Sayfa 12 / 13 İlkİlk ... 28910111213 SonSon
Toplam 191 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    okatip1 Avatarı

Gerçek Adı
    osman
    Son Giriş
    12.12-2016
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim sağ kol dirsekten itibaren küçük ve kullanılamıyor neredeyse.
    araç kullanıyorum. H sınıfı ehliyetimde var.

raporu özel tertibatlı araç kullanabilir olarak aldım. otomatik vites kullanıyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    264
    Verilen Beğeniler
    418

Arkadaşlar, burada olumlu şekilde işlem yapan arkadaşlar özel bilgilerini saklayarak raporlarını paylaşmazsa, bir çok insan mağdur olmaya devam edecek. Lütfen ama lütfen raporlarınızı burada paylaşın ve deneyimlerinizi aktarın.

Üye
    +Savaş Avatarı

Gerçek Adı
    KAYHAN DEMİR
    Son Giriş
    26.06-2015
    Saat
    17:00
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

okatip1 Değerli arkakaşım kazasız sağlıklı günlerde kullanmanı dilerim. Raporunu paylaşmanın hukuki anlamda sana hiç bir sorun yaratmayacağını bilmelisin. Paylaşımın, seninle benzer rahatsızlığa sahip birçok arkadaşımızın elini güçlendirir. Unutmayalım'ki 5 yıl sonra araç değiştirmek için yeniden rapor almamız gerekiyor, kendi ( eski tarihli ) raporunuz dışında emsal raporlara ihtiyacınız olacak. Bunu yapın mutlaka paylaşın veya site yönetimine göndermeniz durumunda onlar gerekli yerde bu paylaşımı yaparlar.

Üye
    really Avatarı

Son Giriş
    17.05-2015
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağ elimi neredeyse kullanamıyorum sağ ayakta ise düşük ayak bileği var, heyette tek elle araba sürebileceğimi iddia ettim ama yine ikna edemedim. yarın şişli etfalde bu kez şefler kuruluna gireceğim.bu benim 2. itirazım. bana sağ el hiç kullanamayan veya ampute olup h sınıfı ehliyet alan rapor örnekleri gerekiyor. yardımcı olabilirmisiniz lütfen.

Üye
    haci Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emsal belgelerle gittim kurulda anlattım ama bana da vermemişler maalesef rapor(sol kol dirsek üstü amptasyon)haftaya çarşamba teslim edecekler raporumu tekrar gidip görüşmem birsey değiştirmez heralde??

Üye
    really Avatarı

Son Giriş
    17.05-2015
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Su an hastanedeyim kurulu bekliyorum bikac rapor ve ozel donanimli arac goruntusu aldım. Sag el ve ayakta problemim var. Normal kurul gecen hafta olumsuz karar verdi. Itiraz edince sefler kuruluna sevkettiler. Bunlar da kwndi kurullarinin verdigi karara uyacaklar muhtemelen. Bu ikinci itirazım olacak. Yine olmazsa 3. Itirazimi yapacam ki bu son itiraz hakkim olacak sora da yasal yollarla hakkimi aramaya çalışacağım.

Üye
    +Savaş Avatarı

Gerçek Adı
    KAYHAN DEMİR
    Son Giriş
    26.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doğru benimde edindiğim bilgiler bu yönde eğer üçüncü raporu'da olumsuz verirlerse bunun kesin kanaat olduğunu ve hukuk yolunun kapalı olduğunu söylüyorlar.Gerçek bu değil idari mahkemeye başvuracaksın buradan'da olumsuz sonuç çıkması durumunda danıştaya itiraz edeceksin, aynı senaryoyu yaşaman durumunda anayasa mahkemesine bireysel başvuru hakkın doğacak. İç hukuk yolun tüketilmesi anayasa mahkemesi kararında gelmiş olacaksın, ardından avrupa insan hakları mahkemesin'de dava açma hakkın bulunuyor. Tüm bunlar için gerekli enerjin ve birazda maddi imkanın var ise olumlu bir kanaat çıkması kuvvetle muhtemel. Geçen bir başlıkta okudum bir arkadaş AVUSTRALYA'dan TÜRKİYE'ye kesin dönüş yapmayı düşünüyormuş, hangi şehre yerleşsem diye soruyor.

Üye
    +Savaş Avatarı

Gerçek Adı
    KAYHAN DEMİR
    Son Giriş
    26.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir süredir siteye giriş yapamıyordum, sağ elim poliosekeli ( çocuk felci ) sağ kolumu tam olarak kullanamıyorum. ANKARA NUMUNE hastanesine H sınıfı ehliyetimin fotokopisini çekerek evraklarıma ekledim. Ehliyetimi 2005 yılında almışım zaten buna ramen bana sürücü olamaz belgesi verdiler. Raporuma itiraz etmeyi düşünürken bu sitede konuya ilişkin benimle benzer durumda olan arkadaşlarımın rapor örneklerini buldum. Tüm rapor örnekleri ile bir dosya oluşturdum içine mevcut ehliyetimin'de bir fotokopisini koyarak farklı bir hastaneden başvurumu yaptım raporum olumlu H sınıfı ehliyet alır özel tertibatlı araç kullanır yazıyor. Raporumu tarayıp buradan paylaşacam, başta BÜLEN abi olmak üzre emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Üye
    kenanaykan Avatarı

Gerçek Adı
    Kenan
    Son Giriş
    03.07-2015
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Savaş kardeşim bende sol kol engelliyim ve 2 yıldır ombudsmanlık GİD belki 10 dilekçe yazdım neticede bize sağlanmayan otomatik vites ÖTV hakkını şükür kazandık,yani savaşı bırakmıyacaz hak verilmiyo alınıyo sahidende.
    Ancak sen 5 yıl sonra araç değiştirirken yeniden heyet raporu diyorsun ama zaten raporlarımızda sakatlık durumunda ''SÜREKLİ'' yazıyor birdaha heyete girmeye lüzüm yok benim bildiğim kadarıyla sen nerden duydun birdaha heyete girileceğini sürekli yazıyo ya zaten sakatığımız.
    Bende şu an araçalma aşamasındayım bakalım ne olacak parasını ödedim aracı bekliyorum RENAUL CAPTUR OTOMATİK 1.5 DİZEL hayırlısı ile işlemlerde bi kıllık çıkarmazlar .
    Sizlerle paylaşırım durumu.
    Allah'a emanet olun ,dikkat edin sakatlanmayın ))

Üye
    +Savaş Avatarı

Gerçek Adı
    KAYHAN DEMİR
    Son Giriş
    26.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doğru ve olması gereken'de raporu tek sefer almış olmamız yeterli olmalı. Fakat MALİYE son altı ay içinde alınmış rapor aslını istiyor, yani savaş bitmiyor her kapıda ayrı bir mücadele vermemiz lazım.

Üye
    kenanaykan Avatarı

Gerçek Adı
    Kenan
    Son Giriş
    03.07-2015
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim S.a
    Benim raporum MAYIS 2013 uludağ ünv.tıp fakultesinden alınmış bir rapor ve ben salı aracımı sıfır teslim alıyorum kısmetse nasıl 6 aylık rapor isteniyo anlammadım.
    Hayırlı günler kardeşim.

Üye
    rafi53 Avatarı

Son Giriş
    17.04-2016
    Saat
    17:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sol kol dirsek altı ampute, %56 raporum var. devlet hastanesinden 2010 da aldığım raporda gerçek engelli olan heyet, Hsınıfı ehliyet alamaz raporu verdi. aynı hafta içinde özel hastaneden aldığım raporumla 5 senedir H sınıfı ehliyete sahibim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    264
    Verilen Beğeniler
    418

İlk sayfadaki örnek rapor bağlantılarını güncelledim: - Album on Imgur

Üye
    ertan35 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sol kol h sinifi icin fizik tedavi ve noroloji doktoru alir ortopedi alamaz yazdi heyet gunu tum doktorlarin gorusunemi bakilir ortopedi alamaz dedi diye vermezlermi?

Üye
    oneday Avatarı

Gerçek Adı
    OneDay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ankara'da yaşayan ve gerek H sınıfı ehliyet almak için gerekse ÖTV indirimli araç almak için rapor almak isteyenlere bir tavsiyem var.
    Sakın ama sakın NUMUNE HASTANESİ'NE gitmeyin.Şimdi bunun nedenini soran, yok arkadaş ben oradan aldım hiç sorun çıkarmadılar diyenlerde olabilir ama ben üstüme düşeni yapmak istedim. Hele Üst ekstremiteden rahatsızlığı olanlar yanından bile geçmesin .

Sayfa 12 / 13 İlkİlk ... 28910111213 SonSon