Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    baho2005 Avatarı

Gerçek Adı
    bahadır
    Son Giriş
    23.08-2010
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mrb arkadaşlar site ve paylasımlar super olmus bende GÖZ TEMBELLİĞİ olan bir insanım fakat son 2 gunde ilginç ve enteresan olaylar yasıyorum lutfen konuya acil cevap yazarsanız sevinirim ..

sorum şöyle olacak :

2007 tarihinde monoküler ehliyet almak için surucu kursuna kayıt oldum ve gerekli sınavların hepsini basarıyla tamamladım.... Uzun suren maddi sıkıntılar nedeni ile ehliyetimi çıkaramadım ...
    2010 18 ağustos gunu dosyalarımı alıp zaman aşımına ugrayan Sağlık raporumu ve diğer evrakları güncelledim ''Yenilerini aldım''

( Ne olduysa sonra oldu )

Sağlık raporu için baş vurmuş oldugum saglık kurumunda gerekli testlere tabi tutuldum Doktora GÖZ TEMBELiĞİ oldumu söyledim gerekli testler yapıldıktan sonra doktor rapora eksiksiz şöle yazdı ''B sınıfı ehliyet almasında sakınca yoktur''

Tabi evrakları tamamladım diye büyük bir sevinçle hemen Harçlar falan ödedim ve bölge Trafik tescile gittim ''Görevli memur evraklarımı inceledi ve 2008 tarihinde almıs oldugum Sağlık raporunda monoküler ehliyet alabilir yazıyor sen öyle her yerden rapor alamassın al bunları GÖZ dokturundan onaylı bir SAĞLIK RAPORU getir dedi.....
    Bunun üzerine tam Teşeküllü bir özel bir hastaneye gittim ve EHLİYET İÇİN SAĞLIK RAPORU almak istediğimi FAKAT SOL GÖZÜMDE TEMBELLİK OLDUNU ÖZELLİKLE BELİRTEREK ''GÖZ DOKTURNDAN '' RAPOR almam gerektiğini belirttim ve MUAYNEYE girdim '' Op.dr '' GÖZ HASTALIKLARI UZMANI aynen rapora şu ibareyi yazdı '' B sınıfı sürücü olur '' yazdı

Tekrar trafik şubesine gittim buyrun istemiş oldunuz evrak dedim baktı ve ama bundada Monoküler yazmıyor dedi........

Bende Görevli memura siz gönderdiniz ben de gittim aldım 3 tane salık raporu oldu sorun nedir diye sordum .....

Meurun cevabı : Senin gözün iyileşemez 2008 Monokuler'din peki nasıl olduda sen iyileştin dedi...

Cevabım şöyle oldu : Memur bey Göz doktoru dediniz göze gittim Doktor Bey böyle uygun görmüş dedim '' Ben Kör değilim Sol Göz Tembel ''.....

memurun cevabı : O zaman git o Doktora Falan tarihte Amaliyat olan hastamızda görme Problemi yoktur Yazdır dedi.....

'' OLAYIN NE TADI KALDI NEDE TUZU '' Bu memurun SAğlık raporu vermekle yetkili OP.DR daha yetkili bir durumu varmıdır acaba....

Memur Urastırıyorda urastırıyor ......

Bu memurun benden Böyle evrak isteme gibi bir yetkisi var mıdır 2 tane raporumda da
    '' B SINIFI EHLİYET ALIR'' ibaresi olmasına rağmen '' OP.DR GÖZ DOKTORUN '' raporuna rağmen benden böyle bir yazı talebinde bulunması yasal bir olaymıdır......

Zaten Hiç Bir Geçerliliği Olmayan Bir Rapora Neden Israrla Dayatma Yapıyor......

LÜTFEN KONUYA ACİL CEVAP YAZIN...........

OLAY OLAN RAPORLARIM ESKİDEN YENİYE
    5236 - Sürücü belgesi için sağlık raporu ve memurun çıkardığı sorunlar..?
    a%3E - Sürücü belgesi için sağlık raporu ve memurun çıkardığı sorunlar..?

2 nci belge

5247 - Sürücü belgesi için sağlık raporu ve memurun çıkardığı sorunlar..?

3 ncü raporum

5256 - Sürücü belgesi için sağlık raporu ve memurun çıkardığı sorunlar..?

Lütfen yardımcı olun öğleden sonra Gene gidecem Trafik Şubesine 20 ağustos 2010 öğleden sonra

Üye
    e_r_d_e_m Avatarı

Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    10:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şahsen böyle bir durumda benim yapacağım şey ilgili memurun tepesindeki müdüre gitmek olurdu. ve o memura da şöyle de bir cümle kurardım sanırım " bu hastaneden almış olduğum rapordur. senin işin bu rapora yorum yapmak değil gereğini yerine getirmektir. aksi halde görevini yapmadığın için ilgili en üst makama hakkınızda şikayette bulunacağım "..

Üye
    baho2005 Avatarı

Gerçek Adı
    bahadır
    Son Giriş
    23.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yorumun için tsk arkadasım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Eğer o memurun istediği raporu almak daha kolay değilse, ben olsam valiliğe gider ve olayı özetleyeceğim kısa bir dilekçeyle o memuru şikayet ederim.

Üye
    baho2005 Avatarı

Gerçek Adı
    bahadır
    Son Giriş
    23.08-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yorumunuz için çok teşekur ederim

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    22

İlk olarak memura tekrar gider ve işlemlerimi yapmasını yoksa ilgili mercilere ve müdürünüze şikayette bulunacağımı belirtirdim..

Üye
    birol Avatarı

Gerçek Adı
    birol
    Son Giriş
    02.05-2012
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim de başımdan böyle bir olay geçti.. memur bey bir belgemi beğenmedi ve sorun çıkardı.

hatta bana bu belge ile oynanmış siz bunla suç işlemişsiniz, gidin bu belgeyi yenileyin dedi.

ben de suç işlediğim belgenin üzerinde mi yazılı geri zekalı dedim. madem bir suç işlemişim nereye gönderiyorsun beni tutuklasana aptal herif dedim.

baktım küfürler nedeniyle, ki onlar kişinin aslında durumu için doğru sıfatlar olduğundan küfür bile olamaz, polisler üzerime geliyor doğruca müdürün yanına gittim ve olanları anlattım ve o da memurun ismini aldı..

sen de kardeşim boşuna o memurun egosunu tatmin etmek için uğraşma, müdüre çık direkt..

Üye
    mert123456789 Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    17.02-2015
    Saat
    08:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben de aynı sorunu yaşıyorum.memur belgemi beğenmedi ve sorun çıkardı.ne olacak.bilmiyorum.tartıştık evrakları yüzüne captım çıktım.arkadaşlar siz nasıl çözdünüz konuyu yardımcı olurmusunuz.