Sayfa 7 / 9 İlkİlk ... 3456789 SonSon
Toplam 125 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu başlıktaki ilk mesajda da yer alan şu belgenin çıktısını götürürsen işin görülür:

otomatikvitesliarac - 'Otomatik vitesli araç kullanır' ibaresi varsa, tüm otomatik araçlar kullanılabilir
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    pontiacman Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    06:33
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

H sınıfı surucu belgeme otomatik vitesli araç kullanabılır ibaresi yazdırmak ıcın devlet hastanesınde heyete gırdım raporumda H sınıfı sürücü belgesi olarak otomatik vitesli sakat aracı kullanmasının mahsuru olmadığını bıldıren rapor aldım trafik tescıle gıttım ehlıyetımı gosterdım raporu gosterdım bana kursa gıtmem gerektıgı soylendı dedım memur bey ben bır ust sınıf ehlıyet almıyorum zaten H sınıfı belgem var buna otomatık vıtes arac kullana bılır ıbaresı yazılacak arkadaslarına sordu telefonla akıl aldı yok yarın benı ara ben ogrenım o zaman gelırsın şaştım kaldım ne yapmalıyım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

pontiacman, yukarıdaki belgenin bir çıktısını alıp gitseydin keşke... Memur, belgenin en altındaki telefon numarasından arayıp bilgi alabilir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ferhat0038 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    10:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Birazdan Bende Emniyete gideceğim bakalım ne diyecekler.

Üye
    ferhat0038 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gittim emniyete rapor al gel ehliyetine işleyelim dediler. en kısa zamanda raporda alacağım. Hiç sol koldan engelli birisi rapor aldımı aldıysa ne yazıyor. Yada ben ne tür bi ibare yazdıracağım ki bütün otomatik aracları kullanabileyim. Özrüm sol kol dirsekten ampute.. Şimdiden tesekkürler.

Üye
    gk79gk Avatarı

Son Giriş
    17.01-2011
    Saat
    01:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: mehmetmehmet
    benim sağ bacağımdan sakatlığım var . benim içinde geçerlimi bu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hayır. Sağ bacağından sakat olanlar pedalların yerini değiştirmek zorunda. Yani sıradan otomatik vitesli araç kullanamazlar. Ama, "otomatik vitesli araç kullanır" ibareli rapor alırlarsa, her halde bir sorun çıkmaz.
    Ama ben olsam, "özel donanımlı araç kullanır" raporu alır, ÖTV muafiyetinden yararlanırdım.

Ferhat, "Otomatik vitesli araç kullanabilir" ibaresinin olması yeterli.

Üye
    ferhat0038 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimkinde bi sorun çıkmaz değilmi abiciğim. benimki sol kol dirsekten ampute. normal otomatik vitesli aracı kullanabilirim değilmi o raporla ehliyetime işletirsem.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Evet Ferhat. Hiç bir sorun yaşamazsın. Trafikte ehliyet dosyana işlet bilgiyi, tamamdır.

Üye
    hayati_islam Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    15:53
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi bizim durumumuz ne oldu..

Sağlık Raporumda özel tertibatlı araç kullana bilir H sınıfı ehliyet alabilir yazıyor..
    ve şuan H sınıfı yazan bir ehliyete sahibim alanakadar uğratştık okadar

ŞİMDİ BENİM VE BU DURUMDA OLAN ARKADAŞLARIN
    NE YAPACAKLAR....

Üye
    pontiacman Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

h sınıfı surucu belgemızı gerı verelım sevgılı ulkemızın yonetıcılerıne nasıl olsa ıse yaramıyor onu yaz bunu yaz h sınıfı belgeyı vermesınler o zaman ne kadar rezıl bır duzen heyet sakatlıgını belırten rapor verıyor yaz belırt ozam surucu belgesıne cocuk oyuncagımı bu yok ozel tertıbatlı arac kullanabılır yok otomatık arac kullanbılır sacmalık denızcılıktede varmı acaba merak ettım tekne kaptanlıgı ıcın bakım ne dıyecekler

Üye
    hayati_islam Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    15:53
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Pontiacman

Sana Katılıyorum hepten saçmalığa dönüşmüş durumda..

Şuan ben otomatik vitesli aracı rahatlıkla kullana biliyorum ee şimdi zaten birbir güçlükle aldığım ehliyetimi gidipte gerei verip illa otomatik yazın mı diyecem...

Acaba Dünyanın başka bir ülkesinde engelli olanlara böyle sıkıntı yaşatılıyormu? yoksa tam tersimi

Üye
    pontiacman Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

H sınıfı surucu belgem var sorunum sol bacagımda oldugundan otomatık arac kullanıyorum ve surucu belgeme otomatık arac kullanabılır ibaresı yazdırmak ıcın heyete gırdım rapor aldım otomatık arac kullanmasında sakınca yoktur dendı trafıge gıttım raporu ve H sınıfı surucu belgemı gosterdım kımsenın haberı yok arastıralım sen bızı ara dendı 1haftadır beklıyorum ses yok nasıl bır ibareymış bu cokmu zor bunu yazmak emnıyet mudurlugu 81 ile bu talımatın gonderıldıgını belırttı işlem yaptıramıyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün bu başlıkta yer alan talimatını yanınızda götürdüğünüzde hiç bir sorun yaşamamanız gerek. Bu şekilde ehliyetine gerekli ibareyi yazdıran bir çok arkadaşımız var.
    pontiacman, yazının çıktısını alıp yeniden gider misin emniyete. Yazının altındaki telefonu arayıp sorsunlar...

Üye
    pontiacman Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    oturan boga bılgılerınden dolayı sana tessekkurlerımı sunarım H sınıfı surucu belgem vardı ama yakın bır zamana kadar daha dogrusu bu sıteye katılana kadar sadece H sınıfı surucu belgemle otomobıl kullanmamda sakınca yok bılıyordum nıtekım trafıktekı polıs arkadaslarda bu konuda pek bılgı sahıbı degıl bakıyor h sınıfı ehlıyet arac kendı adına tamam dıyorlar oysa h sınıfı belge bıldıgımız gıbı hasta ve sakatlara verılen belge ama sakatmısın hastamısın belgede bu belırtılmıyor ve kaza yaptıgınızda yetersız belgeyle arac kullanmıs sayılıyoruz
    neyse fazla uzatmayım sıtede gordugum bır yazı uzerıne H sınıfı surucu belgesınde otomatık vıtes arac kullanabılır ibaresı var ıse kendı sınıfındakı normal plakaya tescıllı tum otomatık vıteslı aracları kullanabılır yazıyordu ve bende bunun uzerıne hastaneye gıttım raporuma H sınıfı surucu olur otomatık arac kullanabılır dıye yazdırdım doktorlar bıle bunu bılmıyor laf anlatmaktan dılım kurudu
    trafık tescıl aynı 25 gunde ısım anca bıttı bugun aldım ehlıyetımı
    sız sız olun konuyu ıyıce anlatın kımse bılmıyor oturan boga saol ıyıkı varsın

Sayfa 7 / 9 İlkİlk ... 3456789 SonSon