Sayfa 8 / 9 İlkİlk ... 456789 SonSon
Toplam 125 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Vergi dairesine otomatik vitesli araçların ÖTV istisnasından yararlanabilmesi için yazdığım emaile cevap geldi.Maalesef olumsuz.
    http://rapidshare.com/files/128357183/Cevap.doc.html

Üye
    Fuzulim Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ENGELLİ PLAKASI OLMAYINCA KARŞILAŞILAN OTOPARK SORUNUNA BİR ÖRNEK:
    geçenlerde engelli arması olmayan otomotik vitesli (ötv ve mtv si ödenmiş) otomobilimle Erzurum hava limanına gittim. Çok saolsunlar düşünmüş hava limanına en yakın yerlere engelli otoparkı koymuşlar. (düşünenlerden Allah razı olsun)
    Bende gidip bu yerlerden birisine otomobilimi park ettim. Ancak biraz sonra bir trafik polisi yanıma gelip bu yere araç parkedemeyeceğimi söyledi. Ona engelli olduğumu ama sol bacağından sakatlığı olan kişilerin otomotik vites araçları donanım gerektirmeden kullanabilecekleri için plakamda engelli işareti olmadığını söyledim.
    O istemedi ama ben aracımdan çıkıp engelli olduğumu yürüyerek ona gösterdim. (anlayacağınız içki kontrolü gibi bende bir yerde engelli testine tabi tutulmuş oldum ) Sağolsun oda anlayışla karşıladı. Bana park yapmam için izin verdi.
    Ama aracımın başından ayrılmamam gerektiğini de söyledi.
    Neden sonra bunun nedeni anlaşıldı.
    Çünkü hava limanına gelen bütün vatandaşlar beni göstererek neden bu araç park ediyor da biz parkedemiyorz diye beni emsal göstermeye başladıklar.
    Polis memuru herkese
    - Ya arkadaşlar; engelli plakası yok ama o şahıs engelli o sebepten orda bulunuyor. Ben izin verdim. gibi açıklamada bulunuyordu. Memurun her gelene aynı açılamaları yapması benim yüzümden onun da zor durumda kalması, bazen seslerin yükselmesi, engelli, sakat v.s. şeklinde ki sözcükler v.s. beni iyiden iyiye incitmeye başladı.
    Ve nihayet bu aşağılanmalara, küçük düşürülmelere ve memur arkadaşın zor durumda kalması gibi hallere fazla dayanamayıp otomobilimi sürüp oradan ayrıldım.

Yarım yaylak kanunlar çıkarıp başımıza bela edenler utansın diyorum.
    Yarım doktor candan eder, yarım hoca dinden eder misali, yarım kanun da işte böyle adamı canından bezdirir.
    Bence bu kanunu sil baştan tekrar kaleme almak gerekiyor.
    Çünkü işin adeta cılkı çıktı diyebilirim. Her kafadan bir ses çıkıyor. Trafik şubesinde ki memurlar bile her biri başka konuşuyor.
    Allah aşkına birileri sesimizi duysun. Şu işe bir çözüm getirilsin.
    Vallahi bıktım bu ülkede hele de bu şehirde yaşamaktan. lanet olsun, ÖTV sinede, MTV muafiyetinede. Bir çoğumuz bunların hesabında değiliz. Sadece iinsanca yaşayabilmek için basit seviyede pozitif haklarımızı istiyoruz.
    Birilerinin elinde oyuncak olduk adeta
    Oysa çözüm o kadar basit ki:
    Çözüm = Ön ve/veya Arka cama konulmuş bir Engelli Kartı

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

pekı bunları yaptık dıyelım su anda aracım var ıkı senesı kaldı satılabılırlıgı cıkması ıcın yanı 5 seneyı doldurması ıcın. ama ben 5 senın sonunda aracımı degsıtrmek ıstedım ve gıttım bır araba galerısıne sıfır arac almak ıcın ehlıyetıme otomatık vıteslı arac kull. ıbaresını yazdırıp ve ıslettıkten sonra ÖTV ındırımınden yararlanamıyacakmıyım yanı? bence onemlı olan en buyuk SORUN bu??

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hayır.yararlanamazsınız.

Üye
    akrep1337 Avatarı

Son Giriş
    16.04-2009
    Saat
    07:10
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar yazılanları okudukça benim kafam iyice karıştı. bende sol bacağı olmayan bir arkadaşınızım. şimdi sol bacağımız olmadığı için bizler özürlü sayılmayıp, özürlülere tanınan özürlü amblemli plaka kullanamıyormuyuz. kullanamıyor ve özürlü sayılmıyorsak neden BAŞBAKANLIK ÖZÜRLÜLER İDARESİ BAŞKANLIĞI bizlere özürlü kimlik kartı veriyor. başbakanlığın tanımış olduğu bu hakkı başka bir bakanlık elimizden alıyor.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Otomatik vitesli araç almanız halinde Özel Tertibata ihtiyaç duymayacağınızdan ÖTV ve MTV istisnasından yararlanmayacak,Özel tertibatlı araç kullanması uygundur.İbareli Sağlık Kurulu Raporonuzun olması halinde hem ÖTV,hemde MTV istisnasından yararlanabilirsiniz.

Üye
    khaldi Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    19.09-2011
    Saat
    05:28
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben de sol ayak amputeyim ve raporumda özel tertitabalı araç kullanabilir yazıyor ama sol ayak engelli olduğum için otomatik vites araba alamıyorum alsam bile ötv ve mtvden yararlanamıyorum. ancak sol ayak engeli olup da otomatik vites araba alabilen ve ötv, mtvden yararlanabilen insanlar olduğunu biliyorum. bu kanunlar ilden ile değişiyor sanırım. ben de o malum ile gidecek ve arabayı ordan alacağım. yazık çok yazık.

Üye
    imageman Avatarı

Son Giriş
    01.08-2014
    Saat
    11:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kısa ve oz anlatıcam h sınıfı ehlıyetıne otomatık vıtes araç kullabılır dıye.

1. 4.leventte dedeoğlu klınıge gıdıyorsun 5 daıkıda otomatık vıtes arac kullanabılır dıye rapor alıyorsunuz 50 tl karsılığında.

2. Mecidiyekoy otobus durklarının karşısındakı şişli emnıyet mudurlugune gıdıyorsunuz 3 adet resım 2 adet kımlık fotokopısı eskı ehlıyetınızı goturuyorsunuz . Birde girişin alt katında fotokopı yerı var ordan ehlıyet zıya kagıdı doldurup tum belgelerle ust kata çıkıp ordan muracat edıyorsunuz.

3. 2-3 gun ıcerısınde h sınıfı otomatık vıteslı arac dıye ehlıyetınız alıyorsunuz.

Üye
    suskun62 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/esenyurt
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    2

Bu haberin sevindirici tarafı :

1-Bütün otomatik vitesli araçları kullanabiliyoruz
    2-Plaka ya konulan damga kalkıyor
    3-Başkası aracımızı kullanabiliyor
    4-Bizde başka insanların otomatik vitesli araçlarını kullanabiliyoruz

Üzündürücü tarafı ise :

1-ÖTV elimizden alınıyor
    2-B ehliyeti olan bir insan statüsüne dönüşüyoruz
    3-Engellilerin yarlandığı hiç bir şeyden yararlanamıyoruz
    4-Maddi manevi haklarımız geri alınmıştır böylece

Lehimize bir karar değildir , Bizleri saymayan bir düzenlemedir

Üye
    yasinatacan Avatarı

Son Giriş
    23.01-2016
    Saat
    20:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama bizim aldımız raporda özel teblikatlı otamatik araç kullanabilir yazıyı biz ötvden muaf olmuyormuyuz şimdi

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

yasinatacan;

Otomatik vitesli herhangi bir aracı kullanmak istiyorsanız ona göre raporunuz varsa rahatça kullanıyorsunuz, sizin aracınızı da başkası kullanabiliyor ama sistem o zaman indirim mindirim yok diyor. Yani sistem engelinizle ilgili size özgü bir özelliği olan araç için indirim yapıyor ve bazı haklar veriyor. Benim bildiğim ve anladığım bu.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Yasin, rapordaki özel donanım ibaresi canınızı yakabilir. Eğer sol bacaktan sakatlığınız varsa, "otomatik vitesli araç kullanabilir" ibaresi bulunan bir rapor almanızı öneririrm.

Hayır Semerkant
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    deniz murat Avatarı

Son Giriş
    31.07-2010
    Saat
    13:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler ilk defa doğru bilgiye ulaşabildik....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Üye
    ensar_yasar Avatarı

Gerçek Adı
    ensar
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    gümüşhane
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar bence bu konuyu tartışmaya gerek yok sol ayak engeli olan otomatik vites dahi alsa damgalı plaka taktırmalı bence damgalı plaka sadece aracın donanımlı olduğunu göstermek için değil kullanıcısının engelli olduğunu göstermek için uygulanmaktadır bu sebeple otomatik vites kullanan sol ayak özürlüler için araçtaki otomatik vites tertibatı özel donanım saylacağından mantıken damgalı plaka olması mantıklı bence ben ikinci alacak olduğum aracı otomatik vitesli olarak almayı düşünüyorum ve plakasınıda damgalı yapılmasını talep edecem eğer olmaz derlerse damganın araç için değil kullanıcı için olması gerektiğini belirtecem inşallah sorun çıkmaz bence yeni alacak olanlarda plakalarının damgalı olmasını talep etsinler o zaman hiçbir sorun kalmaz

Sayfa 8 / 9 İlkİlk ... 456789 SonSon