Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SphiNX Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:32
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    25

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hmm teşekkür ederim hava Hanım...

Ehliyetim var fakat araç fazla kullanmadığım için rapor almadım... ben en iyisi polis trafik hizmetlerinden bi bilgi alıp onların yönlendirmesiyle olacak galiba o_O

Üye
    furkanyasin Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    27.12-2013
    Saat
    21:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba.ben yukarıdaki yazımda hem emniyete monoküler raporu vermeyi hemde raporun fotokopisini yanımızda taşımamız söylendi.... YASAL OLARAK ZORUNLUMU?diye soracaktım..teşekkürler...

Üye
    SphiNX Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    25

yasak kalktı ehliyetini alıp rahatça kullanabilirsin Bülent Beyin de dediği gibi ruhsatta kararın fotokopisini taşımakta yarar var.

Üye
    yamaner1989 Avatarı

Gerçek Adı
    CAN
    Son Giriş
    16.08-2016
    Saat
    09:04
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

30.05.2012 tarihinde saat:23:15 de bi arkadaşımın babası kalp krizi geçirmişti hastaneye yanına gittim dönüşte eve gelirken trafik kontrol vardı durdurdular sorgulama yaptılar merkezden 47/1c ceza uygulanması gerektiği söylendi durun dedim böyle bir karar daıştay 8. daire kararı var bizim haberimiz yok dediler bakım zaman kaybı olur bu yasak kalktı artık dedim biz bilmeyiz dediler biz cezayı yazarız gerisi sana kalmış dediler karar yazısını tamamen okuttum memura bu karar sadece bu davayı açan kişiyi bağlar dio seninde böyle dava açman gerekir o zaman dedi saçmalamayın dedim bi karar çıkmışsa ülke geneli geçerlidir dimi arkadaşlar? ben şimdi nereye başvuru yapmam gerekli cezanın iptali için bide itiraz sürem ne kadar bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim... ???

Üye
    burock Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    26/34/06
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Valiliğe gidip cezayı iptal ettirebilirsiniz. Aslında bunu yazan memur içinde karşı dava açmak lazım, karar var okuttuğumuz halde beni bağlamaz tavrından dolayı belki kınama cezası alır da aklı başına gelir.

Üye
    SphiNX Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    25

Ne memurlara kaldık davaya rağmen bende dava açacağım treji komik ))

Üye
    yamaner1989 Avatarı

Gerçek Adı
    CAN
    Son Giriş
    16.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yarın hemen valiliğe gitmem gerek dediğiniz gibi çıkan karar ülke geneli herkezi kapsaması gerekiyor ama ne yazık ki memur arkadaş çıkan kararı biraysel olduğunu düşünüyo komik komik komik yazmayın dedim zaman kaybı olmasın bu böyle dedim ya biz yazalımda gerisi sana kalmış )

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Danıştay kararı bir yana, Emniyet genel müdürlüğü de buna istinaden bir iç yazı yayınladı. Aslında en iyisi emniyete gidip o yazıyı istemek, kaşeletip, bundan sonraki çevirmede polisin gözüne sokmak!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yamaner1989 Avatarı

Gerçek Adı
    CAN
    Son Giriş
    16.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

adana valiliğine gittim kimse ne yapacagını bilmiyor o kapı senin bu oda benim dolaştım en sonunda bir vali yard. yanına gönderdiler o dilekçe yaz getir imzalayim emniyete git orda onaylat sonra trafik şubede iptali için incele yapılsın belki iptal olma falan dedim ne diosunuz ya o zamana danıştyın kararıın hiç bi önemi yok dimi dedim hayıur tabiki dedi ama hayırlısı işleme koydular kısmet bakalım olmazsa dava açacam nedir bu işini düzgün yapmayan insanlardan çektiğimiz yaw herkese slmm...

arkadaşlar merhaba bana yazılan bu cezayı ödemek zorundaymışım itiraz dilekçesi yazdım emniyete üzerinden 3 hafta geçti cvp geldi ehliyetimin monoküler oldugundan dolayı her yıl göz muayenesi olmam gerekiyormuş bana kimse bilgi vermedi bunla ilgili ama suçlu ben oldum o yüzden tarafınıza yazılan trafik cezasını ödemeniz gerekiyor diye cvp yazmışlar DAVAMI AÇMAM gerekli arkadaşlar nasıl bir yol izlemem gerek???????

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Denetimler sırasında, bilgisayar kayıtlarında sağlık raporu geçerlilik süresi ile ilgili bilgi bulunmayan yada bilgisayardaki sağlık raporu süresi dolmuş olan ve geçerli sağlık raporunu da ibraz edemeyen monoküler sürücüler hakkında, Karayolları Trafik Kanunu’nun 47 nci maddesi birinci fıkrasının (d) bendinden cezai işlem uygulanacak ve şartları oluşuncaya kadar araç kullanmalarına izin verilmeyecektir.
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel...ml#post1104623
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yagizesmag Avatarı

Son Giriş
    04.05-2016
    Saat
    00:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Monokuler ehliyeti olan arkadasa bir kac sorum olacak. Yardimci olursaniz sevinirim.Benimde sag gozum hic gormuyor, sagdan biri yaklastiginda dibime kadar gelsede bana dokunmadan hissedeniyorumHep bundan dolayi sagdan yaklasan araca yada sagdan onume atlayan insana carparsam diye korktugumdan, ayrica sagimi gormem icin direk kafami sag aynaga cevirmem gerekir bu sefer onumu goremem vs nedenlerden dolayi ehliyet almamistm fakat suan sinavlari gectim ve direksiyon sinavina girecegim,Bu sekilde arac kullananlar bana ne onerir, tecrubwlerinizi paylasir iseniz sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Monoküler sürücü arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa yararlı olacaktır...

Benim düşünceme göre, her şey deneyim meselesi. Önceleri trafiğin az olduğu yerlerde sürüş yapıp tecrübe kazanmak, sonra küçük küçük trafiğe çıkmak lazım. Bir sorun yaşayacağınızı sanmam.

Üye
    yamaner1989 Avatarı

Gerçek Adı
    CAN
    Son Giriş
    16.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3 yıl ehliyetsiz araç kullandım bir kere yakalandım onda da asayiş kontroldü kimliğime baktı araç kimin dedi baktı ters bişe yok devam et dedi.zaman geçti bir gözü olmayanlarda ehliyet alabilir diye yasa çıktı havalara uçtum araba kullanmak benim tutkum o yüzden otomotiv sektöründe çalışıyorum konumuza dönecek olursak monoküler ehliyeti olanlar gece araç kullanamaz kanunu iptal edilmiştir. fakat her bireyin gece araç kullanmasına engeli yoktur raporu alması lazım ve trafik şubede dosyaya işletmek ve her yıl bu işlemi tekrarlamak gerekliymiş

Üye
    yagizesmag Avatarı

Son Giriş
    04.05-2016
    Saat
    00:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Soruma cevap yok, sanırım tecrube kazanıp ben kendı sorumu cevaplayacagım. Sınava girdim benle birlikte direksiyon sınavına 20 kisi girdi. Komisyon 20 kişinin arasında en iyi sürenin ben olduğumu söyledi. En yüksek puanıda tek gözum görmeden 100 üzerinden 98 alarak ben aldım.Egliyetimi alıp trafiğe cıktıgımda deneyimlerimi paylaşacagım fakat sunu söylemeden edemeyeceğim, biz engelliler birbirimize destek olmuyorsak kimseden de destek beklemeyin. Kaç ay oldu yönetici arkadaştan başka sorumu cevaplayan yok. Bu forumda hiçmi monoküler yok? Hep bana hep bana demeyi biliyoruz hiç karsımızdakine yardımımız dokunsun demiyoruz. Lütfen daha duyarlı olalım. Bilgi bekleyen çok insan var.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hayırlı olsun.

Ayrıca, haklısınız!

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon