Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ecem_x_d Avatarı

Son Giriş
    11.09-2010
    Saat
    19:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba ArkadasLar ..Benım Babam Felc Sol Tarafından Dilinide Kulanamıor Konusamıyor Yane ..Ben Vekalet Alıp Avrupaya Gıdıp Arac Getiebilirmiyim..Getirecegim Aracta Model Kısıtlaması Varmıdır ..Birde İşlemler Cok Mu Ugrastırıcı Lütefen Cevap bekliyorum

Üye
    suat06 Avatarı

Son Giriş
    09.07-2016
    Saat
    02:53
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SLM Ecem hanım... Bu konu ile ilgili tam bir bilgiye sahip değilim. Ama yinede aşağıda verdiğim iki link sizi bu konuda bayağı aydınlatacak diye ümidediyorum. Saygılarımla.

BasbakanlikÖzürlüler Idaresi Baskanligi (Başbakanlık Özürlüler İdaresi)

Malul ve Sakatlık Muafiyet ve İstisnaları (Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı)

Üye
    birkul Avatarı

Son Giriş
    11.12-2012
    Saat
    09:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%90 ve üzeri raporu varsa getirebilirsiniz tabiki yanlız 3 yaş sınırı var maalisef 3 yaşından büyük araba getirtemiyorsunuz. motor hacmide 2500 cc ye kadar olabiliyor yani wv transporter, mercedes vito, viano gibi araçları getirebilirsiniz. ama birde rampa sistemi olması gerekiyor sanırım ne kadar zorunlu bilmiyorum ama araştırmak gerek. 3 yaş sınırı çıktıkdan sonra yurtdışından araç getirmenin pek bir artısı kalmadı. aynı işlemi yurtiçinden de yapabilirsiniz uygun şartlarda arabalar var ötv indirimiyle alınabilir bunuda göz ardı etmeyin

Üye
    Tanel Tefenlili Avatarı

Son Giriş
    20.07-2011
    Saat
    14:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ben almanyada kaliyorum yardimci olurum isterse yüze % 90 olursa raporu getirebilirsin ve vito vaeno trasport carevvela caddy hangi istiyorsa arabayi yardimci olurum isterse msn veriyim taner.tefenlili@gmx.de görüsebilirsin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sakatlık oranı cetveli'ne göre %90 ve üzeri rapor almanız gerek. Ayrıca, getireceğiniz araçta babanızın araca binip inmesini kolaylaştırıcı özel donanım da bulunmak zorunda.

Nasıl bir araç olabilir: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...linabilir.html