Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    forumcu56 Avatarı

Gerçek Adı
    İ.Halil YILDIRIM
    Son Giriş
    15.09-2011
    Saat
    14:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar forumu yeni üye, öncelikle kendimi tanıtayım adım İbrahim Halil, sol dizimi hiç bükemiyorum artrodez oldu sol dizim, aynı zamanda omur lomber 3. kemik kırık belimde platin var %33 oranında engelliyim.
    şimdi böyle bir durumda ehliyet almak istesem h sınıfı ehliyet mi verirler ? yoksa otomatik araç kullanabileceğim için normal b sınıfı mı verirler.
    h sınıfı almak için farklı bir başvurumu yapmak gerekiyor.

diğer bir konu h sınıfı ehliyet alındığında vergi inidirimlerinden faydalana biliyormuşuz. ama bunlar nasıl indiirmler ve hangi araçlara uygulanıyor. örneğin 2011 model bir auidi almak istersem buna uygulanırmı yada şöyle sorayım sınıf ve yaş farkı var mı.

diğer bir merak ettiğim konuda yurt dışından getirtiğim bir araç için h sınıfı ehliyetim olduğun gümrükten geçirirken ne tür vergiler ödemem gerekecek.

bu konuda bilgisi olan ve bilgilendiren arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum saygılar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Raporda sol alt ekstremiteden sakatlığınızınun bulunduğu belirtilmeli ve "otomatik vitesli araç kullanır, H sınıfı sürücü olur" ibaresi bulunmalı. Bu raporla H sınıfı sürücü belgesi ve otomatik vitesli bir aracı ÖTV-MTV istisnası ile satın alabilirsiniz.
    Bu raporla otomatik vitese sahip tüm araçları hiç bir kısıtlama olmaksızın kullanabilirsiniz.
    Vergi avantajı ile araç alırsanız plakada sakat damgası olur. Aracı sizden başka hiç hiç hiç kimse kullanamaz.
    Yurt dışından araç ithal edemezsiniz.
    Yurt içinden 1600 cc'ye kadar olan araçları satın alabilirsiniz.

Üye
    forumcu56 Avatarı

Gerçek Adı
    İ.Halil YILDIRIM
    Son Giriş
    15.09-2011
    Saat
    14:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa, öncelikle verdiğiniz bilgiler için şükranlarımı sunarım aklıma takılan bir konu daha var, alacağım otv mtv den istisna arac icin plakada bir belirteç olacak ve benden başkası kullanamayacak bu iyi, peki ya ben normal plaka otomatik araç kullandığımda bu sorun olacak mı acaba? saygılar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Otomatik vitesli diğer tüm araçları hiç bir kısıtlama olmadan kullanabilirsiniz...