Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    01:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    fulya35 3 doktora mı gözüktünüz : ) Halbu ki ben 7 doktor+ortopedi+röntgen.
    Herkes kafadan sallıyor gibime geliyor, H sınıfı için alınan raporun ücrete tabii olmadığını gösteren bir mevzuat yada resmi bir yazı eklesenize.
    Ve aldığınız raporun aynısın gelip Bakırköy Sadi Konuk hastanesinden alın size inanayım : )

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadsım sen sıteye ıyı takıp etmıyorsun sanırım bulent bey mevzuata vermıs lınkte evet ben 3 tane norolojı uzmanı hekımı tarafından onaylattım zaten sureklı ıbarelı sakatlık raporum oldugu ıcın hoca gerek yok raporun h sınıfı ıcın degıp verdı zaten bunun ıcın yasada var arkadsım saglık kurulu raporlarındakı mevzuatı ıyı okumuyormusunuz orada madde madde ıslenmıs sana belırttım hastanelerde doner sermaye var bılıyormusun herkesı kara cahıl sanıyorlar ben heyete gırmeden once hasta gıbı kolsutasyon yaptırıyorum daha sonra heyete gırıyorum heyette soruldugunda yenı fılımım var dıyorum zaten ucrette alınmaması gerekıyor suan tum turkıyedekı bır cok ıldekı hastanelerde ucret ısteme hallerı var ama yasal degıl sen bulent beyın verdıgı lınkdekı mevzuatı gotur ucret alıcaklarmı bır bak bır engellı heyete gırecegı zaman sgk ya 5 yuz tl cıvarında hastanler fatura edıyor oyuzden ucretlerın cogu engellılerden kesıyorlar derdıne anlatamayanlar yandı arkadasım

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Resmi yazı ? Benim özürlü raporumda yok.

H sınıfı rapor alırken 3 kere vezneye ödeme yaptım ve ücreti ödediğime dair dekont elimde. Para mı nasıl geri alabilirim ? Özürlü raporum yok ancak aldığım raporda oran belli.

ozzan_35;
    Sağlık raporu almadın mı ?

Üye
    hakkimuratli Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Muratlı
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

siz iyimisinz arkadaşlarrr ne sağlık ocağıyaa h ehliyet alacakk arkadaşş sağlıklı insannmı sağlık ocağından alsın. heyet ücret almıyorr engelli kimliğin varsa.engelli kimliğin yokmu senin eyer yoksa ücret alırlar tabiki hastane heyeti için...

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

fulya35 Bülent beyin gösterdiği resmi yaz ÖZÜRLÜ SAĞLIK KURULU RAPORU için, hala sapla samanı karıştırıyorsunuz.

H sınıfı ehliyet için alınan raporlara para ödeniyor ister sağlam insan ol ister özürlü vatandaş ol. X kasabada ki hastaneyle İstanbul Bakırköy'de ki hastane bir değildir gelin Sadi Konuk'tan para ödemeden H SINIFI EHLİYET RAPORU alın sonra burada paylaşın bizde ona göre para ödemeyelim.
    Yok öyle 3 doktorun şuna gerek var buna gerek yok deyip karar vermesiyle dönmüyor burda işler, trafik şubeye gittin mi x eksik w eksik diyip postalıyorlar. Arkadaş rapor almış ama raporda "şu donanımı kullanacaktır" diye ibare olmadığı için kabul etmemişler, kör cahil arıyorsan işini düzgün yapmayan doktorlara bakıver.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Şişli Etfal hastanesinde H ehliyet raporu aldım, ondan önce aldığım %76 lık raporum vardı, H ehliyet raporumun oranı ise %88 oldu. Şİşli Etfal H ehliyet sebebiyle rapor cıakrıyorum diye para aldı, hem rapora hem de röntgen filmlerine. Ödedim dekontları sakladım, Bimer'e başvurdum, yaklaşık 2 ay sonra hastaneden aradılar, dekontlarınızla gelin paranızı iade edelim diye, H ehliyet raporu için evrdiğim parayı geri aldım - 2012 yılında.
    Bimer'e başvururken bu sitedeki mevzuat yazısını ekledim, onun sayesinde geri aldım.

Üye
    sakura71 Avatarı

Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar siz iyimisiniz, dalgamı geçiyorsunuz, şaka mı yapıyorsunuz. Hiç mi okumayı bilmiyorsunuz. Haklarınızı hiç bilmiyormusunuz. Mevzuat çok açık. En az % 40 engelli raporu olan tüm engelliler alacakları heyet raporlarının hiç birine para vermezler. (Ehliyet, Silah ruhsatı, engelli raporu) gibi. Maalesef memurlar bu kuralı bilmedikleri için para talep ediyorlar. Sizde hakkınızı bilmediğiniz için kuzu gibi parayı veriyorsunuz. Ama alamazlar alamazlar alsalarda geri iade etmek zorundalar. Yapmayın böyle yav...

Üye
    gezginemlak Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende akulu sandelye için melzeme raporu talebi ile başvurdum hastaneye.158 lira odedim vezneye.rapor çıkınca geri odeyecekler.hafta içinde gidip alacam parayı..% 40 ve yukarısı olursa çıkan rapor odenen parayı geri iade ediyorlar.

Üye
    erencakir Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @fulya35arkadşımız gibi bende h sınıfı ehliyete başvururken 200 tl rapor parası aldılar dekont elimde duruyor geri almak için hangi yolları izlemem lazım

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12