Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    silverbullet Avatarı

Son Giriş
    30.12-2011
    Saat
    14:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Cok faydalı olmuş, ben de bu aralar aynı işlerle uğraşıyorum, sizin gibi Doğuş grubundan ama İzmir'deyim, sanırım haftaya teslim edecekler. Anlattıklarınıza benzer şeyler ama farklı olarak yaşadığım bazı buygulamaları ben de paylaşmak istedim. Mesela işlemlere başlamadan önce vergi dairesindeki memur beni görmek istemiş, rapor varken ne gerek varsa, neyse gittik, rapora baktı tamam dedi. Sizin aparatin portatif olması güzelmiş, benimki klasik usul oldu, aparat 200+kdv, proje 150+kdv. Aparat takıldıktan sonra vergi memurunun gelmesi yerine aracın cekici ile vergi dairesine gidecegini soylediler bana, hem vergi dairesine hem de tespit icin TÜİK'e götürmek için çekici parası istiyorlar bu arada benden, tahminen 150 civarı olur dediler, tespit-muayene icin simdilik ekstra para istemediler. Zorunlu trafik sigortasını ayrıca ödedim. Firma yetkilisi boya koruma, cam güvenlik filmi, 2 yıl garanti uzatma gibi seyler önerdi, benim ilk aracım olduğu için biraz acemiyim, bunlar gercekten gerekli mi, yoksa pazarlama taktigimi karar veremiyorum, ozellikle su garanti uzatma meselesi, baya da pahali birsey.

Benim de hemen şu kasko olayını halletmem gerekiyor, ve bu is çok karışık geldi bana. Firmanın anlaşmalı olduğu bir acente ve başka bir acente ile gorustum, pert durumunda otv'siz oderiz diyorlar, ikinci acente alternatif olarak tamirli aracı kendin satın alırsın o zaman dedi. Tabi bunları kabul edecek değilim, başka sigorta şirketlerine soruşturmaya devam edicem. Sizin yaptırdığınız policede tamamının ödeneceğine dair bir ifade var demissiniz, peki size tamamını ödeyecek ama pert olan aracı satmayacaksa bunu karşılamak için sizin police tutarına ek bir masraf ekleyerek police tutarini mi artiriyor (gerci cok kazık degil demissiniz), satacaksa
    (heralde 5 yılın dolmasını beklemeyecektir) bu sefer de hurda alıcısı otv'sini odemek durumunda kalacagi icin o kisi sizin basinizi agritmaz mi? Aslinda policeye "hurdaya cikarma belgesi verilecektir" gibi bir madde eklense, otv'siz odeme yapsa bile 5 yıl dolmadan yine otv'siz arac alinabilir ama yine de sigorta sirketi karlı oluyor tabi. Sizin policede boyle bir madde var mı? Heralde yoktur, hem tamamını ödeyip hem de hurda belgesi verirse bu sefer de biz karlı oluyoruz Dedim ya bu is cok karisik geldi bana, iki taraf icin de en iyi cozum nasıl olmalı bilmiyorum:
    - pert'e cikarip otv'siz odemeleri kabul edilemez, ben otv'siz arac alma hakkımı kaybetmis oluyorum
    - pert'e cikarip tamamını odemeleri iyi birsey ama hurdacıya satmaya calismaları durumunda ne olur? (zaten sanirim bunu sizinki haric hicbir sirket kabul etmiyor)
    - pert'e cikarip tamamını ödeyip sonra da hurdacı yerine tekrar bize satmaları da kabul edilemez, o kadar tamirat geçirmiş araçtan hayır gelmez heralde?
    - hurdaya cıkarıp otv'siz odemeleri, belki dusunulebilir???
    - hurdaya cikarip tamamini odemeleri en iyisi, belki police tutarinin biraz artirilmasi da kabul edilebilir.

Sizin yaptirdiginiz sirket yukarıdakilerden hangisini uyguluyor, ya da baska birsey mi uyguluyor, bilginiz var mı?

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Gumusmermi anlattiklarina bakilirsa dogus grubunun da kendi icinde farkli uygulamalari var. Sana tavsiyem bana yapilan uygulamadan bahset ve neden cekici ucreti istediklerini sor. Istanbul Maslaktaki dogus showroom da musteri temsilcisi Ahmet beyi arayip bilgiyi teyit edebilirler. Hicbirsekilde cekici ucreti odemedim. Ayrica arac vergi dairesine de gitmedi. Bu kismini anlayamadim. Arac daireye gidiyorsa ordan yetkili neden gelsin ki bir daha?! Tespi ve muayene ucretlerini alacaklar senden de ama en son fatura kesilirken.

Audi ozelinde aracin iki yil garantisi var. Iki yil uzatmayi bana da teklif ettiler ve kabul ettim. Iyi mi yaptim kotu mu bilmiyorum. Audi nin 4 yil ciddi bir sorun cikaracagini sanmiyorum ama yaptik bir kere. Ne olur ne olmaz...

Kasko konusunda sitemizde reklami yapilan firmayi tercih etmeni oneririm. Benim aracim Audi A3 ve kasko bedeli 70 bin lira. Acik ve net olarak soyluyorum. Eger arabam kaskoyu yaptigim andan itibaren bir yillik surecte pert olursa kasko bedeli olan 70 bin lirayi sirketten alirim. Diger sirketler de oderiz diyebiliyorlar ama uygulamada sorun cikiyor. Bu firma hem diger sirketlerden daha hesapli hem de sozlesmeye bu maddeyi acikca belirterek eklemis. Sirket yetkilileri engelli arac kullanicilari icin arastirma yapmis ve bu konuda ozel bir strateji gelistirmisler. Sanirim onlarda engelli kullanicilarin normal suruculerden cok daha dikkatli arac kullandiginin farkinda. Bilemiyorum. Bildigim diger tum kasko firmalarindan cok dah hesapli ve biz engelliler icin en guvenli policeyi hazirladiklari. Detaylari kendilerini arayip konusabilirsin. Firma sahibi arkadasin telefonunu veriyorum. Ararsan detaylari verecektir. Site araciligiyla aradigini soyle. Yardimci olacaktir. Ekrem Deveci Tel: 0532 432 9209

Üye
    arce Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    14:57
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

% 90 ve üstü diyaliz hastalarına iyi haberlerim var,hastaneden araç kullanabilir raporu alınırsa şahıs aracını kendiside kullanabilir..

Üye
    silverbullet Avatarı

Son Giriş
    30.12-2011
    Saat
    14:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Pegasus;

Sadece Dogus Grubu'nda degil, vergi dairelerinin de farkli uygulamalari var demek ki, burada memur araci gormeye gelmiyor, arac memurun ayagina gidiyor, cekici parasini da bizden aliyorlar.

Üye
    ramses55 Avatarı

Son Giriş
    18.12-2011
    Saat
    19:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Son derece yararlı açıklamalarınız için içtenlikle teşekkürler. Bilgi almak istediğim bir konu olacak:

"Aparatim portatif ve son derece basit bir dizayna sahip oldugundan araci hic delmeden sadece pedallarin uzerine kendi kelepceleriyle araca monte ederek takiyorum. Bu islem iki dakikami aliyor." yazmışsınız. Acaba bu aparat hakkında biraz daha detaylı bilgi verebilmeniz mümkün mü? Olabilir ise resim vb. ya da ebay gibi yerlerde satışı yapılıyor mu?

Teşekkürler.

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Aparat hakkindaki bilgi ve fotograflara suradan ulasabilirsiniz.

http://www.tntportable.com

Ancak site ingilizce...En azindan fotograflarina bakabilirsiniz. Zaten oyle detayli ogrenecek bir seyi yok. Elle kavranan kabza itilince fren hemen yaninda bas parmakla itilen siyah basli kisim da gaz. Montaji kelepcelerin pedallara kilitlenmesinden ibaret. 2 bin liralik aparatin gordugu islevle ayni. Fiyati da ABD'de 285 dolardi en son.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Ürün faturalı olmadan tescil için nasıl onay verildi?

Üye
    ceyrantirikçi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    25.06-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

engellinin araba alması engel satması dahada engel.bu engelleri çıkaranlar allaha haval ediyorum.......

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Tescil islemleri fatura kesildikten sonra yapiliyor. arac tespitten gelip vergiden dusme belgeleri hallolduktan sonra fatura kesiliyor. Tescil yani ruhsat vb islemleri onun ardindan...

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Satıcı vergiyi düşmek için ÖTV muafiyet belgesi alındığını ve bunun 200-300 tl civarında olduğunu söyledi.
    Forumlarda ÖTV muafiyet belgesinin ücretinden bahsedilmemiş hiç, bilgi verebilir misiniz?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12