Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fb1973 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:37
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar merhaba

1996 yılında h sınıfı ehliyet aldim raporda h ehliyeti alabilir yazıyo bu h ehliyetiyle ve raporla araba alabirmiyim ne yapmam gerekiyor

not:teshis kısmında spastik fibuler parazi yazıyo

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

özel donanımlı arac kullanması uygundur ıbarelı bır rapor alabılırsen ötv muafıyetlı bır arac alabılırsın h sınıf ehlıyet tek basına bır sey ıfade etmıyor maalesef

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Selam Edip,benim arkadaşın sağ kolu omuzdan yok.H sınıfı ehliyette otomatik koldan kumandalı yazıyor...%60 da rapor var.ÖTV den faydalanabilirmi?İyisin değilmi?hoşkal iyi kal....

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ötvsiz araç için rapor oraninin önemi yoktur yeterki raporda özel donanimli araç kullanabilir ibaresi bulunsun ...

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Sağ kol omuzdan yok...Eminmisin Cem kardeş...

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    fb1973 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba
    ben 1996 yılında h ehliyet aldım ehliyette h sınıfı sürücü belgesi alir teshis spastik fibuler parazi diyor 2010 yılında vergi indirimi için aldıgım raporda Q rapor sürekli ve teshis sağ spastik hemiparazi hemiatrofi cerebralpalsy sekeli yazıyor araba almak istiyorum nasıl bir yol izlemeleyim 1996 yılında alınan raporla araba alınabilirmi ? Yeni rapormu almam lazım tskler BU ARADA H 1996 YILINDA ALINMIŞ H EHLİYETİM VARDIR BUGUNE KADARHİÇ ARABA ALMADIM TSKLER

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

fb1973

Yeniden devlet hastanesine araç almak için müracat edeceksin.Heyet senin nasıl araba kullanacağını karar verecek yeni raporuna yazacaklar.o raporla aracını alabilirsin.

Üye
    fb1973 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

verdiginiz cevap için tskler bu işlem için işimi hemen halledebilecegim hastane hangisidir bu işlem ne kadar surer

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

Devlet hastanesi şart bulunduğun ilde hastanelerin durumuna bağlı randevu verebilirler.Gideceyin devlet hastanesinin rapor odasından telefonla bilgi alabilirsin.

Üye
    fb1973 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba

02.04.2013 tarihinde sadi konuk hastanesınden randevu aldım özel tertibatlı araç kullanabilir raporu almak için benim sorum 1997 yılında ehliyet için h sınıfı alabilr yazılı rapor elimde mevcuttur
    teshis spastik fibuler prazi yazıyor

2010 yılında özurlu kimlik kartı almak için aldıgım raporda (bu raporu vergi indirimi içinde kullandım ve emeklilik hakkı aldım ) teşhiste sağ spastik hemiparezi hemiatroficerebral palsy sekeli yüzde 51 yazıyor

öğrendigim kadarıyla son zamanlarda alınan rapor var mı diye soruyorlarmış hastanede bu iki rapordaki teshis aynı anlamamı geliyor rapor var dememekki dogru rapor olunca para ödenmiyormuş galiba
    yoksa yalnızca 1997 yılında alınan raporu sunmak mı dogru
    bu konuda ikilemde kaldım

ve bu 2 rapora göre bana özel tertibatlı araç kullanabilir raporu alabilirmiyim şimdiden herkese teşekkürler

Üye
    fb1973 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba

elimde 1997 yılında alınan ehliyet var bugün dr sadi konuk hastanesinden h sınıfı sürücü olur
    özel donanımlı gazvefrenpedalları sol ayaga göre tasarlanmış otomobil kullanır raporu aldım
    teshis serebral palsi eski ehliyeti yeni rapora göre değiştirmek gerekirmi nasıl yol izlemeliyim tskler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

Bu rapor ile sürücü kursuna yazılıp B'yi H'ye dönüştüreceksiniz önce. Ondan sonra gaz pedalını sol ayağa taşıan özel donanımlı aracı ÖTV-MTV istisnasu ile satın alıp dilediğiniz gibi kullanacaksınız.

Not: Rapordan iki nüsha alın. Hastaneden verilmediyse, noterde çoğaltın. Çünkü biri ehliyet diğeri araç alımı için lazım olacak

Not: Raporunuzu -özel alanları gizleyerek- burada yayınlayabilirseniz, başkaları için de emsal olur
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fb1973 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben hiç b ehliyeti almadım 1997 yılında h ehliyeti aldım ehliyet raporunda özel donanımlı araç kullanır ibaresi olmadıgından bugün tekrar yukarıda belirtigim sekilde rapor aldım bunun hakkında bilgi almak istiyorum raporu siteye koyarım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    O zaman yeni raporunuzu alıp emniyete gitmeniz ve rapordaki ibareyi sürücü belgenize/dosyanıza işletmeniz yeterli. O zaman vergi istisnalı araç da alabileceksiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...