Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cihan_s Avatarı

Gerçek Adı
    CİHAN
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    10:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar bir soruda ben sorayım,

Sol ayağımdaki rahatsızlığımdan dolayı ÖTV muafiyeti için hastaneye başvurmak istiyorum.

Yalnız şöyle bir durum var, orak hücre anemisiyim ve sol ayağımda özürüm var.

ÖTV muafiyeti için orak hücre anemi hastası olduğumu belirtmeden sadece ortopediden alacağım rapor işime yarar mı ? bu rapor vergi indirimi için kazanmış olduğum hakkımı etkiler mi? yarın vergi dairesine ötv muafiyet yazım gittiğinde diğer raporumla karşılaştırıp vay senin rapor oranın şu kadara düşmüş sen özürlü değilsin, orak hücre anemin yok olmuş [ ) ] diyebilirler... derler mi ? derler. burası türkiye, engellinin SAĞLAM, sağlamın ENGELLİ olduğu bir ülke.

Yoksa iki rahatsızlığımıda bildirerek mi başvuruyu yapsam, garantiye almak için ?

Çünkü orak hücre anemisi için ÖTV indirimi olmuyor (normalde orak hücre anemiden %80 almam gerekiyor, ama doktor %40 vermiş 2007'deki raporumda anlamadım gitti.) , ama sol bacağımdan dolayı otomatik vitesli araç kullanabilir ibareli rapor işime yarıyor. vereceğiniz bilgilere göre yarın işlemlere başlamayı düşünüyorum.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Sol ayak rahatsızsa sağ sağlamsa otomatik vites kullanır diye sağlık raporunda yazarlar.Yazdırabilirsen özel donanımlı, elden gaz pedal kumandalı araç kullanır yazılı raporu alırsan ancak ötv indiriminden yararlanırsınız.Sizin durumda olup debrajlı araba tertibatıyla ötv indirimli araç alanda var, yinede konuya vakıf arkadaşlar cevap vereceklerdir.Birde bu raporun yüzde ile alakası yok ,dediğim gibi püf nokta özel donanımlı elden gaz fren kumandalı tertibatlı araç kullanabilir yazısı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sol bacaktan sakatlık olduğunun belgelenmesi yeterli. Tüm hastalıkların yazılmasına zaten gerek dek yok.