi bulunması yeterli.
    Bu aparat kolayca takılığ çıkarıldığı için, otomatik vitesli tüm araçları kullanabilir olursun. Ehliyetin "kullandığı cihazlar" kısmına "direksiyonda özel topuz" yazılması işini görür.

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

hay allah razı olsun agabey
    super tam abna göre elin kaçmasını da önler süper ya bu aparatlar.

oezix;
    kardeşim tşk ederim. ilgin için ancak gönderdiğin resmi göremiyorum çalıştıgım yer erişimi sınırlandırıyor bulent agabey gibi formatını değiştirip msjına eklersen ona görmüş olacam inş.

Üye
    fantastik Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    12

O nasıl araba direksiyonsuz vay be adamlar yapıyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

oezix'in aktardığına benzer bir ürün (Özgür Bedenler bunu ithal etti sanırım)

Üye
    sertelsen Avatarı

Gerçek Adı
    Sertel Şen
    Son Giriş
    09.07-2014
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

efekt ,
    Bu tür direksiyon kumandaları konusunda faaliyet gösteren dünyanın en eski firmalardan biri olan İtalyan Guidosimplex 'in uzmanları önümüzdeki hafta birkaç günlüğüne İstanbul'da olacaklar ve bazı montajlar gerçekleştirecekler.
    Eğer sen de İstanbul'da isen ve engel durumuna uygun sürüş aparatlarındaki en son yenilikler hakkında bilgi almak istersen, bana haber ver lütfen ...

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş istanbulda değilim ama senden isteğim olabilir mumkunse eğer; sen katılacaksan engelli aparatlarının fotograflarını cekip bu sayfaya yerleştirebilirsen sevinirim...

Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi bu göstermiş olduğun tutacak veya topuz tertibat sayılmıyormu yani araç alınsa ve böyle bir aparat takılsa vergiden ve ötv den muaf olmazmı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hayır Aziz. Vergi istisnası için ya pedallarda ya da vites kolunda donanım olmak zorunda.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    gururlu Avatarı

Son Giriş
    16.07-2014
    Saat
    10:28
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba bende sizin gibi iki eldeki engelden dolayı ehliyet baaşvurusu yapmaya korkuyorum.ben de de kavrama sorunu var ve topuzla sorun kalmıyor.alabilirseniz ben bilgilendirirseniz sevinirim.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon