Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    akrep57 Avatarı

Gerçek Adı
    enver
    Son Giriş
    12.04-2012
    Saat
    16:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Tşk.ler Gökhan bey otomatik kullanabilir ibaresini nereden ektebilriz.

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

önce tam teşeküllü devlet hastanesinden heyet raporu alacaksınız,onunla trafik tescile gidip ehliyete ekleteceksiniz.plakadaki damgayı da nasıl kaldırtacağınızı oraya sorun

Üye
    alcatel Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba, 23 şubatta emniyet genel müdürlüğüne "özel tertibatsız otomatik vitesli ve özürlü plakalı aracımı kanunen %50sine sahip olan eşimim kullanması için ne yapmam gerekiyor" diye bir yazı yazmıştım. gelen cevabı sizlerle paylaşıyorum.
    Yazıda bahsi geçen diğer cevap da geldiğinde gene sizlerle paylaşacağım. Bu arada sizlerde bu veya buna benzer konularda başvurularda bulunursanız.

"""Sayın Gökhan ERDOĞAN
    23.02.2011 tarihli başvurunuz incelenmiştir.
    Başvurunuzda belirtilen konu (eşimin de kullanabilmesi-benim notum) ile ilgili olarak, Karayolları Trafik Yönetmeliğinde herhangi bir hüküm bulunmaması nedeniyle Maliye Bakanlığına görüş sorulmuş olup, cevap alındığında konu tekrar değerlendirilerek İl Emniyet Müdürlüklerine yapılması gereken işlemler hakkında bilgi verilecektir. İyi günler dileriz."""

Üye
    akrep57 Avatarı

Gerçek Adı
    enver
    Son Giriş
    12.04-2012
    Saat
    16:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ehliyete otomatik kullanabilir ibaresi nasıl ve nereden ekletebiliriz...

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul-TOKAT/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    12

tekara heyet raporu alarak raporda otomatik vitesli araç kullana bilir yazılırsa emniyetten ehliyetini değiştirte biliyorsun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

"Otomatik vitesli araç kullanır" ibareli rapor almanız gerek... Eğer ehliyetiniz H sınıfı ise, bu raporu alıp emniyete götürmeniz yeterli. Onlar dosyanıza bu ibareyi eklerler.

Ama, sürücü belgeniz B sınıfı ise, o zaman "Otomatik vitesli araç kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli rapor almalı, sürücü kursuna yazılmalı ve B'yi H'ye dönüştürmelisiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    AranelElendil Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

Öncelikle merhabalar. Benimki de bu duruma benzer bir durum ancak sorum biraz farklı olacak. Sağ kolumdan dirsek üstü amputasyona sahibim ve H sınıfı ehliyetim var. Bildiğiniz üzere H sınıfı ehliyetimle yalnızca kendime ait özel tertibatlı aracı kullanabilme hakkına sahibim. Benim isteğim şudur: yalnızca kendi arabamı değil, bir başka şahsa ait olan bir aracı da kullanabilmek ve herhangi bir çevirmede sorun yaşamamak. Bahsettiğiniz, "otomatik vitesli araç kullanabilir" ibaresini H sınıfı ehliyetime ekletirsem, başka şahsa ait bir aracı veya örneğin çalıştığım şirkete ait bir otomatik aracı, yasal olarak kullanabilir miyim?

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-TOKAT/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    12

AranelElendil;

cevap veriyorum hayır şaka bir yana mert bey sağ koldan engelli oldugun için malesef yasal olarak kullanamıyorsun otomatik vitesli araç kullanırsın ama silecek kolu yüzünden sıkıntı yaşarsın oda özel tertibata giriyor araca işlettirmen gerekli(kaza durumunda haklı olsan dahi haksız çıkarsın) ama ehliyetinde otomatik vitesli araç kullanır yazıyorsa kendi aracında pek sıkıntı çıkmıyor (kaza yapmadıgın taktirde) nereden biliyorsun dersen benimde sağ kolum dirsek altı ampute benim ehliyette otomatik vitesli araç kullanır yazıyor ben iki yıldır yaklaşık 80.000 km yol yaptım(ist den antalya mugla izmir çanakkale tekirdağ kocaeli illerine gitti) kendi aracımla tertibat işlettirmedim bir kere polis çevirdi oda kendi mahallemde polis ehliyete baktı aracın vitesine baktı iyi yolculuklar dedi okadar ama bu değil ki kanunu tam bilen bir memurra denk gelmiycegim bilen memur resmen osutturur benim yaptıgımda yasal değil anlıycagın olayın olucagı şekil bu gerisine sen karar ver...

Üye
    nasibegül Avatarı

Gerçek Adı
    Nasibe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bazı arkadaşlar bilip bilmeden yorum yapıp yanlış bilgilendiriyorlar soru soran arkadaşları beğefendinin aracı otomatik vites ve engeli sol bacaktan. bu sebepten ister vergi muafiyetşyle olsun ister ver ödeyerek olsun otomatik vitesli aracınızı bütün herkez kullanabilir kesinlikle kanunen bir sakıncası yoktur....

Üye
    kutup Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    21.09-2016
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    ızmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm benımde sol ayak engellı %51 raporum var otomatık vts araç almak ıstıyorum otv den yararlanıyorum ama aldığım aracı benden başkası kullanamıyormu? bırde sımdı almak ıstedıgım otomatık vıteslı araca engellı plakası mı verilecek bu yürürlükten kalkmadı mı? B sınıfı ehliyetim var H sınıfına cevırcem bu h sınıfı ehlıyetımde "otomatik viteli araç kullanabilir" mi yazması gerekiyor. böyle yazınca tüm otomatik vtslı araçları kullanabılırım degıl mı? konuyu bılen varsa aydınlatırmısınız???

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-TOKAT/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    12

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    1- her kez kullanıyor 2- normal plaka verilecek 3- evet 4- evet

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12