Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    öğretmennn Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    i
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam arkadaşlar. Engelli plakalı araçlara kasko indirimi var mı? Bilgisi olan var ise paylaşsa güzel olur......saygılar

Üye
    Hayali Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    20.07-2012
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım indirimi bırak bir çok firma kasko bile yapmıyor yapanlarda da sorun oluyo özellikle Allah göstermesin aracın pert olma durumunda sorunlar çıkıyor bildiğim kadarıyla...

Üye
    feyzademiralp Avatarı

Son Giriş
    11.02-2017
    Saat
    09:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

axa oyak kaskodan arac pert olunca hurda belgesi cıkması garantisi klozu ekettim policeye sorun cıkmaz sanırım pert durumda

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

NACİ;

yok kardeşim indirim falan yapılmıyor. 6 yıldır kaza bildirimi yapmamama rağmen ancak % 60 indirim yapıldı. ama 6 yıldır en ufak bir kaza durumu olmadı ve kaskoya bildirilmedi. indirim bu yüzden.

Üye
    real_boy Avatarı

Son Giriş
    18.12-2015
    Saat
    09:51
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende her yıl kasko yaptırırken sormama rağmen ekstra indirimden değilde herkesin yararlandığı %60 'a kadar çıkan hasarsızlık indiriminden bahsediyolar oda eğer kaza yapmazsanız oluşan indirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hem indirim olarak hem de sakat statüsünde araç için özel poliçe olarak iyi hizmet veren bir sigorta: www.engelsizkasko.com

Hatta, bizim siteden referansla gittiğini ileten arkadaşlarımıza özel indirim de yapacaklardır... Bir seçenek olarak aktarmak istedim.

Üye
    silverbullet Avatarı

Son Giriş
    30.12-2011
    Saat
    14:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

feyzademiralp;

peki hurda belgesi verip otv'siz mi odeme yapacaklarmis?

Üye
    feyzademiralp Avatarı

Son Giriş
    11.02-2017
    Saat
    09:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet ötv siz ödeme yaıcak ama gene bi araba alabailcem ötv indirimli 5 sene beklemee gerek kalmıck olsun

Üye
    ensar_yasar Avatarı

Gerçek Adı
    ensar
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    gümüşhane
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

kasko yapılıyo ama arkadaşlar dikkat edin bu araca kasko yaparken kasko bedeli olarak sizin ödediğiniz fiyat değil aracın anahtar teslim satış fiyatını yazdırmaya özen gösterin

şöyle örnek vereyim benim arabam 27600 tl ben 19000 tlye aldım bazı kasko firmaları bana araca kasko bedeli olarak 19000 tl yazarız dediler yani araç pert olursa benim kaskodan alacak olduğum para 19 tl ben başka bi firmadan kasko bedelini 27600 yazdırdım öyle kasko yaptırdım

şimdi bunun farkı ne allah göstermesin araç pert olursa ötv ödemeden yeni araç alabiliyoruz ama pert olan aracın geriye dönük vergilerini ödemek şartıyla yani 27buçuk olan aracı 19 a aldım ya aradaki 8500 tlyi önce maliyeye ödeyip ondan sonra gidip yeni araç alacaksın kasko bedeli 27500 yazıy rert olan araçtan ben 25 buçuğu alıp 8 buçuğunu maliyeye verecem elimde 19 lira kalıyo yani araca verdiğim para eğer kasko bedeli 19 yazılsaydı 8buçuğu maliye alacak bana 10 buçuk kalacak buna dikkat edelim arkadaşlr

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar engelli plakalı araclara neden cok yüksek kasko fiyatları veriliyor bu kafamı cok karıştırıyor.cok faiş fiyat veriyor kasko şirketleri

Üye
    CELALBAYRAKTAR Avatarı

Son Giriş
    05.08-2017
    Saat
    18:42
    Yaşadığı Yer
    İZMİT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben allianz sigortaya sordugumda %15 tek şoför indirimi oldugunu söylemişlerdi yani biz arabayı sadece kendimiz kullandıgımız için böyle bir indirimin oldugunu söylediler bana siz yinede allianza sorun.

Üye
    silverbullet Avatarı

Son Giriş
    30.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ensar_yasar;

poliçeye liste fiyatı yazılmazsa, kasko şirketi tamir masrafının tamamını ödemiyormus zaten, bu açıdan da önemli.
    Ancak benim forumlardan okudugum kadariyla arac pert'e cikarilinca ötv ödemeden yeniden araç alınamıyormuş, yani siz ötv'yi odeyeceksiniz, boylece şirket aracı tamir ettirip satabilecek ama biz otv'siz arac alma hakkımızı kaybediyoruz. Sadece "araç hurdaya çıkarılmıştır" belgesi olursa ötv ödemeden yeniden araç alınabiliyormuş (bu da kasko şirketlerinin işine gelmiyor). Hatta illa pert'e cikmasına da gerek yok, ben otv'sini odemeyi kabul edip aracı engelli olmayan birine sattım diyelim, 5 yıl dolmadan yine ötv indirimli araç alamiyormusuz. Ama kasko sirketi size tam bedeli odeyecekse, gidip otv indiriminden yararlanmadan da yeni arac alamaz mısınız zaten?

Üye
    ensar_yasar Avatarı

Gerçek Adı
    ensar
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    gümüşhane
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

silverbullet;

arkadaşım kasko bize tam ücret öderse yenisini almak iyi fikir ama örnekle açıklayayım
    sen 30bin tl lik aracı 22 ye aldın kaza yaptın pert oldu kaskodan 30 bin tlyi aldın 8 bin tl maliyeye verdin kaldı 22 bin tl bununla aynı aracın sıfırını alamazsın ötv düşer aynı aracın sıfırını yine aynı şartta 22 ye alırsın anlatabilmişimdir umarım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Poliçenin mağduriyet yaşamamanız için ÖTV'ye dair riskleri de içerdiğinden emin olun arkadaşlar. ÖTV'sini biz ödeyeceksek kasko (ÖTV dahil) anahtar teslim bedelinin tamamını ödemeli. Yok, ÖTV'yi biz ödemeyeceksek, o zaman ÖTV'siz olarak satın aldığımız bedeli ödemeli sigorta.
    Ne haksız kazanç ne de mağduriyet.

Üye
    silverbullet Avatarı

Son Giriş
    30.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ensar_yasar;

Mantıklı olarak düşününce tamam ama 30.04.2010 tarihli ÖTV sirkülerinin 4. maddesi (forumun sabit konu başlıklarında var) şöyle:

d) İstisnadan Yararlanılan Araçların Satışı
    Kanunun 15 inci maddesinin 2 nci fıkrasının (a) bendine göre ilk iktisabında ÖTV istisnası uygulanan araçların istisnadan yararlananlar dışındaki üçüncü şahıslar tarafından (bağış, hibe veya satış şeklinde) iktisabında, adına kayıt ve tescil işlemi yapılan alıcı tarafından, araçların istisnadan yararlandığı ilk iktisabındaki matrah esas alınmak suretiyle, söz konusu aracı iktisap edenin kayıt ve tescil ettireceği tarihteki oran üzerinden ÖTV beyan edilmesi gerekmektedir. İstisnadan yararlanılarak ilk iktisabı yapılan aracın ilk iktisap tarihinden itibaren 5 yıl geçmeden satılması sırasında Kanunun 15 inci maddesinin 2 nci fıkrasının (a) bendi uyarınca ÖTV ödenmiş olması, bu süre içinde ilk iktisabı yapılacak diğer bir araç için istisnadan yararlanmayı sağlamamaktadır. Ayrıca, istisnadan yararlanılarak iktisap edilen aracın ilk iktisabından itibaren 5 yıl geçtikten sonra, istisnadan yararlanan kişinin, Kanunun 7 nci maddesinin 2 numaralı bendi kapsamında iktisap edeceği bir başka araç için de ÖTV istisnası uygulanması mümkün olup, bu şekilde istisnadan yararlanılabilmesi için eldeki aracın satılmasına gerek bulunmamaktadır.
    g) İstisnadan Yararlanılan Aracın Hurdaya Ayrılması
    Kanunun 7 nci maddesinin 2 numaralı bendi kapsamında düzenlenen istisnadan yararlanılarak ilk iktisabı yapılan araçları, 5766 sayılı Kanunun 19/c maddesinin yürürlüğe girdiği 1/7/2008 tarihinden önce veya sonra deprem, heyelan, sel, yangın veya kaza sonucu hurdaya çıkaran malul ve engelliler, istisnadan yararlanılan aracın ilk iktisabından itibaren 5 yıl geçmemiş olsa dahi, 1/7/2008 tarihinden itibaren yeni bir aracı iktisap etmeleri halinde ÖTV istisnasından yararlanabileceklerdir.

Benim buradan anladıklarım:
    1. 5 yıl dolmadan ister keyfi olarak, ister pert olan aracın tamir ettirildikten sonra engelli olmayanlara satışı sırasında ÖTV'yi alıcı öder, dolayısıyla bizim ötv'yi ödememiz gerekmiyor.
    2. Hadi alıcı değil biz ödedik diyelim, ama yine de bu bize 5 yıl dolmadan tekrar ötv indirimli araç alma hakkı vermiyor (bence de senin de dedigin gibi ötv'sini geri ödedikten sonra tekrar ötv indirimli olarak alabilmeliyiz, saçmalık ama maalesef kanun böyle çıkarılmış, belki bir de vergi dairesine sormak lazım).
    3. Ancak araç bir daha trafiğe geri dönmeyecek şekilde hurdaya çıkarılırsa o zaman 5 yıl dolmadan yeniden ötv indirimli araç alabiliriz.

Ben mi yanlış anlıyorum?

Sayfa 1 / 3 123 SonSon