Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kinecan Avatarı

Son Giriş
    09.06-2015
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öncelikle merhabalar, %94 özürlü raporu annem adına aldım. ama annemin şuuru açık, sadece yürüyemiyor ve gözde sıkıntılar var. anneme vasi atanması için mahkemeye mi başvurmalıyım? ötv indirimli araç almak için mahkeyeme gidip vasi kararı almama gerek var mı? yoksa direk notere gidip vekaletname mi almam gerekiyor? ayrıca maliyeye ne zaman gidilecek hiç bir bilgim yok bilgilendirirseniz duacı olurum. sağolun.

Üye
    yunus.emre Avatarı

Son Giriş
    20.04-2017
    Saat
    12:10
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vasi tüm işlerde yetkili demek ayrıyetten tahaddütname eklemek gereksiz bence ha kişi zihinsel engelli mal alım satımında izin gerekiyo o ayrı ayrıca bayiye vekalet falanda vermeyin arkadaşlar işlemleri bizzat kendiniz yürütün

plakada tekerlekli sandalye işareti konmuyor diye biliyorum

ayrıca izin içinde duruşmaya girceksiniz buda 3-4 ay süre demek

Üye
    okyanu Avatarı

Son Giriş
    08.08-2017
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam bir yakınımız ablasının üzerinden araba alacak kardeşi kendine yalnız sorum ablasına birşey olursa araba kardeşinin mi oluyor yoksa mirasçılarda hak talep edebiliyormu araba parasını kardeşi verecek birde ÖTV yi geri ödücekmi 5 sene dolunca

Üye
    yunus.emre Avatarı

Son Giriş
    20.04-2017
    Saat
    12:10
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ablasının 5 yıl içinde vefat gerçekleşirse araç mirasçılara bölünür. 5 yıl sonunda 1 kişiye devri mümkündür. ÖTV ödenmez. Fakat 5 yıl içinde devir satış vb yapılamaz ÖTV ödenir yapılırsa.

Üye
    nrttn Avatarı

Son Giriş
    09.10-2016
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ötv için % 90 ve üzeri rapor almanız gerekir. Burada zihinsel engelli ise zorunlu olarak vesayet altına alınması istenir degilse istenmez. Arac mecburen babanizin adina olacak. Tertibat şartı olmayan ve yurt içinden alınmış engelli araçlarını herkes kullanabilir

Kendini temsil edebilecegini doktor raporu ile belgelendirseniz direk vekalet alabilir ya da kendisinin muracaati ile işlem yapilabilir

Üye
    oktayizmir35 Avatarı

Gerçek Adı
    oktay
    Son Giriş
    23.05-2015
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@airliner
    bana ek karar dilekçesi ile ilgili detay atarmisin hakim ek karar çıkarmıyor dilekçe hazırlamam gerekiyor mail oktayeryigit@gmail.com konuya hakim olanlardan cevap bekliyorum bende kardeşimin üzerine alicam

@MMR+Epilepsi
    Sayın MMR+Epilepsi ek karar sorununu nasıl çözümlediniz bende annemin adına kız kardesim üzerine almaya çalışıyorum fakat mahkeme ek kararı vermek te sorun çıkarıyor. bana dilekçenizin bir nüshasını atarmısınız mail yoluyla oktayeryigit@gmail.com
    forumda ki diğer tecrübe sahibi arkadaşlarada rica ediyorum ek karar alanlar bana dilekçe örnegini gönderebilirmi..

Üye
    bahadir1987 Avatarı

Son Giriş
    23.04-2015
    Saat
    01:49
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ts1987li
    Öncelikle çok geçmiş olsun yaşadıklarını çok içten yazmışsın.Bende senin yaşadıklarını belli bi kısma kadar yaşadım.Mahkemeye ek karar çıkartması için başvurdum fakat beni de reddettiler.Sulh mahkemesi hakimi ek kararı reddetince nereye başvurmam gerekiyor biliyorum sonuçta bişey çıkmıcak ama şansımı denemek istiyorum tekrardan geçmiş olsun...

Üye
    oktayizmir35 Avatarı

Gerçek Adı
    oktay
    Son Giriş
    23.05-2015
    Saat
    11:27
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@airliner arkadasim yardimci olurmusun kardeaim %99 zihinsel ve bedensel engelli arac ve odeme kismi tamamen halloldu. Mahkeme ek karar istemis 2 seferdir red aliyoruz bana cok acil bir dilekce ornegi gonderebilirmisiniz? Oktayeryigit@gmail.com 5533040561 cevap @renatotuk

@OturanBoğa Bülent bey merhabalar annem kardesimin vasisi ve kardesim %99 hem zihinsel hemde bedensel engelli arac alimi tamamlandi ucreti odendi ve suan ek karar istiyorlar hakim ek karar icin onay vermiyor ve arac 6 aydir bayide yardimci olurmusunuz lutfen ek karar dilekcesi ornegine ihtiyacim var mail oktayeryigit@gmail.com tel 5533040561 @kalemsor @airliner @renatotuk yardimlarinizi bekliyorum

Merhablar,çok acil yazmış olduğunuz dilekçe yi maill atar mısınız? Birde avukatınızın telefon bilgilerini rica edeceğim.
    6 aydır uğraşıyoruz red veriliyor.

oktayeryigit@gmail.com

Teşekkürler

Üye
    ugurabi Avatarı

Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    asdasdsad
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok geçmiş olsun ne sebebten dolayı ek kararı vermiyor hakim ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Üye
    aynur2744 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    09:11
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ek karar hakimin insiyatifine mi bagli cunku benim basvurdugum hakim luks markalara ve evde arac olup olmadigina bakiyor ne yapmam lazim bilmiyorum

Üye
    slzkn Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    06.09-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@bahadır1987

Acaba mahkeme durumuz ne oldu biz de babam için aynı seylerı yaşıyoruz bir üst makam olarak Asliye Hukuk Mahkemesine başvurduk fakat yine red cevabı geldi. Karar kesinleşti Tekrar dilekçe yazmayı düşüyoruz. Siz nasıl ilerlediniz?

Üye
    murat1299 Avatarı

Son Giriş
    17.01-2016
    Saat
    08:15
    Yaşadığı Yer
    birecik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@airliner

selamlar nasil aldiniz bizde bayiden aldik kdv odendi noterden vekalet asli gibidir aldik vergi dairesinden gecti trafik gecirmedi zihinsel isaretli diye ama imza atabiliyo adini yazabiliyo akli yerinde isitsel ve kronik kalp ve zihinsel isaretli vasi istiyolar neden boyle zorluk cikartiyolar

Üye
    aynur2744 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    09:11
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merabalar zihinsel engelli ise isiniz cokmOr hem niye islemleeiniz bitmeden kdv odedinizki anlamadim benim babamda zihinsel engelli ama cok ugrastim trafige verdim evraklari pazartesi insallah aliyorum araci ayrica mahkemeylden vasi olacaksiniz sonra tekrar ek karar cikartiracaksiniz

akliniza takilanlari cevaplayabilirim @airliner

Üye
    Murat...61 Avatarı

Son Giriş
    03.03-2016
    Saat
    09:17
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba forumda yeniyim daha kardeşim için izmit seka devlet hastahanesinden %90 rapor aldık ve mahkemeye başvuruda bulunduk vasii tayini icin dilekçe ve rapor ile birlikte raporun yeterli olacağını söyledi yetkili kişi 3.ayin 2 sine gün verdiler ve bugün jandarma aradı ve savcılık raporun yeterli olmadığını kocaeli derince eğitim araştirma Hastahanesinden tekrar heyet raporu alınmasını istedi
    1.sorum derince den alınacak 2. Rapor %90 altında olursa araç almak da problem çıkarımi
    2.sorum aracı kardeşimin üstüne alacaz plaka da engelli işareti olacak mı kesin
    Saygılar ..

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon

Başlığın Etiketleri