Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zekito Avatarı

Son Giriş
    02.06-2017
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Arkadaşlar,

Daha önce BİMER'e, Şafak Pavey'e ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e durumu anlatan yazımı yazdım. Herkes benzer şekilde yazı yazarak mağduriyetimizi gündeme getirmelidir. Sizlere yardımcı olabileceğini düşünerek ilgili konu başlığını da aşağıda iletiyorum. Bu konuda olumlu sonuç alacağımızdan hiç şüphem yok. Ben kişisel olarak üzerime düşeni yazımı ilgili kişilere yazarak yaptığımı düşünüyorum. Bundan sonrası yetkililerin değerlendirmelerine kalıyor. Eğer bu konuyu burada tartıştığımız gibi Meclis'e de taşıyabilecek olursak olumlu bir sonuç elde edebiliriz. Bunun için de yapacağımız şey resmi olarak ilgili mercilere yazımızı yazmaktır. Biz ayrıcalık istemiyoruz, eşitlik istiyoruz. Yaşadığımız bir mağduriyeti dile getiriyoruz ve hakkımızı arıyoruz. Aslında en güzel şeyi yapıyoruz. Herkes bunu fazlasıyla yapmalı.

Benim bir tek üzüldüğüm nokta ise şudur; bu düzenlemede bir eksiklik var ve bu durum açık olarak görünüyor. Bunu sadece bizler mi görüyoruz? Yani bizleri temsil eden derkenler nerede, derneklerin desteğini ne zaman ve hangi koşullarda alacağız acaba? Bu forumda dernek üyesi olan, avukat olan, mevzuatı, yasaları vs. bilen, hakim olan kimse yok mu? Bizim yerimize daha üst kuruluşlar veya kişiler bu durumu üst makamlara daha hızlı ve daha etkin bir şekilde taşıyabilir. Senelerdir birçok arkadaşımın bu konuda mücadele verdiğini önceki yazılarda görüyorum. Bir konuda derdimizi anlatmak, bizi dinleyecek birini bulmak bu kadar zor mu bu ülkede gerçekten?

Bu sebeple tüm engelli arkadaşların ve bize destek olabilecek tüm yetkililerin desteğini rica ediyoruz.

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...onderelim.html

Üye
    abidin0 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat Kutlutürk
    Son Giriş
    02.09-2013
    Saat
    17:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar, ben anlamıyorum böyle saçma yasaları. Kim nasıl hatalı çıkarttıysa çıkartmış yasayı. Düzeltsinler artık. İşlerine gelen yasaları gününde düzeltmeyi biliyorlar. Ayıp be. Hadi vekilinin umrunda değilizde, derneği ne yapar onu anlamadım.

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar sol koldan engelliler için araç alımında Ötv indiriminden faydalanmak için defalarca yazı yazdım Bimere benimle birlikte biçok sol koldan engelli arkadaslarım dahil bu konu nezaman hal olcak yürürlüğe girecek?!!!henüz daha hiç bir şikayette bulunmamış arkadaslarada burdan sesleniyorum lütfen sizlerde yazılar yazın Bimere şikayetde bulunun!!! tşkler sağolun... saygılar!

Üye
    memo55ozturk Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Öztürk
    Son Giriş
    30.11-2013
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet arkadaşlar ben sayfada yeniyim ve bu işin peşine düşdüm bende elimden geleni yapmak istiyorum. ben bedensel engelli bir milli sporcuyum ve şafak pavey'e mail attım sağolsun cevap geldi. sizinle paylaşmak istedim.

Sevgili Mehmet Bey,

Benim de sol kolum olmadığını tıpkı sizin gibi benim de ÖTV siz arac hakkım olmadıgını bildiğinizi varsayıyorum. Ne yazık ki, benim iki yıldır aralıksız mücadele ettiğim engelli hak ihlalleri konusunda yazıyorsunuz. Hükümeti bu konuda ikna etmek mümkün olmuyor.. TBMM sayfasına bakarsanız verdiğimiz önergelerin ve kanun tekliflerinin çöpe gittiğini göreceksiniz. Sadece ben değil, bir çok arkadaşım benzer önerge ve kanun teklifi verdi. Sonuç sıfır. Engelli sorunlarının çözülemeyişinin bence en önemli nedeni engelli derneklerinin birleşip, güçlü bir mücadele yürütemeyişleri ve dağınık olmaları..

Bu nedenle ben başarabilirsem bu güç birliği üstüne çalışacağım. Bakalım ne kadar yol alırım.

Saygıyla

Şafak

Üye
    memo55ozturk Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Öztürk
    Son Giriş
    30.11-2013
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben engelli milli sporcuyum. Bende sol koldan engelliyim ve bu ötv mağdurlarındanım işte elimize bir fırsat geçti lütfen yarım edin bu işi artık bitirelim. Şafak Hanım elinden geleni yapmaya hazır. Sizinle konuşmalarımızı paylaşacağım.

Mehmet Öztürk
    İyi günler. Şafak Hanım bir çok arkadaşım gibi araç alımında bende
    mağdurum. Her engelli ÖTV indiriminden yararlanırken neden sol kol
    engelliler bu indirimden muaf oluyorlar. Biz engelli kategorisinde yer
    almıyormuyuz. Şafak Hanım bizi siz ve diğer engelli milletvekillerimiz
    temsil ediyor. Sizden yardım istiyoruz. En azından meclise bu konunun
    taşınmasını istiyoruz. Çok birşey istemiyoruz sizden yardımlarınızı
    bekliyoruz. Teşekkür Ederiz...

Şafak Pavey
    Sevgili Mehmet Bey,

Benim de sol kolum olmadığını tıpkı sizin gibi benim de ÖTV siz arac hakkım olmadıgını bildiğinizi varsayıyorum. Ne yazık ki, benim iki yıldır aralıksız mücadele ettiğim engelli hak ihlalleri konusunda yazıyorsunuz. Hükümeti bu konuda ikna etmek mümkün olmuyor.. TBMM sayfasına bakarsanız verdiğimiz önergelerin ve kanun tekliflerinin çöpe gittiğini göreceksiniz. Sadece ben değil, bir çok arkadaşım benzer önerge ve kanun teklifi verdi. Sonuç sıfır. Engelli sorunlarının çözülemeyişinin bence en önemli nedeni engelli derneklerinin birleşip, güçlü bir mücadele yürütemeyişleri ve dağınık olmaları..

Bu nedenle ben başarabilirsem bu güç birliği üstüne çalışacağım. Bakalım ne kadar yol alırım.

Saygıyla

Şafak

Mehmet Öztürk
    Şafak Hanım bu durumdan çok sıkıldık. Artık elimizden geleni yapmak istiyoruz. Niye hep biz mağdur oluyoruz. Bizim yapabileceğimiz birşey var mı? Bizde elimizden geleni yapmak istiyoruz. Yardımlarınız için çok teşekkür ederiz...

Şafak Pavey
    Eğer bulunduğunuz ildeki engelli derneklerinin ortak hareket etmesi için bir çalışmanız olursa çok değerli bir şey yapmış olursunuz.

Saygıyla

Şafak

Üye
    zenes Avatarı

Son Giriş
    25.07-2017
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konudaki adaletsizliği anlayamıyorum. gerçekten çok yazık

Üye
    turkcum Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    05.12-2013
    Saat
    12:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar yaklaşık bir ay önce Bimer'e ve ilgili tüm kurumlara konu ile ilgili adaletsizlik olduğunu açıklayan bir mail atmıştım.

gelen cevap aşağıdaki gibidir.
    bu konuda herkesin Bimer'e yazmasını talep ediyorum.
    Yönetmelik değişikliği konusunda son aşamaya gelindiğini bildirmek isteriz diye cevap yazmışlar.
    yakın zamanda sorun çözülebilir.
    lütfen duyarsız kalmayın, bir mail de siz atın.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    BİMER'e yapmış olduğunuz başvurunuz Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğüne intikal etmiştir.

Başvurunuzda belirtilen konuda Genel Müdürlüğümüze çok sayıda başvuru yapılmaktadır.
    Genel Müdürlüğümüz sorunun farkında olduğunu bu konuda gerekli çalışmaları yürütmektedir.
    Diğer ilgili kurumlarla yapılan yönetmelik çalışmalarında bu konu dile getirilmiştir.
    Yönetmelik değişikliği konusunda son aşamaya gelindiğini bildirmek isteriz.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Üye
    zekeriyausta61 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2016
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mahkemeye dava açmak 3000tl. Avukat masrafı var kim 3 bini feda edecek. Emsal için 30 kişi 100tl. Toplayıp birini temsilen dava için görevlendirebilir.

Tesbiti yapmış hanım efendi. Dernek yöneticileri kendi çıkarı olmadan bir işe uzanmazki. Tek çatı nasıl olur bilmiyorum ama; görme,ortopedik ve diğer başlıklar altında olmalı...

Üye
    yba_05 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    İşteGidiyorum Avatarı

Son Giriş
    24.09-2016
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet arkadaşlarım kardeşlerim abilerim ablalarım, hepinizi selamlıyorum. Başlıkta belirttiğim gibi I raporumu 3 ay öncesin de aldım. Yaşım 21, sol omzum da doğum sırasında sinirlerin incilmesinden dolayı hareket kısıtlılığı ve güç kaybı yaşıyorum. Rabbim neylerse güzel eyler dedim ve yaşamaya devam ediyorum. Asıl konuya gelmek gerekirse, ÖTV hakkının sol kol engelli kişilere verilmemesi. Ne kadar utanç verici ne kadar saçma bi durum, engellileri bu şekilde ayırmaları; ''sol kolundan engelliysen tamam ya bişey olmaz en fazla sinyal veremezsin ne biliyim sol kolunu camdan çıkaramazsın'' gibi düşünenler size gerçekten yazık yazık.. Aynı şekilde sol ayağından engelli kardeşlerim sizler içinde utanıyorum onların yerine ben utanıyorum. Devletimizin getirdiği bu kanunları savunamayacak kadar acizim.. Bu durum hakkında biçok konu açıldı biliyorum ama hiç biri ''ANA KONU'' niteliğinde değil dağınık ve geçmiş zaman da kalmış. Bu konuyu açma sebebim benimle aynı durumu yaşayanların güncel kanunları, değişiklikleri, taleplerini, yapmamız gerekenleri bu konuda paylaşıp birlik beraberlik oluşturarak birilerine sesimizi duyurmamız!

BÜTÜN ENGELLİLERE SESLENİYORUM, YAŞAMA SEVİNCİMİZ İÇİN BİZE YARDIM EDİN BİRLİK BERABERLİKLE BU HAKSIZLIĞINDA ÜSTESİNDEN GELELİM SESİMİZİ DUYURALIM..

Üye
    mehmet987654321 Avatarı

Son Giriş
    07.11-2014
    Saat
    21:19
    Yaşadığı Yer
    ank
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkesin haklı oldugu bizim mağdur oldugumuz durumlar çıkıyıor karşımıza.
    mahkemeye vermek için ötv yi ödeyip sonra mahkemeyle geri talep etmek en akıllıcası ama imkanımız olsa zaten o parayıda veririz ayrıca bu indirimiz hak ediyoruz.
    vergi dairesinin elindeki yasalar elimizi kolumuzu bağlıyor.boşa kürek çekmeye gerek yok yasalar değişmeli.yasaları mahkemeye veremiyormuyuz.akla mantığa uygun değil.

ben şu anda vergi dairesini tertibat yaparak geçtim şimdide emniyet onay vermiyor raporunda tertibatlı kullanır diye.h sınıfı ehliyet de kesmiyor adamları.

Üye
    Lovex72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    12:30
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelliler derneği bu konuyla ilgili hiç mi çalışma yapmaz merak ediyorum yani bir derneğin görevi ne olur neler yapar sadece buluşma ortamı sosyal etkinlikler merkezimidir !

Üye
    ruus42 Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    21:32
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

coolhead kardeşim nasıl yol izlediğini hangi evrakları aldığını, nerelere müracat ettiğini ve özel tertibatlı raporun içeriğini, derecesini yazıp bizleride bilgilendirirsen memnun oluruz. Teşekkürler...

Üye
    zenes Avatarı

Son Giriş
    25.07-2017
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sol kola mantıklı düşünülürse vermeleri gerekir. Neden; Sol kol engelli olan birine otomatik vites tertibat olarak sayıldığında; kişi sağ eli ile vitesle uğraşmayacağından, sağ eliyle direksiyona daha iyi hakim olur. Sonuçta bu bir istekten öte, zorunluluktur. Acaba ilgili yasayı Anayasa Mahkemesine bireysel olarak dava açılsa, durumun insan haklarına ve eşitlik ilkesine aykırı olduğu belirtilse, sağ kola verilirken, sol kola verilmemesinin eşitlik ilkesine aykırı olduğu belirtilse, iyi birde teknik savunmayla şansımız ne olur acaba?

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    lütfen arkadaslar sol koldan engelli olmayan arkadaslarda yazsın lütfen Bimere.. tskler saygılar...

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon