Sayfa 11 / 13 İlkİlk ... 78910111213 SonSon
Toplam 191 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    01:06
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Elin Avrupalısı tek parmakla joistik kumandayla gaz fren direksiyon görevini hallediyor yetmiyor kendi kendine giden araç çalışmaları yapıyor biz daha ehliyet alamıyoruz yok böyle bişey herşey doktorun cümlesine bakıyor alır alamaz bitti teknolojiden haberi olan doktor olursa ne ala ama arabayı şahin dogan sanan doktorsa bittin istersen tır kullanacak durumda ol vermiyor umudum 2020 kendi kendine giden otomobilin piyasaya çıkması hoş bizimkiler o aracı sürmek içinde ehliyet ister vermezler ama umut işte

bu en kötü sistemleri daha tek parmakla kulananları var

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    265
    Verilen Beğeniler
    418

Bu başlık tam da doktor zulmünü gösteriyor: http://www.engelliler.biz/forum/saka...ucukaslan.html

Üye
    mehmet pşkr Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    20.04-2016
    Saat
    11:47
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arakadşlarr benim de sol el parmakları amppude sadece sol el baş parmağım kullana bliyom . sag elde ise yanıktan dolayı bozukluklar var .ama tüm parmaklarımı kullana biyorrum . h .sınıfı ehliyet için gittiğimmde bana ehliyet raporu vermediler . böyle bi durumda h sınıfı ehliyeti olan arkadaş varsa İLETİŞİME GEÇERLERSE SEVİNİRİM

Üye
    zekeriyausta61 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2016
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sol el dirsek altı ampute 1997 de h sınıfı ehliyet aldım. 2 defa yurt dışından araç getirttim. Rapor otomatik vites özel tertibatlı araç kullanır. Türkiyeden ötv sız araç alamıyorum...

Üye
    reşit küçük Avatarı

Gerçek Adı
    tamer
    Son Giriş
    03.03-2015
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    yok
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sol kol sinir zedelenmesi % 45 raporum var fakat konya numune sürücü olamaz raporu verdi malesef. şimdi sigorta hastanesine gideceğim fakat elimde üç dört adet örnek rapor olur ise doktora gösterip bi savunma yapacağım.Bu arada rapor almış arkadaşlarda köşelerine geçip biz zaten aldık gerisi ne yaparsa yapsın der ise biz ne yapalım.Daha kendi aramızda bile örgütlenemiyoruz ki.Doğru düzgün bir federasyonumuz bile yok

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    19:34
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben sağ koldan rapor için az uğraşmadım.aynı engeli taşıyıp doktorun fikrine göre raporun verilip verilmemesi eşitlik ilkesine de bir kere aykırı...

Üye
    RcpAnr Avatarı

Son Giriş
    12.11-2016
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,
    Ben ve eşim de bugün bu mağduriyete maruz kaldık.
    Hatta bizimkisi daha acı bir tecrübe oldu.
    Benim rahatsızlığım sol kol dirsek altında sinir kaybı ve gelişim geriliği (rapor oranı%54), eşimin rahatsızlığı sağ el 4 parmak ampute (rapor oranı %45)
    İlk H sınıfı ehliyet başvurusunu yaptığımız hastaneden aldığımız rapor il sertifikalarımızı aldık.Ehliyeti bastırmak için emniyet müdürlüğüne gittiğimizde raporda ilgili trafik maddesine atıfta bulunmadığını ve yeni rapor gerektiğini söylediler. Bunun üzerine Bakırköy Sadi Konuk'a başvurduk. Verdikleri raporda "Sürücü belgesi alamaz" yazıyor.
    Şimdi maalesef itirazda bulunacağız.Maalesef diyorum çünkü sizin de bildiğiniz gibi bu ülkede engellinin rapor alması işkence ve bu işkenceye tekrar maruz kalacağız.Tabi sonuçta muallak.
    Ben bu ve benzeri yaşadığım tüm sıkıntıları AİHM'ye kadar taşımaya niyetlendim.Bunun için mümkün olduğu kadar çok dayanağa ihtiyacım olacak.Sizlerin de değerli desteklerinizi rica ederim.
    Teşekkürler

Üye
    legend06 Avatarı

Son Giriş
    22.02-2017
    Saat
    19:51
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yanındayız hocam sustukca susturyolr bu ülkede

Üye
    RcpAnr Avatarı

Son Giriş
    12.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@kenanaykan

Merhabalar,

Sizinle rahatsızlığımız hemen hemen aynı ve maalesef dün Bakırköy Sadi Konuk "sürücü belgesi alamaz" diye rapor verdi.
    Şimdi il sağlık müdürlüğüne itirazda bulunacağım ve tabi sonrasına hakem hastane ve işkence gibi geçen bir süreç. Hakem kurul heyetinde emsal gösterebilmek için rapor ve ehliyet fotoğraflarınızı paylaşmanız mümkün müdür (ehliyet örneğinizi istememin sebebi rapor olsa bile emniyetin problem çıkarabilmesi durumundan, daha önce başıma geldi maalesef)?

Bir de şu sıralarda "sürücü belgesi alamaz" raporu veren hastaneye dava açmak için avukat arıyorum. Sakıncası yoksa dava süreci başladığında da belgelerinizi emsal olarak kullanabilir miyim?

Teşekkürler

Üye
    RcpAnr Avatarı

Son Giriş
    12.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@KKELEBEKK

Merhabalar,

Eşimin de sağ 4 el parmağı ampute, sağ el baş parmak az gelişmiş ve maalesef dün Bakırköy Sadi Konuk "sürücü belgesi alamaz" diye rapor verdi.
    Şimdi il sağlık müdürlüğüne itirazda bulunacağız ve tabi sonrasına hakem hastane ve işkence gibi geçen bir süreç. Raporunu paylaştığınız kişi tanıdığınız/yakınınız mı bilemiyorum ama mümkünse ehliyet fotosunu da paylaşabilir misiniz (ehliyet örneğinizi istememin sebebi rapor olsa bile emniyetin problem çıkarabilmesi durumundan, daha önce başıma geldi maalesef)?Hakem kurul heyetinde emsal gösterebilmek için bu belgeleri kullanmak isteriz.

Bir de şu sıralarda "sürücü belgesi alamaz" raporu veren hastaneye dava açmak için avukat arıyorum. Sakıncası yoksa dava süreci başladığında da bu belgeleri emsal olarak kullanabilir miyiz?

Teşekkürler

Üye
    nuwanda Avatarı

Son Giriş
    13.01-2016
    Saat
    02:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saglik raporu kanununda ehliyet oluru ortopedi uzmani kanaatine birakilmis. Olmaz derse olmuyor. Sikayette edilsede bir ceza yada yaptirim uygulanmaz. Uygun gormedim der olur biter, malesef ispat etmek zorunda degil. sol kol amputeyim. 2004 yilindan beri h sinfi ehliyetim ve aracim var. degisen yeni yonetmelikle birlikte aracimi sattim yurt icinden ötvsiz arac almak istiyorum. yeni rapor icin ugrasiyorum fakat haseki agustosa gun veriyor, bakirkoy sadi konuktan online randevu alamiyorum. 3 saniyede kapaniyor tum randevular. bakirkoy icin isin teknigini bilen biri varsa bana ulasirsa sevinirim. burda yazilanlari okuyunca korkmuyor degilim. ya rapor vermezlerse? 120.000 km yol yaptim tek bir kazam yok cok sukur. Kaderimiz ortopedi uzmaninin iki dudagi arasinda. Bir yerlerden randevu alirsam raporumu burada paylasicam. Bize eziyet cektirenleride allaha havale etmekten baska bir cozum yok malesef... herkese sabir diliyorum...

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:41
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benimde sol üst ekstremite de engelim mevcut. 2001 yılında B sınıfı ehliyet aldım, 2009 yılında A2 ehliyet için sürücü sertifikamı aldım lakin eminiyete ehliyetimi bastırmak için gittiğimde sorun çıkardılar engelli olduğumu ve motor kullanamayacağımı söylediler. her ne kadar dosyamda kullanamıyacağıma dair sağlık raporum var dediysemde, sertifika için direksiyon sınavında yine seninde memuru olduğun devletin gözlemci memuru görev yapıyor dediysemde nuh diyip peygamber demediler. maalesef biz bir kanunlar ülkesi değil, o an ki ruh hali ile yorumlayanlar hatta iş güzarlar ülkesiyiz. şeytan diyor ki halihazırda ortalık karışıkken sorun çıkaran memuru paralele cemaate atıfta bulunarak " ya herro ya merro " diyerek başını ağrıt, nede olsa biz istediğimiz yere şikayet edelim dava edelim hiç birşey değişmeyecek. Ama bakalım artık önümüzdeki haftadan sonra yeni girecek ötv uygulamasına atıfta bulunarak doktorlarda bir yumşama bir mantıklılaşma olacak mı. hepimiz için hatırlısı olsun. unutmayalım " bir umuttur yaşamak " umutlarımızı yitirmeyelim mücadeleye devam.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    265
    Verilen Beğeniler
    418

Güncel deneyimler paylaşılırsa çok faydalı olur arkadaşlar...

Üye
    haci Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:06
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrhb benin sol kolum dirsek üstünden yok.bugün h sınıfı ehliyet almak için başvurdum. Ortopedi doktorunun alabilirsin ifadesiyle başladım fakat heyet için imzaları gezdirirken fizik doktorunun kesinlikle alamazsın söylemleriyle karşılaştım.
    Emsalleri olduğunu sol kolu olmayıp ehliyet alanların olduğunu söylediğimde de kaçak kullanıyorlardır dedi. ortepedi druna olayı anlattım örnek yazılar ve raporlarla gel yarın heyete dedi. itirazlara karşı elin güçlü olsun dedi.

sitede rapor göremiyorum gördüğümü açamıyorum.ufak bir bebeğim olduğundan çok fazla araştırmada yapamıyorum müsaade etmiyor.yarına kadar bana doküman konusunda yardımcı olursanız çok mutlu olurum.şimdiden herkese çok tşk ederim.

Üye
    +Savaş Avatarı

Gerçek Adı
    KAYHAN DEMİR
    Son Giriş
    26.06-2015
    Saat
    17:00
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba, emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim. ANKARA NUMUNE hastanesinden sürücü olamaz raporu verdiler, sağ kol poliosekeli yalnız H sınıfı ehliyetimi 2006 yılında zaten aldım, rapor için başvuru yaptığımda bu ehliyetin fotokopisinide dilekçeme ekledim. Buna ramen sürücü olamaz raporu verdiler, küçük bir araştırmadan sonra site'de bu başlığı buldum birtakım rapor örneklerini aldım umarım bana verilen rapora itirazımda yada yeni rapor başvurumda bu emsallerin bana faydası olur. Sürücü olur özel tertibatlı araç kullanır raporumu alır almaz burdan paylaşacağım bu örnekler çoğalmalı'ki bizden sonraki arkadaşların önünü açabilelim. Buradan yarımda bulundan tüm dostlara ve değerli site yönetimine teşekkürler, sağolun.

Sayfa 11 / 13 İlkİlk ... 78910111213 SonSon