Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 91 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Maalesef, yetkili hastaneler'den birinden alınan %90 ve üzeri orana sahip "durum bildirir rapor" almanız şart.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    reyhan1934 Avatarı

Son Giriş
    21.03-2012
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkürler.. Bir sorum daha olacak: Babamın bir eli, bir ayağı tutmuyor, konuşamıyor ve şizofreni hastalığı var. Babam hastanede çok huzursuz oluyor, bu yüzden babamı bir kere hastaneye götürerek bu raporu almak istiyorum. Bana nasıl bir yol izlersem bu işi bir günde halledebileceğim ile ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim. (bu arada dün Fatih Sultan Mehmet Hastanesi'ne gidip raporu alabilmek için ne yapmam gerektiğiyle ilgili bilgi almak istedim, sağlık kurulu odasında girişte sağda oturan bey bana randevu usulüyle çalıştıklarını ve aralık ayına kadar randevularının dolu olduğunu söyledi)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hastaneden hastaneye fark ediyor. Bence en kolay yol babanızın tedavi gördüğü bir hastane varsa, oradan almaktır... Ya da bir günde hangi hastaneler veriyor, onu sorup öğrenmeye çalışın.

Ben bakırköy sadi konuk'tan 1 günde almıştım durum bildiir raporu. Ama işin içine psikolojik muayene girince, bir günde almak kolay değil.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kahraman.80 Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    15.04-2013
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

airliner;

slm kahraman.80@mynet.com bana avukatın telini yazarsanız sevinirim

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlık raporun aslı elinizde var ise vergi dairesi hariç diğer kurumlara hastaneden aslı gidir onaylatacagınız rapor fotokopileri geçerlidir. Notere boşuna para ödemeyin.

Üye
    kabasakal34 Avatarı

Son Giriş
    10.02-2015
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

18 yaş altı için alınacak araçlarda vasi kararı,noterden yazı emniyet ve vergi dairesinden herhangi bi işlem yapmak gerekiyormu acaba ayrıca şunuda sorayım bilgisi olan varsa şayet 2 nci el bi araç alınacaksa hiç bişey yapmadan direk noterden mi devir yapıcaz?

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

sevgili arkadaşım,

ALLAH göstermesin pert durumunuda zaten o zman ödediğin para kadar kasko firması öder, peki neden kasko bedeli 60000TL üzerinden hesap edip para alıyor diyen arkadaşların tümüne sesleniyorum, aracınız pert olmadı fakat yaptığınız kazada aracınızda 43,600 tl hasar oluştu ne olacak o zman, yada yaptığınız kazada meydana gelen hasarı 43,600 üzerinden ödemiyor 66000 tl lik arac üzerinden ödüyor. umarım anlatabilmişimdir.
    iyi akşamlar

Üye
    cbal Avatarı

Gerçek Adı
    cbal
    Son Giriş
    13.02-2013
    Saat
    23:21
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ben de annemin vasisi olarak atandim..simdi sifir arac icin tekrar dava acmak istiyorum..su an daha once arac alma izni ile ilgili verilmis mahkeme kararina ihtiyacim var..paylasirsaniz cok yardimi dokunacak simdiden tesekkurler

Üye
    denizvmavii Avatarı

Gerçek Adı
    DENİZ
    Son Giriş
    24.09-2017
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,
    Ben 42 yaşında POLİNÖROPATİ hastasıyım, % 90 raporum var..Annem v babamla yaşıyorum.Evli olan Kardeşim benim adıma vergi indirimlerinden yararlanarak bir araba almak istiyor..Arabayı aldığımızda benim aldığım engelli maaşının kesilmesi söz konusu olur mu? Bir ara 1 sitede araba aldıktan sonra maaşlarının kesildiğini, bazılarının da maaşlarını almaya devam ettiklerini söyleyenleri okumuştum..Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinir......

Üye
    atalayxx Avatarı

Gerçek Adı
    gülsüm
    Son Giriş
    05.12-2014
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zihinselengellilerde vasi olarak dava açılır hakim velayet alında bırakır ve karara bağlar ve süresizdir yani anneni veli oarak atar annenin imzası abinin imzası sayılır vasilik sürelidir iki yıl süre tanırlar ve üçüncü kişilere verilir mahkeme anneni veli olarak atadıysa annen abin adına istediği şeyi alır veya satar ek karara ve izne gerek yoktur,sözün kısası zihinsel engellilerde vasi atanmaz velayet altına alınır dediğim gibiyse notere tekrar git dava konusuna bakmasınlar karara baksınlar.

Üye
    cbal Avatarı

Gerçek Adı
    cbal
    Son Giriş
    13.02-2013
    Saat
    23:21
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Annemin vasisiyim..KENDI MALVARLIGIMLA sifir arac alacagim..yine de mahkemden izin gerkeiyor mu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    942
    Verilen Beğeniler
    1.237

Evet, araç alımı için mahkemeden karar yazısı almalısınız

Üye
    MMR+Epilepsi Avatarı

Son Giriş
    17.03-2013
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

% 90 zihinsel kısıtlı kızım adına araç alma işlemleri ile yaklaşık 2 aydır didişiyorum. Eşimi kızımın vasiliğine tayin ettirdik. Bugün itibarı ile noterden muvafakatname ve vekaletname işlemlerini tamamladık. Yarın araç tescili ile uğraşacağız. Bize şans dileyin.

Süreçte en çok, karar verme konumundaki kişi ve kurumların şüpheciliği ve zorlaştırıcılığı dikkatimi çekti. Bunda da en önemli etkenin, muafiyeti suistimal edenler olduğunu fark ettim. Kısıtlılar, buna izin vermezlerse hem kendilerini, hem de aynı durumda olan insanları bu zor süreci yaşamaktan kurtarırlar. Birileri suistimal ediyor diye hak sahipleri haklarını kullanmakta zorlanıyorlar.

Üye
    MMR+Epilepsi Avatarı

Son Giriş
    17.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Buca Şirinyer motorlu taşıtlar vergi dairesi raporumuzu kabul etmedi. Gerekçeleri trajikomik: başlıkta "Engelli Sağlık Kurulu Raporu" ibaresinin olmaması. Raporu 2007 de almıştık. O dönemde geçerli olan formatta hazırlanmış bir devlet hastanesi raporu. Yeni mevzuata göre gerekli olan "ek 3" raporu ile tamamen aynı içerikte olmasına karşın sadece başlıkta "Engelli Sağlık Kurulu Raporu" ibaresinin olmaması nedeniyle kabul edilmedi. Hastaneye gidin bu ibareyi eklesinler/düzeltsinler denildi. Hastane ise; böyle bir şeyin mümkün olmadığını, bu raporun kabul edilmesi gerektiğini, ya da yeni bir rapor için başvurulmasını bildirdi.

Neresinden bakılırsa bakılsın tam bir rezalet. Hiç gereksiz yere mağdur ediliyoruz. Çektiğimiz ulaşım eziyeti ve sinir harbi de cabası. Mevcut aracımızı takasa verdik ve satışını gerçekleştirdik. Şimdi aracımız da kalmadı. İşlemlerin ne zaman sonuçlanacağı meçhul.

Yarın tekrar deneyeceğim. Eğer diretirlerse bize bu eziyetleri edenler ile hukuk yolu ile hesaplaşacağız!

Üye
    MMR+Epilepsi Avatarı

Son Giriş
    17.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bugün itibarı ile sorunumuz çözüldü. Sabah erkenden Karşıyaka Devlet Hastanesinden "ekteki rapor kurumumuzca 2007 yılında düzenlenmiş olup, -Özürlü Sağlık Kurulu Raporu-dur" içerikli bir üst yazı aldık. Burada bize yardımlarını esirgemeyip içten duygularla yardımcı olan sayın başhekim yardımcısına yürekten teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca; buradan özel mesaj yolu ile yardımcı olan değerli forumdaşımız sayın "kazazede" rumuzlu arkadaşa da çok teşekkür ederim. İyi ki böyle insanlarımız var. Vergi dairesinden sonra trafik tescili de kolayca gerçekleşti ve akşam saatlerinde aracımızı aldık. Darısı, sorun yaşayan tüm kısıtlı dostların başına...

Bir teşekkür de forumun sahibi sayın Oturanboğa'ya borçluyum. Burası, bilgi paylaşımının yanısıra, sanırım ilgili kurumlarca da izleniyor. Sorun yaşayan insanlar bu bilgiyi gözetip kendilerine sorun çıkartan kişi ya da kurumları buradan açıklarlarsa sanırım görünmez bir el tarafından gözetiliyorlar. Dün itibarı ile bize sorun çıkartan ve yukarıda adını yazdığım vergi dairesi, bugün inanılmaz kolaylık gösterdi. Bu 180 derecelik dönüşü kafamda açıklamaya, bir üst müdahale dışında başka bir seçenek bulamıyorum.

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon

Başlığın Etiketleri