Sayfa 4 / 9 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 125 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    "Otomatik vitesli araç kullanabilir" diyen rapor ve sürücü belgesi olduktan sonra hiç bir sorun olmaz. Bu ibare varsa, otomatik vitesli tüm araçlar kullanılabilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Raporda ya da ehliyette "özel donanım olmalı" diye bir ibare yok, sadece "otomatik vitesli" diye ibare varsa, o zaman yasal olarak bağlayıcı olan budur. Yani ysal olarak her otomatik vitesli aracı kullanabilirler...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Emre Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb benim suan B sınıfı ehlıyetım var ama %40 %50 gıbı yenılıcem raporu ben anlattıgınız gıbı h sınıfına cevırıcem atomatık vıtes kullanbılır ıbaresı olayı simi yurt dısından bır yakınım aracılıgıyla araba almak istiyorum haklarımdan yararlanarak plaka konusu tam dert tı bu yazıyı okumadan herzaman ozurluler ıcın bence %90 tehlıke unsuru gerekte yok zaten kısının o ehlıyetle kullandıgıı araba o kıısının ozellıklerıne uygundur ona gore secılmıstır ısaret olsa olmasada araba aynı herneyse normal araba kullanmakta guzel deıl durmadan vıtes vıtes devır sorunu olmasada yakalıcaklar belkı fln fılan hıc olmadık yerde arabanın elınden alınması sorun eger bu ıbareyle ısaretsız plaka olacaksa en kısa zamanda cevırıcem h sınıfına kımse benım rahatlıgımı bozamaz hakkıda yok bır suru yazılar okudum parkdır sudur budur kart sıstemı olur ruhsat dıye bırsey var traıkte plakana deıl ruhsata bakıor sorum su bu sınıf olayını deyısıklık ıcın sırasıyla neler gereklı benım ıcın suan b sınıfı ehlıyetım var...tskler bulent beye tam br aydınlatıcı bızler ıcın bu sıte

Üye
    adnan0577 Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    02.07-2015
    Saat
    09:29
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey benim ehliyetimde otomatik fitesli araç yazıyo.ben şimdi bir araç alsam hemen üzerime alabilirmiyim yada ruhsata engelli diye yazılacakmı.yada şöyle sorayım yeniden hastahaneden yeniden rapor alacakmıyım.şimdiden teşekkürler. yuruyen_ates_571@hotmail.com

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ehliyetinde Otomatik Vitesli araç kullanabilir İbaresi olduğu için üzerinize Özürlü plakasız Otomatik vitesli araç alabilirsiniz. Ancak ÖTV ötelemesinden ve MTV muafiyetinden faydalanamazsınız.Siz her türlü otomatik vitesli aracı kullanabileceğiniz gibi,Diğer akrabalarınızda sizin aracınızı kullanabilir.

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

otomatik vitesli araç kullanabilir yazmıyorsa ehliyette ama ehliyet H sınıfıysa tekrar rapor mu lazım yani ? ve tabi mtv ve ötv yi de ödemek gerekiyor değil mi ?

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

Ama hala inanamıyorum resmen bu engelli insanlar arasında ayrımcılık yapılmasına sebep olan bi kanun olmuş. eğer sol ayağından sakatsan 40% raporun dahi olsa mtv ve ötv den yararlanamıyorsun ama sağ ayaktaysa engellilik, hem ötv hemde mtv den yararlanılıyor. ne alaka ya sağ ayağından engelli olan bir kişi sol ayağı engelli olan kişiye göre (rapor değerleri aynı olsun) daha sağlam hatta engeli bile değildir durumu oluşuyo, buradan ben bunu anladım .lütfen yanlış anladıysam düzeltin.
    yani ben sol ayağımdan engelli biri olarak daha önceki araba alırken kullamış olduğum hakların hepsinden bir anda muaf olacam ,ehliyetimin h sınıfı ve raporumun (ankara onaylı) 40% olmasına rahmen ozaman ben neyim.
    Yada şöyle yapsam, araba değiştirirken tekrar rapor isterlerse, ben raporuma otamatik vites kullanabilir ibaresi koydurmassam, ozaman tekrardan araba alırken mtv ve ötv den yararlanabilirmiyim

Üye
    Metas63 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    31.10-2017
    Saat
    13:14
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu durumda olan birçok arkadaşımız var.
    Tek temennimiz bir an önce aşağıda belirtilen haberin bir an önce hayata geçirilmesi çalışma ne aşamada bilemiyorum ama bu dediğimiz konuda belirtilmiş haberde. Bekliyoruz. Önümüzde Sakatlar haftası var. 10 - 16 Mayıs tarihleri arasında inşallah bu durum çözüme kavuşur.

Yeni anayasada özürlüler!
    23 Ocak 2008 Carsamba
    İşte yeni düzenleler özürlülere yönelik paketler... HÜKÜMET özürlülere yönelik paket hazırlıyor. Pakette, özürlülere sigorta prim indirimi avantajı, hacda özürlülere indirim ve kontenjan, araba vergisinde sol ayağı olmayanlara da indirim sağlanması, yerel seçimlerde özürlülere kontenjan ayrılması, özürlülerin alınmadığı tıp fakültesi, konservatuar gibi eğitim öğretim kurumlarında da bu engelin kaldırılması planlanıyor. Ayrıca özürlülere karşı yapılan ayrımcılık 'suç' niteliği kazanacak.

Kaynak : http://www.turkglobal.com/haber/haber-6702.htm

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

ne yazık ki 8.5 milyon kişiyi yok saymak , onların hayatlarını düzenleyecek kanunları hazırlayamamak devletin boş vermişliğidir .Bu durumlar bizim kaderimiz olmamalı .

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: NETBUS
    otomatik vitesli araç kullanabilir yazmıyorsa ehliyette ama ehliyet H sınıfıysa tekrar rapor mu lazım yani ? ve tabi mtv ve ötv yi de ödemek gerekiyor değil mi ?
    Evet raporunuzu yenilemeniz lazım.Ayrıca ÖTV ötelemesi ve MTV muafeyetinden faydalanamayorsunuz.

Üye
    WaLe Avatarı

Son Giriş
    27.10-2013
    Saat
    16:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Saçmalık ! Hem her hangi bir engel sebebiyle Ehliyetinin üzerine Otomatik Vitesli Araç Kullanabilir ibaresi yazacaklar hemde ÖTV ve MTV Ödeyeceksin. Bu mantıkta bir hukuka sahip kaç ülke var.

Üye
    coder Avatarı

Son Giriş
    28.06-2013
    Saat
    17:03
    Yaşadığı Yer
    Afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende sol ayağımdan sakatım normal otomatik vites araç kullanıyorum OTOPARK problemimi özürlü kimlik kartım var onu öncama asarak 2-3 gündür problemsiz kullandım. tabi bu ceza yemeceğim anlamına gelmiyor ama bu şekilde problemi bir nebze aşabiliriz diye düşünüyorum.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

sevgili coder kardeşim bravo yani sorunun bitek bumu yani park etmek mi?
    hem benimde sakatlığım sol ayağımda diyorsun hemde sadece sorun park etmeymiş gibi bu şekilde halledelim diyorsun. asıl sorunu nasıl olurda görmezden gelebiliyorsun yada görmezden gelebiliyorsunuz? burada senin hakkın olan mtv ve ötv elinden alınıyor hemde büyük bir ayıpla vede sol ayak,sağ ayak diye saçma sapan bir sebeple engfelliler arasında ayırım yapıyorlar. lanet olsun böyle ayırımı yapana nasıl mantıktır bu. araba alamıyacaksam park etmenin ne anlamı var, yada ben o hakları geri alırsam zaten bahsettiğin park sorunu ortadan kalkacak.
    lütfen tepkiyi buna koyalım park sorunu zaten otamatikman ortadan kalkacak.

Üye
    44malatya33 Avatarı

Son Giriş
    17.08-2009
    Saat
    17:54
    Yaşadığı Yer
    Malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün Genelgenin bir çıktısını alara Emniyet müdürlüğüne gittim.
    Orda trafik şubesindeki polislerle konuştum.İstediğin otomatik vitesli arabayı sürebilirsin dediler.Hiçbir polis bir şey diyemez.Eğer kontrolde falan durdururlarsa genelgenin çıktısını onlarada gösterirsin dediler.Aynen böyle

Mutluyum, huzurluyum...

Üye
    hayati_islam Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    15:53
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    birşey sormak istiyorum arkadaşlar şimdi benim raporda H sınıfı ehliyet alabilir ve Özel tertibatlı araç kullana bilir yazıyor ve ben ehliyetimi aldım sadece H sınıfı yazıyor

şimdi ben trafiğe gidip raporumla ki raporumda otomatik vitesli yazmıyor özel tertibat yazıyor diyeceğimki ehliyetime otomatik vitesli araç kullana bilir yazın öylemi ?

yaa zaten H Sınıfı ehliyeti olan birisi otomatik vitesli araç kullanabilir diye biliyorum
    çünki artık eskisi gibi ehliyete yazmıyor detaylı olarak sadece h yazıyorlar bunu ehliyeti aldığım müdürlüğe sordum ve söyle dediler artık ehliyet üzerindeki numaradan takip edilecek bilgiler bu numara girildiği zaman hepsi ekrana gelecek dediler

şimdi bu noktada nasıl oluyor ben otomatik vitesli araç kullanamammı?
    yeni rapor vs yada ne gerekiyor

Sayfa 4 / 9 İlkİlk 12345678 ... SonSon