Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    config Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    21:41
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba,

Pazartesi günü B sınıfı ehliyetimi H sınıfına geçiş yapmak için hastanede kurula giriyorum.

C5-C6 seviyesindeyim ama yürüyebiliyorum. Sağ tarafım tamamen sağlam. Sorun sol ayak bileğimde ve sol el parmaklarımda. Bu durumda "H sınıfı ehliyet alabilir, otomatik vitesli araç kullanabilir" raporu almak istiyorum. Bu raporu verebileceklerini, ancak bu raporlarda 96 TL rapor ücreti alındığını söylediler.

Bu durumda şu soruların cevabını aramaktayım. Umarım yardımcı olabilirsiniz...

- Bu yasal bir ücret midir?
    - H sınıfı ehliyet ve sol bacağından sakatlığı olanlar için otomatik araç kullanabilir raporunda tam olarak ne yazılması gerekmektedir?
    - B sınıfından H sınıfına geçişte, sürücü kursuna da ücret ödenmesi gerekiyor mu?
    - Ekstaradan yapmamız gereken işlemler var mıdır? Nelerdir?

Cevapar için şimdiden teşekkürler...

Ek bilgi: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...yacim-var.html

Üye
    necati bacak Avatarı

Son Giriş
    15.10-2017
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynı olay banada oldu para durumunu açıklayım benden 130 tl istedi kartal araştırm hastanesi ama birisi önceden özürülük durumunu gösterrir raporun varsa
    fotokopisini ver ücret alınmazdedi aynısını yaptım özür durumunu gösterir raporun fotokopisini verdim işlem yapıldı ve H sınıfı alabilir raporu verdiler hiç para ödemedim
    diğer durum bilgim yok onu heralde ilgili bilen arkadaşlar sanırsam yanıtlar geçmiş olsun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Ben olsam parayı öder, istediğim raporu alır, sonra BİMER'e şikayet ederim şu minvalde: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tml#post711177

Sürücü kursuna yazılmanız mecburi.

Raporda sol alt ekstremiteden sakatlığınzın olduğu belirtilip, "otomatik vitesli araç kullanır, h sonıfı sürücü belgesi alır" yazsa işiniz görülür.

Üye
    Bolulu Avatarı

Gerçek Adı
    mevlüt
    Son Giriş
    19.12-2013
    Saat
    18:47
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben 96 tl ye razıyım 500 tl istiyorlar