Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    birol Avatarı

Gerçek Adı
    birol
    Son Giriş
    02.05-2012
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar,

Uzun bir zamandan sonra sağlık raporumu ve ehliyetimi aldım ve sıra otomobile geldi. Ancak gördüğüm kadarıyla otomobil bayileri bayide ötv ve kdv miktarlarını kendileri hesaplıyor.
    oysa bu miktarları gösteren bir belgeyi istendiği takdirde ilgili kişiye vermek zorunda olduklarını duymuştum. lakin bu konuya ilişkin herhangi bir mevzuat bulamadım veya göremedim.

bilgisi olan veya bu mevzuatla karşılaşan kimse oldu mu acaba, teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Fatura bu işi görmüyor mu zaten? Bu bilgiler orada yazmıyor mu?

Üye
    birkul Avatarı

Son Giriş
    11.12-2012
    Saat
    09:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mevzuat degilde ki zaten faturadada gözükür borşürlerindede ve internet sitelerindede gözüküyor kdv ötv plaka masrafları vs diye ayırlıyorlar yani bu bu kadar zor olmasa gerek. ha bir bayiye gittiniz fiyat sizin araştırmanızdan yada hesabınızdan ucuk geldi. talep edersiniz olamdı önce netten hespaladıgınız yada baktıgınız araçların liste fiyatlarını vs çıkartıp öyle gidersiniz bayilere ön bilgi almak herzaman iyidir

Üye
    birol Avatarı

Gerçek Adı
    birol
    Son Giriş
    02.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer faturaya kalırsak aracı zaten almış oluruz ama istediğim şey aracı almadan önce bu miktarları görebilmek. Genelde otomobil markalarının internet sitelerinde de bu miktarlar belirtilmiyor. mercedes audi chery hariç tabi... geçenlerde bir bayide istedim satıcıdan ama şu an mevcut değil dedi ve bişey diyemedim de, üsteleyemedim de.. b u anlamda aslında çok yardımcı olacak birşey bu belge..

Üye
    yasar2456 Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    NEVŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

birol;

haklısın birol kardeş ama o zor işde ben anlaşdım aldım hyundai 31.500 e fatura kesmişler 25.000 yüzde 18 kdv eklemişler 29.750 yazıyordu.1750 tl fazla kar ettiler normal fiyati aracın 44 800 idi bilgine i 30 cw dizel otomatik

Üye
    birol Avatarı

Gerçek Adı
    birol
    Son Giriş
    02.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    şuna bak ya, adamlar eengelliler için kan emici vampirler gibi.. zaten net fiyatta bunların karı mevcutken bir de artı kar etmeye çalışıyorlar. Ve emin olun ne kadar sıkı pazarlık yapılsa da 1500 den aşağı artı bir kar ellerine almadan aracı da satmıyorlar. devlet engellilleri hakikaten saldım çayıra mevlam kayıra hesabından koruyup kolluyo.. yuh be..