Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 19 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cihan_s Avatarı

Gerçek Adı
    CİHAN
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    10:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar selamlar,

16 Aralıkta heyete girdim, raporumu az önce aldım ancak bütün uğraşlarım boşa gitti.

Sol ayağımdaki özürden dolayı H sınıfı ehliyet ve otomatik vites araç kullanır ibareli rapor alabilmek için sağlık kuruluna başvurup bütün tetkikleri yaptırıp heyete girdim. Başvuru yaparken dilekçeme ÖTV-MTV yazıldı. ve şimdi bunun ceremesini çekiyorum. Çünkü ne h sınıfı ehliyet, ne otomatik vites araç, ne özel tertibatlı araç kullanımı ile ilgili hiçbir detay DEĞERLENDİRİLMEMİŞ HEPSİNDE BU YAIZYOR. ve rapor sonucunda yazan şu :

BAŞVURU AMACI: -ÖTV-MTV- "ŞAHIS KENDİ ÖZEL İHTİYAÇLARINI KARŞILAYABİLİR DURUMDADIR"

AĞIR ÖZÜRLÜ "EVET" , ÇALIŞABİLECEĞİ İŞ ALANLARI "ÖZÜRLÜ KADROSUNDA ÇALIŞABİLİR" YAZIYOR...

Raporda "Sol kalça koksartroz, Sol diz bilmem ne..." ibaresi var özür oranı %15, diğer özrümle beraber %83 yapmış toplam özür oranım. ancak bu oran benim işimi sadece erken emeklilik için yaptığım başvuruda kolaylaştırıyor. lakin 2 dilekçe olduğundan biri maliyeye gidecek.

Sağlık kuruluna dönüp itiraz edeceğimi söyleyince detay ortaya çıktı. Ben durumu anlattım, ehliyet için başvurdum dedim, oradaki memur e abi söylesene ehliyet için ayrı başvuru dedi, biz ÖTV-MTV yazdık tabi değerlendirilmez... diye cevap verdi.

Sen tekrar başvurunu yap, bunun kadar uzun sürdürmeyiz dedi... en yakın zamana veririz dedi heyet gününü.

Sizden istediğim kısayoldan yapabileceğim birşey var mı ? Sol ayağımdan özrüm olmasına rağmen doktorların "vermiyorum" deme lüksü var mı ? böyle birşey derse nasıl nereye itiraz ederiz ? Yoksa herşeye baştan mı başlamam gerekir ?

Herşeye baştan başlayacak olsam nasıl bir dilekçe hazırlayayım, bir daha böyle bir saçmalık yaşamamak için.

Kafam durdu valla, hiçbirşey gelmiyor aklıma...

Yardımlarınızı bekliyorum...

Bülent abi konu acildir. Yönlendirmeleriniz doğrultusunda gerekirse pzt-salı günü için izin alacağım.

Üye
    cihan_s Avatarı

Gerçek Adı
    CİHAN
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şu dilekçe işimi görür mü ?

03/01/2011

ADANA NUMUNE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ BAŞHEKİMLİĞİNE / ADANA

xxxxxxxxxxx Kimlik numaralı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşıyım.
    21.10.2010 tarihinde Hastanenizin Sağlık kuruluna ÖTV-MTV adı altında bir başvuruda bulunmuştum. Söz konusu başvurumun “h sınıfı ehliyet, otomatik vites araç kullanımı, özel tertibatlı araç kullanımı” ile ilgili değerlendirileceğini düşünerek dilekçeme ÖTV-MTV ifadesi yazılması gerektiğini düşündüm. Fakat 30.12.2010 tarihinde teslim aldığım xxxx numaralı Sağlık kurulu raporumdaki eksiklikleri gördüğümden bu dilekçeyi yazma gereği duydum. İlgili bölümler “DEĞERLENDİRİLMEDİ” olarak belirtilmiş.
    Söz konusu raporuma , “Sol alt ekstremitede” olan sakatlık durumumun belirtilmesini , aynı zamanda “h sınıfı ehliyet, otomatik vites araç kullanımı / özel tertibatlı araç kullanımı” ile ilgili bilgilerin yasal mevzuata göre değerlendirilerek eksiksiz doldurulup tarafıma 3 nüsha olarak verilmesini arz ve talep ederim.
    Saygılarımla,

Üye
    kayk Avatarı

Son Giriş
    08.05-2013
    Saat
    10:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

krdeş aynı durum bizim başımızda özel tertibat ve h sınıfı ehliyet bölümleri değerlendirilmemiş. bizde yukarıdaki dilekçeye benzer dilekçe yazıp vermeyi düşünüyoruz. başvuruya ötv mtv muafiyeti yazmıştık sanırım bunu %90 lık özürlüler ile ilgili değerlendiriliyor.

Üye
    cihan_s Avatarı

Gerçek Adı
    CİHAN
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım şimdi. dediğin gibi olabilir mantıklı. o zaman bu dilekçeyi versem yeni hazırlanmış raporu tekrar değerlendirirlermi yoksa bana en baştan işkenceye devammı derler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Sonu şöyle olsun:
    Sol alt ekstremiteden sakatlığımın olduğunu belirten ve -araç kullanmak için hiç bir özel donanıma ihtiyaç duymadığımdan hareketle- "otomatik vitesli araç kullanır, H sınıfı sürücü olur" ibaresi bulunan 3 nüsha raporun tarafıma verilmesini arz ve talep ederim.

Üye
    cihan_s Avatarı

Gerçek Adı
    CİHAN
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dilekçeyi kabul etmediler yeni başvuru yaptım, tekrar tetkik muayene falan 2 günde bitti işlem. dün akşam aldım raporumu. içeriği şu işe yarar umarım ;

klinik bulgular - "sol alt ekstremite hareketleri kısıtlı"

Tanı - "sol koksartroz"

Karar - " h sınıfı ehliyet (otomatik vites) alabilir."
    "fren-gaz pedalı sağ ayak kumandalı manual otomatik vitesli araçta H sınıfı sürücü olabilir."

raporun 3 fotokopisini çekip imza-mühürde aslı gibidir onaylattım...

Üye
    kayk Avatarı

Son Giriş
    08.05-2013
    Saat
    10:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı olsun % kaç verdiler.
    ayrıca bende verdim dlekçeyi almadılar ama tekrar değerlendirip vereceklerini söylediler

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bununla anladığım kadarı ile sadece h sınıfı ehliyet alabilirsiniz. çünkü ehliyet alabilir ibaresinin yanına otomatik vites yazdıkları için sadece ehliyeti ilgilendiriyor ama siz yine de ehliyeti çıkartıp birde bayiye uğrayın belki verebilirler.ama olmaz ise ehliyeti aldıktan sonra başka bir hastaneden yeni rapor çıkartıp ona göre şansınızı denersiniz raporda diğer yazan bölümde otomatik vitesli araç kullanabilir yazmazsı gerekiyor.Ben niğde de yaşıyorum ama dörtyol devlet hastanesinden aldım raporu ehliyeti alın sonra farklı ilçelerden deneyin tanıdık olunca iş daha kolay oluyor

sol ayak özürlüleri için oran önemli değil sadece otomatik vitesli araç kullanabilir yazması yeterli

Üye
    cihan_s Avatarı

Gerçek Adı
    CİHAN
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Karar - " h sınıfı ehliyet (otomatik vites) alabilir."
    "fren-gaz pedalı sağ ayak kumandalı manual otomatik vitesli araçta H sınıfı sürücü olabilir."

şu ibareler nasıl işe yaramaz ben anlamadım. doktora birşey diyemiyoruz ki her an üzerimize saldıracak gibi, sanki canını alacagız. kafasına göre yazıyor.

ama gereken ibareler eklenmiş. kelimesi kelimesine tutturamazki doktorlar. bunun bir standardı yok bildigim kadarıyla.

OturanBoğa;
    bu ibare olmazmı bülent abi ?

senin yazdıgının aynısı hemen hemen...

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Farkında isen h sınıfı ehliyet (otomatik vites) alabilir .ehliyet özellikle belirtlmiş bunu doktorlar özellikle mi belirtti yoksa raporu hazırlayan memurlar mı böyle yazıyor bilemiyorum ama raporu hazırlayan memur bunları çok iyi biliyor özellikle ehliyet içinde belirtmiş bak benim raporda ehliyet bölümünde h sınıfı ehliyet alabilir diğer bölümünde ayrıca otomatik vitesli araç kullanabilir yazıyor bu da ötv ve mtv muafiyeti sağlıyor.hayırlısı belkide bayi bu belge ile sizi ötv mtv den faydalandırabilir o raporla bir bayiye gitmeni öneririm

Üye
    cihan_s Avatarı

Gerçek Adı
    CİHAN
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dediğin gibi bir durumsa hiç uğraşmam kendilerin olsun h sınıfı ehliyetle ötv indirimi. almam olur biter.

bu yazıyı doktor yazdı memur değil. neyse hayırlısı olsun. olmazsa da CANIMIZ SAĞOLSUN

bu ülkenin saçmalıklarıyla uğraşmak kadar zor bir şey yok. bu duruma düşürenlere yazıklar olsun. hiçbirşeyin standardı yok, devlet memuru bu raporda " - " işareti görse olmaz bu raporda " - " işareti var faydalanamazsın DER. o kadar düşmüşler çünkü...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Bir sorun olmaz. Raporla sana iki hakkı birden tanımış: 1- "fren-gaz pedalı sağ ayak kumandalı manual" araç veya 2- "otomatik vitesli araçta".

Araç alımında da ehliyet alımında da sorun yaşamayacağını düşünüyorum. Sadece, ehliyete yazdırırken sadece otomatik vites ibaresini yazdırmayı unutma; "fren-gaz pedalı sağ ayak kumandalı manual" ibaresini yazdırma.

Üye
    cihan_s Avatarı

Gerçek Adı
    CİHAN
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

bu değerli bilgi için teşekkür ederim.

raporun usullere uygun olduğunu düşünmüştüm ama kafam karıştı arkadasın yorumuna , şimdi vergi dairesi ile görüştüm rapora bakayım dedi ondan sonra bakalım nasıl olacagına.

umarım sorun çıkarmazlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Gelişmeleri burada paylaşmaya devam edin lütfen...

Üye
    cihan_s Avatarı

Gerçek Adı
    CİHAN
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bülent abi selamlar,

vergi dairesinden bir memurun yanına gittim ÖTV bölümünden, rapora baktı bu raporla ehliyet ve araç alırsın dedi. fakat işlemleri yapacak olan vergi dairesi bu rapor sadece ehliyet alır diyor. araç alımı için "özürlü sağlık kurulu raporu" almanız, raporda oran belirtilmesi ve süresiz olması gerekiyor dedi.

benim anlamadığım herşeyin detaylıca belirtildiği, oran belirtilmemiş ve süre olmayan bir rapordan baska ne istedikleri ?

ne raporu istiyorlar nasıl birşey istiyorlar anlamıyorum...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon