Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    greenred Avatarı

Son Giriş
    13.01-2016
    Saat
    19:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evet arkadaşlar çok uzun gayret ve çabalarımın sonucunda en sonunda vergi dairesine ötv indirimini kabul ettirdim.hiç bir işten anlamayan bir kaç memur yüzünden bizim çektiklerimizde cabası oldu.
    Son aldıgım raporu yine kabul etmemekte direndiler bazı arkadaşlar benim onları cevabım bu yasa benim hakkım ve ben de yasanın bana verdiği hak ne ise onu sonuna kadar kullanacağımı belirterek uzun bir baskı sonucunda anlamak istemedikleri olayı anlatarak ötv indirimini aldım.

ÖTV indirimi alacak arkadaşlarım dikkatle bu yazımı tekrar okumasını isterim.
    Siz ortepedik engelliyseniz ve sol ayagınızda sorununuz varsa sadece otomatik vitesli araç kullanabilecek durumdaysanız ve son yayınlanan ötv sirkülerini okuyup ona güvenerek iş yapmaya kalkarsanız sizi çok zorlu bir süreç bekliyor bunu bildirmek istiyorum ama ne olur çok değerli kardeşlerim bu sizi yıldırmasın adalet er yada geç yerini buluyor.

Başlangıç sürecinde elinizdeki raporda özel tertibat kısmı değerlendirilmedi ise burada kesin sorun yaşarsınız. Vergi dairesine ve orada olan laftan anlamayan memurlara ilk önce onu iza etmeniz gereklidir. Hatta kabul etmiyorlarmı hiç uğraşmayın direk en yetkili isim kim ise onunla görüşün böyle bir genelgenin yayınlandığını söleyin olmaz derlerse 444 0 189 GİB müşteri hizmetlerinden teyit ettirin ve işiniz görülsün benim gibi uğraşmayın.

Ben gittim yasal hakkım olmasına ragmen kabul ettiremedim neymiş illa özel tertibatlı kısmı işaretlenecekmiş ne dediysem kabul ettiremedim. Yeni rapor almamı söylediler bana tamam dedim yeni rapor almaya gittim doktora dedim otomatik vites özel tertibat sayılıyor dedim dediği tek laf beni ilgilendirmez ben yasal olan ne ise onu yazarım dedi o vergi dairesinin sorunu dedi kestirip attı.
    Yeni bir rapor aldım ötv muafiyeti kısmına evet demişler altına ibare ile otomatik vitesli araç kullanır yazdılar ve raporumu verdiler .Götürdüm verdim taşıtlar vergi dairesine onlar at gözlüğü taktıkları için elimdeki yasaya bile bakmadan yine olmaz dediler bana. Ben de mahkemeye vereceğimi söyledim ısrar ettim en sonunda bir müdürle görüşelim dedi ertesi günde ötv indirimimi verdiler.

Siz siz olun yeni çıkan ötv sirkülerini mutlaka yanınızda taşıyın, ikincisi ısrarcı olun ve mahkemede bitsede bu işin sonu kararın sizden yana olacağını hiç unutmayın sonuna kadar gidin yani.

Saygılarımla arkadaşlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

greenred, detaylı bilgi için teşekkürler.

Üye
    greenred Avatarı

Son Giriş
    13.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben teşekkür ederim sayın bülent bey verdiğiniz bilgiler için aldım ya en sonunda şükür ama üzüldüğüm tek konu engelli arkadaşlarım çünkü eminimki onlarda aynı dertler meşguller inşaallah bu kendini bilmez insanlar yüzünden çektiklerimize bir çare bulunur en kısa zamandan !!!

Üye
    greenred Avatarı

Son Giriş
    13.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ii geceler herkese benim h sınıfı ehliyetim var ve aracım.
    aracım bozuldugu için fabrika bana normal plakalı bir araç kiraladı otomatik vites.
    sorunum sol ayagımda engelli plakalı aracımdada donanım yok sadece plakada işaret vardı ama bu verdikleri araç normal plaka benim otomatik vites kullanır ibareli raporumda var ama ehliyetimde özel donanım yAzıyor ya yarın şehir dışına çıkıcam sorun olur mu acaba lütfen yardım edin bana

lütfen acil yardım inanın aklıma daha şimdi geldi özür dileyerek bilgisi olan arkadaşlar lütfen paylaşırsa benimle sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Hay allah! Dilerim trafikte bi sorun yaşamamışsınızdır. Raporu yanınıza alıp öyle gitseymişsiniz..

Raporla sürücü belgesi uyumsuz. Bence sürücü belgesine de "otomatik vites" ibaresi ekletin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    greenred Avatarı

Son Giriş
    13.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ötv indiriminden aldığım aracı 5 yıl dolmadan satışını yapabilirmiyim,normal bir insana satabilirmiyim.satış yaparsam eğer ötv ödemek zorundamıyım bu konuda bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler !!!

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:55
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    188
    Verilen Beğeniler
    82

Yurtiçinden aldığınız araçlarda 5 yıl dolmadan engelli olmayan bir kişiye satarsanız evet aracı alırken ödemediğiniz ÖTV vergisini ödemek zorundasınız.

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yaparsın ama ötv ödersin,ancak özürlü kişiye satarsan ötv ödemezsin

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12