Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    misterminded Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    22.07-2014
    Saat
    17:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Üstad lar ben alacam ama arabada kör görülmeyen nokta olmadığına doktoru ikna etmem için Autocad simülasyonu lazım doktor bir bakalım dedi. Yanlardan kalan kör noktalar için ekstra tümsek ayna kullanarak. Bu konuda kim yardimci olabilir

Üye
    akura Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan kura
    Son Giriş
    24.10-2016
    Saat
    16:41
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

misterminded arkadaşım, A.Sliler ehliyet alamaz diye yazmıyor sadece boyun hareketleri kısıtlandığı için alamaz diyorlar. ben de almak için uğraşıyorum, boyun hareketleri %50 den fazla kısıtlanmışsa vermiyorlar. ilk hastane olumsuz dedi ikinci hastaneye 28 mayısta gideceğim bakalım hayırlısı. olmazsa bimere ve insan haklarına müracaat etmeyi düşünüyorum.

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Bulent ; Bende bu konu basliginda 2 sene once sormustum , benim ehliyetim ne olur demistim.. Aradan 1 sene gecmeden ehliyetime el koydular. Trafik beni arayip , ehliyetimin yok hukmunde oldugunu haber verdi. Sasirdim. Once 1 arkadasim saka filan yapiyor dedim. Malesef saka degilmis .
    El koyulma sonrasi itiraz ettim. 1 hayli ugras sonucu , 6 ayda 1 kontrolu uygundur seklinde rapor aldim. Normal eski ehliyetimi kullaniyorum. Ilk heyet de kurula giriyorsun , sure sonunda Ortapedi - FTR yada Noroloji sizi inceliyor (tek doktor) hareket kisitliligi ilerlemimisse rapor suresini uzatiyor.
    Ozetle : 6 ayda 1 kontrole giriyorum..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

6 ayda bir kontrol de sıkıcıymış yahu!

Üye
    erenberen Avatarı

Gerçek Adı
    Ergün
    Son Giriş
    15.01-2015
    Saat
    15:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ehliyetine el koyulan arkadaşlar emeklilermi ..
    yani as rahatsızlıgından emeklimi oldular?
    Bende as hastasıyım hepatit b ve bel fıtıgı belimde platin var ...
    emekli olmadım.. ve yapabildigim tek iş şöförlük araç kullanmak.
    şimdi ben emekli olursam elmi koycaklar ehliyetime şaşırdım kaldım cidden...
    servis şöförlügü yapıyorum. servis aralarında sürekli yatıp dinleniyor istirahat ediyorum. bu şekilde çalışıyorum. diger türlü tüm gün bir işte çalışamıyorum çok yoruluyorum. ve hareket edemiyorum belli bir süre sonra...

ehliyetim E sınıfı ve ehliyetime daha kimse el koymadı..

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

malülen emekli olur sanız kurum inceleyip ehliyet sıkıntı ola bilir normal emeklilik te kurum araş tırmaz ayrıca rahat sız lıgınız belirgin ise cevir mede de poliste el koyup hastaneye sevk edebilir

Üye
    akura Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan kura
    Son Giriş
    24.10-2016
    Saat
    16:41
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

AS'li olan arkadaşlardan ehliyet alamayıp hukuki yollara veya bimere başvuru yapan var mı? hepimiz birlik olup sürücü belgesi alacaklarda aranacak sağlık şartları ile ilgili yönetmeliğin yeniden düzenlenmesi için başvuru yapsak diyorum. Tek gözü olmayan arkadaşlarımız bile ehliyet alabilirken bizlere ayrımcılık yapılıyor,seyahat hakkımız engelleniyor,tek gözü olmayanlar 120 derecelik görüş açısına sahip olmaları durumunda ehliyet alabiliyorlar fakat ASli olanlarda görüş açısına bakılmaksızın boyun hareketleri kısıtlı diye ehliyet verilmiyor. bütün ASli arkadaşlar bimere veya insan haklarına dilekçe ile müracat etsek dikkate alırlar diye düşünüyorum. ben tekil olarak değilde birlikte hareket edersek daha etkili olur kanaatindeyim. konudan anlayan hukuki yolları bilen birileri varsa lütfen bu konuyu değerlendirelim

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...n-basvuru.html

Üye
    yarenoğlu Avatarı

Gerçek Adı
    yaren
    Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Misterminded ve allakasi
    sonuç ne oldu ankilozan spondilitliler ötv den faydalanıyor mu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

AS olup sürücü belgesi alabilen arkadaşlar varsa ve deneyimlerini paylaşırlarsa herkes için örnek olur...

Üye
    Bamesa Avatarı

Gerçek Adı
    Sabri
    Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    20:48
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar,

Yeni çıkan yasaya göre bir AS linin ehliyet raporu alması özelden çok zor değil.
    Ben kendi örneğimi paylaşayım;

Benim ehliyetime 2008 yılında Bursa Devlet hastanesine H Sınıfı ehliyet raporu için başvurduğumda kısıtlı boyun hareketlerinden dolayı hiç bir sınıf sürücü belgesi alamaz diye raporu vermiş. Emniyete göndermiş onlarda benim B Sınıfı ehliyetimi geçersiz saymışlar.
    O ara bende fazla sorgulayamadım. Eve gelen gidende bir şey olmadı.

Çok sonra mevcut B-Sınıfı ehliyetimin geçersiz olduğunu öğrendim. Alman ehliyetim var. Onu bir süre kullandım. Ancak sonrasında bir çevirmede sorgulamada türk ehliyetimin geçersiz olduğu bilgisine ulaştılar ve bana ehliyetsizlikten 3200 TL ceza kestiler (1600 bana +1600 ruhsat sahibine)

Ben yeni yasaya göre ;

1) Aile hekiminden Ortopedi uzmanı için sevk aldım.
    Ve AS li olmama rağmen vede boyun tutukluluğuma rağmen
    uzman; % 25 boyun kısıtlı B-Sınıfı sürücü olur raporunu verdi.

2) Trafik tescil ehliyet için gittiğimde 2008 yılında ehlşyet alamaz raporu var,
    Birde yeni ehliyet olur raporu var.

Bana ikisini üst üste zımbalayıp beni üç uzmanın bulunduğu Hakem hastaneye sevk edecekler. Hakem hastane
    sürücü olur derse ehliyetimi verecekler. Eğer sürücü olamaz derlerse maalesef ehliyet alamayacağım.

Allakasi ve misterminded kardeşlerim;

Sizlerden hiç ses soluk çıkmamış uzun zamandır.. Ne yaptınız.. 2016 başından bu yana yeni yasaya göre başka bir girişiminiz oldumu.
    Paylaşabilirmisiniz deneyimlerinizi varsa..

Dört gözle bekliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

@Bamesa

Bilgilendirme için teşekkürler. Süreçten haberdar edin lütfen.

AS olan arkadaşlar da benzer şekilde şanslarını denesinler bence

Üye
    Bamesa Avatarı

Gerçek Adı
    Sabri
    Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    20:48
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maalesef Bursa çekirge devlet hastanesinde girmiş olduğum heyette hiç bir sınıf ehliyet alamaz raporu çıktı.
    boyun hareketleri sol ;%35, sağ ; %30 dönüyor.

Bu yüzden heyet raporu hiç bir sınıf sürücü belgesi alamaz diye rapor verdi.

Ama araç kullanmalıyım. V ede kullanmayada devamm ediyorum. Hertürlü riskleri alarak.
    Başka çarem yok.

Ben il sağlık müdürülüğüne sevk ederler en azından orada 42 li kodlarla ehliyet almayı beklerken ehliyet komple gitti.

Çok kötü durumdayım... Adam vurmamak için kendimi zor tutuyorum. Bu engellilerin haklarını kim savunacak...

AS hastası olarak işimi yapamaz hale getirdiler benim. Ve benim çalışıp para kazanmam için araç kullanmam şart..

Bu absürdlük ne zaman son bulacak..

Çok çok zor durumdayım.. Girdiğim doktorların hepsi ortopedist ve FTR ler bana ehliyet alırsın dediler.. Ancak son karar yine başkanın dediler. heyet raporu da rezalet benim açımdan. Ehliyet hakkım elimden alındı.

Bana ne önerirsiniz..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

@Bamesa

Ceberutluk bu toprakların iliklerine işlemiş. Hepimiz birbirimiz üzerinde güç gösterisi yapıyoruz! Kim kimi nerede bulursa eziyor!

İl sağlık müdürlüğüne itiraz etmek lazım...

Üye
    dogus_83 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konu hakkında yeni bir gelişme yada yakın tarihte başından örnek olacak bir tecrübe geçen arkadaşlarımız varmı ?

Üye
    Alieren55 Avatarı

Son Giriş
    28.09-2017
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar 1993ten beri as hastasıyım boyun bel omirilik 1998 den beri normal araç kullanıyorum.ehliyet alırken ortopedi dr nasıl kullanacaksın dedi hocam ben zaten aynaları kullanarak rahat kullanıyofum.kendimi eksik hissetsem kendi canıma kastedememki dedim.altına her yıl ortpediye kontrolu uygundur diye olur verdi.tabi bazı kıllık yapan doktorlarrlada targıştı senle ilgili bi sorun varsa verme dedim ve raporu aldım 2001 den beri b sınıfı ehliyetim var ben daha bir trafik polisinden sen bu aracı kullanamassın diye bir şey duymadım.bu kadar abartılmasın.kendinizi iyi ifade ederseniz olumlu şeylerle karşılaşırsınız.
    Sevgilerle.

Arkadaşlar 1993ten beri as hastasıyım boyun bel omirilik 1998 den beri normal araç kullanıyorum.ehliyet alırken ortopedi dr nasıl kullanacaksın dedi hocam ben zaten aynaları kullanarak rahat kullanıyofum.kendimi eksik hissetsem kendi canıma kastedememki dedim.altına her yıl ortpediye kontrolu uygundur diye olur verdi.tabi bazı kıllık yapan doktorlarrlada targıştı senle ilgili bi sorun varsa verme dedim ve raporu aldım 2001 den beri b sınıfı ehliyetim var ben daha bir trafik polisinden sen bu aracı kullanamassın diye bir şey duymadım.bu kadar abartılmasın.kendinizi iyi ifade ederseniz olumlu şeylerle karşılaşırsınız.
    Sevgilerle.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon