Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ali_asker Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ ASKER
    Son Giriş
    14.03-2016
    Saat
    09:58
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    JEAM;

aldığın linkin devamında oturan boğanın yazısını da oku ne yazıyor orada. Saçma konuştuğumuz yok ben normal ehliyet almak istedim vermediler verseydiler alacaktım.

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben onun aksini demedim raporda yazmiyorsa dedim aksini söylemedim ehliyette yazmiyorsa raporunda yaziyordur yazmiyorsa kullanabilirsin dedim ...

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

aldığınız ehliyette H SINIFI diye yazmıyorsa kullanabilirsiniz.yazıyorsa kullanamazsınız çünkü;H SINIFI ARAÇLARI ayrı satılmaktadır.Otomotik vitesli oluyor genelde.

Üye
    REKLİ Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ali kardeş senin ehliyetin şu an için bir işe yaramaz nedenmi sıfır arac almak iste senden tekrardan rapor isterler senin yapman gereken hastaneden tekrar rapor alıp donanımlı veya otomatik fitesli arac sürebilir diye tekrardan rapor alman lazım ondan sonra fark etmez h olarak kalabilir ehliyetin çünkü senin zaten raporun var oldugu için ama yine söylüyorum normal aracı sen süremessin trfik yakalarsa her türlü cezayı yazar
    bu yüzden sana söylücem şey ucuzda olsa bir araba alıp donanımlı arac sürebilir raporu alıp kullanmandır nedenmi ben de senin gibi ehliyetim şu an h sınıfı yazıyo hiç bir ibare yok yalnız ben tekrardan rapor aldım aparatlı arac sürebilir diye ötv indirimli arac aldım yalnız senin hastaneden aldın rapor ne ise o aracı sürebilirsin mesela sol ayagı kullanamıyosan depreji elden yapıyolar kısaca o ehliyetin rapor almadan hiç bi işe yaramaz yalnız rapor alırsan tekrardan ehliyet almana gerek yok
    rapor şart

Üye
    tekümit Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    29.08-2015
    Saat
    00:11
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

H sınıf , ticari olmamamak kaydıyla otomobil münübüs ve traktor şeklindeki araçlara binebilmektedir. H sınıfı ehliyette belirtilen ibare ne ise ona göre aracınızda tertibat bulundurulması lazım.
    Velevki H sınıfı ehliyetinizde bir ibare yoksa o zaman bu sınıfın araçları kapsamındaki her aracı alabilir ve kullanabilirsiniz. sadece sakatlığınıza göre çeşitli unsurları bulundurmanız lazım.

mesela işitme ve konuşma özürlü olanlar yeterince dikiz aynası ve arka cama işaret resmini yapıştırması lazım. tertibata gerek duyulmayacak ortapedik bir araçtada sanırım plakada sakat işareti olması lazım.
    yani kişi aracı kendi adına alması ve trafik sicil işlemlerinde verilen plakayı aracında kullanması lazım. H sınıfı ehliyet sadece kendi aracınızı kullanma mecburiyeti doğuruyor.

arkadaşınızın akrabanızın bir arabasını sürmeniz sakıncalı.hiç bir ibare olmasa da hiç bir tertibata gerek olmasada h sınıfı araç türlerini kullanırken kendi adınıza tahsis edilmesi gerekmekte. zaten plaka sakatlığınızı belirten işaretli olacaktır.

Üye
    ali_asker Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ ASKER
    Son Giriş
    14.03-2016
    Saat
    09:58
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kafam çok karıştı oturan boğa sen bilirsin bu konuyu lütfen yardım et.

Üye
    NAR-İ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    xxxx
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Beni raporumda da H sınıf ehliyat alabilir; otomastik viitesli araç kullanabilir yazıyor. Otomobilin donnımlı veya oomatik vitesli mi olacağı raporda kesin yazıyor değilse emniyet müdürlüğü kabul etmiyor raporu.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12