Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende vergi muafyetine gittiğimde heyet başkanına ehliyetle alakalı şunu danışdım benim özel tertibatlı h sınıfı ehliyetim var ben bu ehliyetimi otomatik vites araç kullanır ibaresi ile değişdirip sol ayakdan rahatsızlığımın belirtilmesi ile ötv muhafiyetinden kaldırılan ayrıcalıkdan faydalanmak istediğimi söyledim
    bana ehliyetin cebinde dursun eşşeğin kulağına su kaçırma senin geçirmiş olduğun bu rahatsızlıkdan dolayı ehliyetine el koyarlar dedi

omurilik ameliyatlısıyım ben araç almak için mutlaka heyete girmeliyim aksi takdirde alamam
    yalnız şöyle bir durum söz konusu rapor ankaraya gitti yüzde 90 verirlerse ötv den direk muhaf olacağım alacağım aracı kendim kullanabilme şansım var mı ? varsa otomatik vitesli araçlar sol ayakdaki rahatsızlığı olanlar için özel tertibatl sayılır dediğine göre yasada özel tertibatlı ibaresi bulunan h ehliyetimle kullanablir miyim

bülent abi cevaplarsan sevinirim saygılar.....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Rapor oranının ka. olduğu önemli değil. Önemli olan tek şet H sınıfı ehliyetin olup olmaması. Yalnız, unutmayın, aracı ya araç sahibi kullanır, ya da araç sahibi dışında 3. dereceye kadar yakınlar. İki taraf aynı anda kullanamaz.

Sağ bacağıınızı tam olarak kullanabiliyorsnaız, ama sol bacağınızı kullanamıyorsanız, otomatik vitesli aracı vergi avantajı ile satın alabilirsiniz.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

oraya kadar tamam peki sol bacakdan rahatsızlık olunca çünki o ayrımcılık yapan yasayı otomatik vitesli araçlar özel tertibat sayılacak ötvden muaf olacakdır diyor o zaman ben özel tertibatlı h sınıfı ehliyetimle kullanabilecekmiyim yoksa ototmatik vitesli araç kullanabilir ibarelimi almalıyım yasa açık 2 tarafada yorumlanabilir ben bişey anlamadım siz ne düşünüyosunuz....

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

bülent abi bende 1999 daki işçi bulma kurumunun sevki ile aldığım heyet raporumla h sınıfı ehliyet ve özel tertibatlı araç kullanabilir ibareli ehliyet aldım
    nasıl aldım o raporla ben de anlamadım

ben şimdi heyete başvuracağım ötv indirimi için artı ayaklarım yerinde ve hareket kısıtlılığım yok sadece sol ayakda uyuşukluk ve his kaybı mevcut
    ben özel tertibatı otomatik vitesli ibaresi ile değişdirmek istiyorum
    bir de ben ilk ehliyeti almadan önce heyete h sınıfı ehliyet alabilir özel tertibatlı araç kullanır diye bir rapor almayıp eski raporu kullandığım için araç aldığımda emniyette herhangi bir problem çıkar mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bir sorun olmaz İbrahim. Yeni rapor alıp onun üzerinden işlem yaptıracaksın, kimse eski raporunu sormaz bile...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

jeam:; selam kardeşim ankaradan raporum geldi yüzde 88 ağır özürlü 1. derece vergi indirim hakkı kazanmışım aslını yollamamışlar raporun fotokopi yollamışlar aklıma takılan yer ise raporun arka yüzündeki h sınıfı özel tertibatlı akülü araç kullanır gibi bütün şıklarda hayır yazıyor ben o haklarımdan yararlanamazmıyım şimdi .....

ben sadece vergi indirimi için müracaat ettim o şıkları neden doldurmuşlar anlam veremedim....

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Bir sorun olmaz İbrahim. Yeni rapor alıp onun üzerinden işlem yaptıracaksın, kimse eski raporunu sormaz bile...
    Bülent abi sormaz demişsinde rahatsızlığımın ehliyet alamaz maddeleri arasında yer almakda yalnız maddelerin en alt kısmında açıklama getirilmiş hangi durumlarda verilemiyeceği ben vergi indirimi hakkı için heyete girdiğimde heyet başkanına sordum hocam bende h sınıfı ehliyet var özel donanımlı ibaresini otomatik vitesli kullanabilir ibaresi ile değişdirmek istiyorum eşşeğin kulağına su kaçırma ehliyetine el koyarlar sen bu rahatsızlıkdan dolayı ehliyet alamazsın hiçbir şekilde dedi ehliyetini aldıysan cebinde kalsın dedi yoksa el koyarlar kurcalama fazla dedi ancak ehliyet alamaz rahatsızlıkların en altında açıklma yapmış nöroloji uzmanın görüşüne kalmışdır diye ben ibare değişikliği ile ilgili müracat etsem ehliyetim iptal olur diye tırsıom araç almak ötv indiriminden yararlanmak için mutlaka heyete girmeliyim araç alamdıkdan sonrada ehliyetin önemi zaten yok ancak bunu bana veren sürücü kursu doktorunu yakarlar diye gitmiyorum şaşdım kaldım durum karışık anlıyacağın abi....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Korkunun ecele faydası yok İbrahim. Eğer elinde işine yarar bir rapor yoksa, araç almak istediğinde yeni bir rapor çıkartman şart.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Bülent abi

vergi indirimi ile ilgili müracaat ettik raporun arka kısımında bulunan h sınıfı ehliyet alabilir v.b hepsine hayır yazmışlar ben ehliyeti aldım cepde bu nasıl bir işdir herşeye engel koyuyorlar iptalmi olacak şimdi ehliyet(

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

"Hayır" demek büyük olasılıla "değerlendirilmedi" anlamında kullanılmıştır. Sen de onları yok say. Ehliyetimle araç kullanmaya devam et...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Bülent abi ben vergi indirimi için müracaat ettim raporum geldi ancak raporun arka yüzündeki

H sınıfı ehliyet alabilir hayır

Özel tertibatlı araç kullanabilir hayır devamında olan bütün ibareler hayır olarak doldurulmuş

Bu rapora göre ben h sınıfı ehliyet alamıyorum ancak benim h sınıfı ehliyetim ibare olarakda özel tertibatlı otomobil yazıyor ben heyete başvurursam ehliyetim iptal edilirmi h sınıfı ehliyet alırken elimde bir rapor mevcut değildi eski işe başvuru yapdığım raporumu vermişdim o raporla ehliyet aldım nasıl verdiler bilmiyorum emniyettede bir sorunla karşılaşmadım şimdi heyete başvurup otomatik vitesli araç kullanabilir ibraresi yazdırmam gerek araç alımındada mutlaka rapor lazım 2.el alsam bile benim bu rahatsızlıkdan ehliyet alamıyacağımı sölediler nasıl bir yol izlemeliyim vergi indirimi için gelen rapora itiraz mı etmeliyim veya farklı bir hastaneden rapormu çıkartmalıyım raporu aldık diyelim vergi muafiyeti için aldığım rapordaki ret cevapları maliyede karşıma çıkarmı.....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

sürücü yönetmeliği'ne göre sürücü olabiliyorsan, elindeki ehliyeti kullanmaya devam etç. Raporun o bölümünü yok say.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

a) Santral sinir sistemi ile ilgili doğuştan veya sonradan geçirilmiş veya cerrahi girişime bağlı hastalıklarla ortaya çıkan uzuvların parezi ve paralizileri (duyusal, motor, koordinasyon ve denge açısından), araç kullanmasını ve trafik güvenliğini engelleyecek şekilde ileri derecede bozuk olanlara, sürücü belgesi verilmez. hafif derecede bozukluğu mevcut olanlara, nöroloji uzmanının kanaatine göre sürücü belgesi verilebilir.
    b) Periferik sinir sisteminin etkilenmesi sonucu ortaya çıkan uzuvlarda parezi ve paraliziler araç kullanmayı ve trafik güvenliğini engelleyecek şekilde ileri derecede ise sürücü belgesi verilmez. hafif derecede güçsüzlüğü varsa, nöroloji uzmanının kanaatine göre sürücü belgesi verilebilir. İki ayağı felçli (parapleji), diğer vücut fonksiyonları normal olan şahıslara H sınıfı sürücü belgesi verilebilir.

Bülent abi tamamen yoruma açık senin tabirinle ceberrut bir doktora denk gelirsem işgüzarlık ederse yandım ama iyi niyetli birisi verir benim durumum bildiğin üzare omurilikden tümör alınması bedensel pek bişey yok sol ayak uyuşukluğu ve oturma pozisyonunda uyuşumanın artması ile his kaybı yukarıdaki maddede denge ve koordinasyon oda tam hakimiyet için ancak nasıl değerlendirir doktor bilemem cevabın için teşekkür ederim abi artık heyete gidecez ak veya kara görecez elimde rapor olmayınca araçda alamıyorum ikinci el dahi özel tertibat yazdığı için donanımın tscili için mutlaka rapor soracaklar yani kısaca her halukarda gitmem gerek abi

birde şu kdv ödememe işi ile alakalı sürücü kursum bizde var karar dedi ancak kararı görmediğim için bişey diyemem bir aara uğrayıp gerçek kara ise veya işimize yarar bir resmi evraksa sana maille atarım abi söyledikleri gibi net mahkeme kararı ise....

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

bülent abi bende haftaya yeni bir rapor çıkartacağım ehliyet var bildiğin gibi h sınıfı özel tertibatlı araç kullanır. ancak ben ehliyet almadan önce heyete girmeden rapor felan almadım eski raporumu yani h sınıfı ile alakası olmayan bir rapor verdim kimse bana bişey söylemedi bende normal işle alakalı bir raporum vardı onu vermiştim tamam dediler. Heyete girerken özel tertibatlı araç kullanır h sınıfı ehliyetim bulunmakta yanlız nasıl bir tertibat olması konusunda gerekli tetkik ve kontrollerim yapıldıktan sonra tarafınızdan karar verilmesini arz ederim diye bir dilekçe yazsam herhangi bir sorun çıkarmı benim olay biraz çetrefilli daha öncede yazmıştım....

Bir diğer konu ise eğer ki raporu alırsam emniyette daha önce rapor almadığım için herhangi bir sorun çıkarmı ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Yok, bence hiç karıştırma... H sınıfı sürücü belgesi ve araç almak için rapor başvurusu yap. İşine gelen bir rapor çıktığında raporu kullanırsın... Hiç bir sorun çıkmaz bence

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yani ilk h sınıfı ehliyete müracaat eder gibi diyorsun ancak ehliyete işleteceğimiz için emniyette sorun çıkmazmı sence abi?

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon