Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    güllerdiyarı Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    13.10-2014
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Demekki engelli arkadaşlarda b....k gibi para var ki bu tür isteklerde bulunuyorlar.Bende buradan devletime sesleniyorum fazla engellilere yani bizlere acımayın gördüğünüz gibi açı-fakiri-asgari ücretle geçineni-bu karda kışda yakacak odun kömür bulamayanı unuttuk neleri konuşuyoruz demekki var bu sitedeki herkesde para, 2000 ve üstü arabaya bineceklerine göre....

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

snipper;

ben sadece gerçekci olmaya çalışıyorum.h sınıfı ehliyeti olanların hiçbir yakınının,eşinin dahi aracı kullanamaması,kendi araç kullanamayan engellilerin %89 raporla ötv hakkından yararlanamaması,illa %90 şartı aranması vs.vs illa 2000 c.c motor almak istiyorum,paramda bol yakıt paramda fazlasıyla var diyorsanız gidin ikinci bir temiz 2000 motor araç alın,mtv hakkından yararlanın güle güle kullanın. GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ SİZİN İSTEKLERİNİZİN BİR ÇARESİ VAR,YA BENİM DEDİKLERİMİN.

Üye
    DELİ YÜREK Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    20:58
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bazı arkadaşlar olaya farklı açıdan yaklaşıp yanlış degerlendirme yapmış adamın sol kolu yokmuş kendini benimle kıyaslıyor bense tekerlekli sandalyede yaşıyorum bagaj hacmi geniş bir araba lazım bana ve bu anlamda ürün kısıtlaması oluyor fazla seçenek şansım olmuyor ve almak istediğim merka model yerine almak zorunda kaldıgım marka modele mecbur kalıyorum sol kolun yok diye ne olmuş sanaki benim gibi egitimden gerimi kaldın ulaşım problemimi çekiyorsun yoksa istihtam sorunumu yaşıyorsun kendini utangaç olarak adletmişsin ama bana göre bencil ve utanmaz adamın tekisin dünya sadece senin olmayan kolunun etrafında dönmüyor beyfendi benim olmayan ayaklarımıda hesaba kat ve tekrar hesap et sonucun degiştigini göreceksin emin ol bana göre 2000 cc sınır olmalı ötv nin yanı sıra kdv de olmamalı...

Üye
    Tunay Yavuz Avatarı

Son Giriş
    22.02-2012
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bazı arkadaşlar eğitim alamamışlar ama araba alacak kadar eğitimli işlerde çalışıyorlar bu ne tezat bir durum benim de işim allaha şükür iyi ama araba alamıyorum neyse uzatmayalım.
    kolay gelsin hepinize

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

En azından dizel araçlar için bu sınır 2000cc'ye çıkartılmalı. Bu konuda defalarca girişimde bulunduk, ama yok, bürokrasi bu konuda nuh diyor peygamber demiyor...

Üye
    M.Cem Avatarı

Gerçek Adı
    M.Cem
    Son Giriş
    27.05-2015
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de motor hacminin yükseltilmesinden yanayım. Performans isteği olarak algılanmasın sadece. Almak istediğimiz araçlarda bagajın geniş ve yüksek olması, kapıların geniş açılması, oturma bölümünün yerden yüksek olmaması ama aracın altının yerden yüksek olması v.b gibi pek çok kriter etkili olmakta. Tam istediğin arabayı buluyorsun o da 1600cc engeline takılıyor ya da kamyonet sınıfına giriyor. Ben kesinlikle destekliyorum.

Üye
    ceyhani01 Avatarı

Gerçek Adı
    Durmuş Ali Sayıcı
    Son Giriş
    19.09-2013
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

snipper kardeş sonuna kadar haklısın niçin engellilere engel çıkarılır anlamış deilim ya hiç olmasın yada hep olsun nedir bu yaa 1600 cc yukarı olamaz diye dayatmalar bencede insan haklarında aykırı parası olan isterse uçağa binsin herkes mali durumuna göre hareket etsin derim ve bu 1600 cc sınırlama saçmalığına son verilmesi için haydin el ele diyorum

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

parası olanlar hala devletı somurme derdın de sen o 0 arabya bındiğine dua et

yakında benzın den otv ve kdv ındırımı ısterler jıplerıyle gezmek için

Üye
    snipper Avatarı

Son Giriş
    27.03-2014
    Saat
    11:58
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Istediğimiz markayı ve istediğimiz modeli alamayacakmıyız biz hiç

suv almak istediğimde 3 modelden birinimi seçmek zorundayım
    Yada beğendiğim bir modelin 2000 TDI motoru varken 1.6 benzinlisinimi almak zorundayım neden daha fazla yakıt parası ödeyeyim.

Kalabalık bir aileyim güçlü bir arabaya ihtiyacım var büyük bagaja ihtiyacım var bir arabaya 6 kişi binip bagajıda doldurunca çekmiyor çekenlerde benzinin anasını ağlatıyor

bir araç beğeniyorsun ooooo çok güzelmiş tam benlik geniş büyük wayyy bagajıda genişmiş tam benlik acaba 1.6 sı varmı bunun beyefendi ?
    Malesef yok efendim ama 1.6 modellerimiz bunlar. ama ben onları değil bunu beğendim neden mecbur bırakılıyorum.

Şunu bilmeyen arkadaşlar ver Düşük motorlu ve yüksek torku yükseğ HP(beğgir) İ olan araçlar normal bir 2000 TDI araçtan çok fazla yakar.

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Olsun tabii ki özürlülerin hepsi durumu kötü insanlar değil ki durumu olan en iyisine binsin özürlü de her hakka sahip olsun isteyen alır isteyen almaz hakkımız olsunda kullanıp kullanmamak keyfe keder olsun şimdi 1300cc alanda var 1600cc alanda ihtiyaç meselesi olsun be arkadaşım 2000cc olsun vermezler ya

Üye
    snipper Avatarı

Son Giriş
    27.03-2014
    Saat
    11:58
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir babayla oğulu düşünün evlerinden 1 km uzaktaki markete gidiyorlar babanın adım mesafesi büyük
    oğlununki yarısı kadar küçük. baba 1500 adımda gidiyor oğlu 3000 adımda gidebiliyor ve bu 3000 adımı daha hızlı ve seri atıyor daha çok terliyor yoruluyor daha çok su içiyor
    Arabalardada aynı mantık tır

140 la giden bir 2000 motor araçla
    140 la giden 1.600 motor bir araç aynı benzini yakmaz 1.600 motor diğerinden daha fazla çalışır silindirler daha hızlı çalışır benzini daha fazla püskürtür.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

Eğer bi düzenleme yapılacaksa 2000 cc sınırı sadece dizellere gelsin, çünkü 2000 benzilli otomatiklerin bizlere hiç bi faydası yok. Yeni çıkan arabalarda düşük motorlu otomatik vitesli araçlar var ancak çoğun hb yada b sınıfı ufak arabalar. benim gibi sandalye ve devamlı araba kullanması gereken kişilere dizel ve bagajı olan araçlar çok önemli. şu an otomatik dizel megane kullanıyorum ama ilerde otomatik dizel sedan araba bulabilirmiyim bilmiyorum. şu an sedan model olarak fluence ve jetta da otomatik dizelleri var, ama fiyatları malum. teknoloji geliştikçe düşük motorlu dizel motorlar artıcak hemde büyük kasalı araçlarda. 2-3 senesine kadar bunlarda yoktu. bence motor hacminden önce benzin mazot vs. yakıtlara düzenleme gelmesi lazım, araba konusunda alternatif var ama yakıt konusunda öyle bi durum yok.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Onca sıkıntı problemler varken aracın motoruyla uğraşmak biraz komik geliyor bana öncelikli bir sürü sorunumuz var ama elbette gönül isterki sadece bizler değil memleketimizde yaşayan bütün insanlarımız için kolaylıklar sağlansın umarım yüreğinizdeki istekler gerçekleşir sağlıklı kalın....

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Arkadaşlar 1800 motordon sonrası özel arabaya giriyor ,bu tip araçlarda ötv %60, acaba engellilere bu yüzden mi sınırlama getirmiş olabilirler.Birde piyasada orjinal fabrika cıkışlı engelli otomobil üretimi yapan araç markaları varmı.

Üye
    Camur Avatarı

Gerçek Adı
    Yunus
    Son Giriş
    16.10-2016
    Saat
    14:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Bahcelievler
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bundan 8 sene once aracın motorunun ne oldugunun bir onemi yoktu hukumet sagolsun bizi dusundu yasa cıkardı Allah basımızdan eksik etmesin

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon