Sayfa 10 / 13 İlkİlk ... 678910111213 SonSon
Toplam 191 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    çakırerol Avatarı

Gerçek Adı
    erol
    Son Giriş
    29.01-2017
    Saat
    03:55
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşım kısmi felç geçirmişsin anladığım kadarıyla şu anki durumunu bilemem ama ilk raporunu ist haydarpaşanumuneden al orası veriyor sol taraftan başka rahatsızlığın yoksa tabi

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne H sınıfı ehliyet için başvurdum. Doğuştan sol elimin parmakları avuç içi sonrasından yok. Kesin gözü ile bakarken H sınıfı ehliyete (ÖTV muafiyetinin çıkmayacağını bildiğim için onu istemiyordum bile) Sonucu alınca başımdan aşağı kaynar sular döküldü resmen. Şimdi başka hastaneye mi gideceğim bu rapora itiraz mı edeceğim bilmiyorum. Mağduriyetimiz hat safhada.

vYkPqA - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?

0bvzQY - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    733

Gökhan, o sol kolu kesip bunların kafasına kafasına vurmak lazım!

Başka bir hastaneye gidip rapor almaya çalış. Eğer orası "daha yeni almışsınız" deyip vermemezlik ederse, o zaman il sağlık müdürlüğüne gidip olumsuz olan rapor itiraz etmek lazım...

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi yeni hastaneye gitmek için 6 ayı bekliyorum. Öğrenci olduğum için bu sürede de kurs ücretini biriktireyim dedim. Ancak devlet hastanesinden önce özel poliklinikten rapor almayı deneyeceğim abi işte kurs bulup, kursun önerdiği özel poliklinikten. Daha sonra emniyette sorun çıkarsa, veya eski rapora itiraz etmem gerekirse elimde bir koz bulunsun istiyorum dava için. Özel poliklinikten alınan rapor, başka rapor örnekleri vs. Ama abi bana bunu yaşatan kimseye hakkımı helal etmiyorum

Üye
    Coskun695 Avatarı

Son Giriş
    11.07-2015
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benım sol üç parmagım yok bas,işaret,orta parmak ama bas parmagın hareket olanagı var cisimleri filan sol elımle tutup alabılıyorum yalnız b sınıfı ehlıyet ıcın saglık raporu alamadım heyet onay vermedı sızce nasıl alabılırım

Üye
    kızılejder Avatarı

Son Giriş
    28.02-2015
    Saat
    13:59
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilalore;

senin hastalığın ne? benimde kolumda parmaklarımda hareket kısıtlılığı var rapor veriyolarmı sana yüzdeliği söylermisin

nirvana1981;
    raporunda yüzde kaç verdiler

Üye
    Coskun695 Avatarı

Son Giriş
    11.07-2015
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

B ehlıyeti alamaz diye verdiler yüzde yazmıyo

Üye
    mustafa çakır Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    13.11-2014
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

8 sayfada sağ koldan özürlüler için gösterilen vitesi sağdan sola alan tertibat var.Bu tertibatı nerede yaptırabiliriz veya yaptıran var mı?

Üye
    ecsproje Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet akgül
    Son Giriş
    15.01-2015
    Saat
    09:32
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Mercedesin son çıkan araçlarında vitesi silecek kolunun yanına koymuşlar otomatik vites bu kolu sol tarafa aldırmak yeterli bir değişiklik olurmu ötv indirimi için .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    462
    Verilen Beğeniler
    733

Evet Ahmet bey, olur gibi geliyor bana. Sonuçta vites kolunda yapılacak sabit bir değişiklik söz konusu.

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ertans;

evet Adaletsızlık ne zaman yürürlüğe girecek ben bir izah açıklama bulamıyorum bu konuda haksızlık ....

Üye
    ecsproje Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet akgül
    Son Giriş
    15.01-2015
    Saat
    09:32
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tşkr ederim

Üye
    by yolcu Avatarı

Gerçek Adı
    serhatlı
    Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Sevgili dostlar;
    bende c5 c6 krırığına bağlı olarak ofluyum iki kanadyenle kısa mesafeleri 200,3oo m mesafeleri yürüyeliliyorum. H sınıfı ehliyet var sağ elimde beş parmağında hareket kısıtlığı mevcut özel donanımlı otomotik araç kullanır raporum var şu anda yurtdışında getirdiğim aracı sorunsuz kullanabiliyorum.yurtiçinden ötv siz araç alımında maliye sorun çıkartılabilirmi çünkü kontak anahtarı solalmakla kullanıyorum bunun için önerilerinizi bekliyorum

Üye
    musaydin Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Aydın
    Son Giriş
    08.03-2016
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 98 yılında dışkapı ssk hastanesinden yurt dışından araç ithal etmek için gereken özel tertibatlı araç kullanabilir raporu almıştım. ve onunla her 10 yılda bir aracımı yurt dışından alıyordum. şimdi gümrük yeni format lı rapor istiyor.bu sebeple ANKARA HASTANESİ ULUCANLARA başvurdum. Heyet sonucu özel tertibatlı araç kullanamaz oldu.(asıl ehliyetim de otomatik araç kullanır yazıyor), DR. La sonra gittim konuştum.Bu kararın yetkisi kendisi ile birlikte heyete ait olduğunu, biz böyle düşündük dedi, mezuatın bu yetkiyi DR. lara bıraktığını söyledi. Bence siz bir elinizle direksiyonu tutmakta zorlanırsınız dedi. Ayak fonksiyon problemi olanlara nasıl veriyorsunuz dedim. onlara mevzuat gereği vermemiz gerekiyor, o konuda insiyatifimiz yoktur, dedi. Sonra ben oturan boğa mevzuatı paylaşmış orada okudum ki, üst exeme de noksanlığı olan (tek taraflı doğuştan veya sonradan kolun ampute olması yani benim durumum ) DR. Bu raporu verir. Üst extremin tek taraflı eksik olduğunda (anladıgım kol tek taraflı omuzdan eksik) doktorun vereceği karar doğrultusunda verebilir şeklindedir.
    Anlamadığım ben mi mevzuatı yanlış anlıyorum, yoksa heyete girebilecek donanımdaki bir doktorun mevzuatı bilmemesi mi cözemedim doğrusu, yani ben myo el protezi kullanıyorum ki, araç kullanırken zaten protezim le kullanıyorum. Eski nesil dr lar belki teknolojiyi takip edemiyorlar ama benim doktorum da genç bir doktordu.

Ankara Ulucanlar Hastanesinden teşhis;sol kol dirsek altı amp, karar:özel tertibatlı araç kullanabilir sonuçlu rapor alan var mı ?

saygılarımla.

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mustafa abi aynı durum benim de başıma geldi. Yukarıda raporun resmini paylaşmıştım. Ankara Eğitim ve Araştırma (ulucanlar), Numune ve Atatürk Hastanesi bu şekilde rapor vermiyormuş. Evime yakın diye gittiğim hastane nedeniyle 2-3 aydır psikolojim bozuldu. Abi mevzuatta karar doktorun insafına bırakılıyor. Yeni nesil doktorlar da araştırma yapmadıkları için piyasadaki özel tertibatlardan, araçların durumundan habersiz. Benim sol el parmaklarım yok, avuçiçi kısmı var. Sol elimle hidrolik direksiyonu çok rahat çeviriyorum, manuel araç kullanıyorum, sinyal, ayna, far kısımlarını kullanabiliyorum ancak gel gör ki Ankara hastanesindeki doktor rapor vermedi. O zaman bu kadar rapor olduğunu bilmiyordum abi. Bu sayfada bir çok rapor örneği mevcut, özel tertibat resmi mevcut. Sanırım kurula girince bu tertibatları doktorun gözüne sokmamız lazım.
    Gpblnr - Koldan-Elden (üst ekstremiteden) sakatlığı bulunup sürücü belgesi ve araç için rapor?

Sayfa 10 / 13 İlkİlk ... 678910111213 SonSon