Sayfa 5 / 9 İlkİlk 123456789 SonSon
Toplam 125 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hayır Hayati, önce hastaneye gidip "otomatik vitesli araç kullanabilir" ibareli rapor alman, sonra o raporu Trafik şubeye vermen gerek. Onlar da ibreyi dosyana işleyecekler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hayati_islam Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    15:53
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ya bu nekadar saçma bir durum ben raporu ehliyeti alana kadar zaten ne çektim şimdi kalkıp bir daha raporla vs vs uğraşıcam düzeltilicek yerde iyice karma karışık olmuş bence hiç bir anlamı yok

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Ehliyet konusunda rapor vermeye yetkiil tüm özel hastanelerden hemencecik alınabilir bu rapor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hayati_islam Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    15:53
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet Her hastane Özürlülere ehliyet ve rapor almaları için çok kolaylıklar tanıyor )

önce adam bulman lazım

2 haftanı ayırman lazım

daha bir sürü iş
    vede hiç de öyle kolay değil

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Hayır hayır, özel hastaneler de veriyor. Yarım saatini almaz.

Üye
    mimfatih Avatarı

Son Giriş
    16.09-2017
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde ehliyetimde yazan birşey yok. sadece(H) yazıyor.
    devlet hastanesine gittim ve sağlık kuruluna ''(H) sınıfı ehliyet ve otomatik vitesli arac kullanabılır'' dıye dilekce verdim önceki gün ve heyete girdim.
    Bugünde raporumu alacam.
    Zor bir iş değil.

Üye
    Rhapsody Avatarı

Son Giriş
    21.03-2009
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu değişikliğe gerçekten çok sevindim... sonunda doğru bişeyler yapılmaya başlandı... öncelikle emeği geçen herkese çok teşekkürler.

mimfatih, ben geçen sefer raporumu alırken Fatih Sultan Mehmet PTT hastanesine gittim, o gün kabus gibiydi... şimdi aynı kabusu da tekrar yaşamak istemiyorum Bu kadar zahmetsiz sağlık raporunu İstanbuldaki hangi devlet hastanesinden aldın acaba, ben de oraya başvurayım

Buarada ehliyet için başvururken sağlık raporu aldığımız özel polikliniklerden veya özel hastanelerden de alabiliyor muyuz bu raporu? Yoksa tekrar devlet hastanesinde heyete girmek şart mı? (Bülent bey bir mesajda heryerden alınır demiş ama sonra kafamı karıştıran birkaç mesaj okudum, tekrar ettirdiğim için kusura bakmayın)

Son sorum da benim engelim sağ kolumda, otomatik vitesli araç kullanabilir raporu almamda bir sorun çıkmaz heralde değil mi?

Şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

En yakın özel hastaneye/polikliniğe gidin, "sürücü belgesi için rapor veriyor musunuz" deyin. Yüzde 99 veriyordur. İçeri girin ve "hSınıfı sürücü belgesi alabilir, Otomatik vitesli araç kullanabilir" ibareli rapor alın. Sonra o raporu trafik subesine götürün...
    Bu şekilde hallolmalı.

Not: Hadi arkadaşlari bu şekilde halleden biri çıksın da emsal olsun herkese

Üye
    mimfatih Avatarı

Son Giriş
    16.09-2017
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili rhapsody
    Ümraniye Devlet Hastanesinden aldım.
    ama böyle bir yazı yazılmaz diye raporuma otomatik vitesli araç kullanabilir yazısı yazmıyorlar
    yazdıran arkadaslar nasıl basvurup nasıl yazdırdı acaba...
    Bana yardımcı olurlarsa sevinirim..

Üye
    Rhapsody Avatarı

Son Giriş
    21.03-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cevap için teşekkürler... ozaman ben de bu hafta şansımı deneyeceğim
    Sonuçtan sizleri de haberdar ederim.
    Sevgiler...

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

Bu değişikliğe sevinen arkadaşları ben hala anlayamıyorum ya değişikliğin sonuçlarından haberleri yok yada kavrayamadılar yada engelliler arasında yapılan sol sağ ayak ayrımcılığı sizleri entarese etmiyor. Özellikle sol ayağından engelli olan arkadaşlar niye tepkinizi hala koymuyorsunuz yoksa haklarımızın elimizden alınması hoşunuzamı gidiyor.
    ÖNCEKİ YAZIM:
    Ama hala inanamıyorum resmen bu engelli insanlar arasında ayrımcılık yapılmasına sebep olan bi kanun olmuş. eğer sol ayağından sakatsan 40% raporun dahi olsa mtv ve ötv den yararlanamıyorsun ama sağ ayaktaysa engellilik, hem ötv hemde mtv den yararlanılıyor. ne alaka ya sağ ayağından engelli olan bir kişi sol ayağı engelli olan kişiye göre (rapor değerleri aynı olsun) daha sağlam hatta engeli bile değildir durumu oluşuyo, buradan ben bunu anladım .lütfen yanlış anladıysam düzeltin.
    yani ben sol ayağımdan engelli biri olarak daha önceki araba alırken kullamış olduğum hakların hepsinden bir anda muaf olacam ,ehliyetimin h sınıfı ve raporumun (ankara onaylı) 40% olmasına rahmen ozaman ben neyim.
    Yada şöyle yapsam, araba değiştirirken tekrar rapor isterlerse, ben raporuma otamatik vites kullanabilir ibaresi koydurmassam, ozaman tekrardan araba alırken mtv ve ötv den yararlanabilirmiyim

Üye
    Rhapsody Avatarı

Son Giriş
    21.03-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

[quote="Mehmetyilmaz"]Bu değişikliğe sevinen arkadaşları ben hala anlayamıyorum ya değişikliğin sonuçlarından haberleri yok yada kavrayamadılar yada engelliler arasında yapılan sol sağ ayak ayrımcılığı sizleri entarese etmiyor. Özellikle sol ayağından engelli olan arkadaşlar niye tepkinizi hala koymuyorsunuz yoksa haklarımızın elimizden alınması hoşunuzamı gidiyor.
    ÖNCEKİ YAZIM:
    Mehmetyilmaz ben bu değişikliğe seviniyorum çünkü benim engelim sağ kolumdan. Kolundan engeli olan ben ve benim gibi arkadaşlar zaten önceki düzenlemeye göre ötv indirimi alamıyorduk. Herkesin verdiği parayı vererek herkesin aldığı gibi otomatik vites araç alıyorduk ama damgalı olduğu için eşimiz, dostumuz, yani bizden başkası aracımızı kullanamıyordu, biz onların otomatik vites aracını kullanamıyorduk. Biz şimdi bu düzenlemeye göre araç aldığımızda yine aynı parayı vereceğiz ama eşimle ben tek bir araç alabileceğim mesela. İşte bu yüzden seviniyoruz.

Ama senin için üzüldüm. Gerçi sol bacak da 2004'den sonra gelen düzenlemeye göre ÖTV indirimi alamıyor diye biliyordum ama dediğin gibi ise üzüldüm, umarım sizin için de dilediğiniz gibi bir düzenleme yapılır.

Buarada ben polikliniklere başvurdum, bacak olsa verirdim ama kol için biz veremeyiz, daha uzman bir ortopedist karar verebilir, sizin devlet hastanesinden rapor almanız gerekir dediler.

Bir de devlet hastanesini deneyeceğim bakalım ne olacak...

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    31

vay sol bacakdi vay sag koldu yok devenin hörgücüydü :P derken tüm haklarimiz elimizden gidiyor..... arkadaşlar sarı öküz hikayesini hatirlatmak isterim :mrgreen: sen ben yok biz (engelliler) variz.

Üye
    cocarbilgin Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

şişli etfal hastanesi bu iş için en iyi yer halden anlıyor ordakiler

Üye
    crazywolf Avatarı

Son Giriş
    10.09-2011
    Saat
    15:41
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar tamam otomatik vitesli araçları kullanabilir ibaresini aldık diyelim arabayı yenilemeyi düşünelim gittik otomatik vitesli araba hoşunada gitti birde baktın 2.0 motor peki bunu alabilecekmiyiz buda var malum 1.6 dan yukarısını alamıyoruz bu kanuun bunuda kapsıyormu 2.0 veya yukarısını otomatik viteslisini alabilecekmiyiz

Sayfa 5 / 9 İlkİlk 123456789 SonSon