Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zafbar75 Avatarı

Gerçek Adı
    zafer baran
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    acaba avrupada dahamı önemseniyor engelli otomobiler.ben türkiyedeyim ama hiç tam tefaruatlı engelli otomobil görmedim yada maliyeti çooook yüksek türkiyede yapılıp satılamıyor çok anlamam ama herkezin engel derecesine göre keşke araç yapılabilse.........

Üye
    boxer Avatarı

Gerçek Adı
    sevket
    Son Giriş
    24.08-2010
    Saat
    15:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet avrupada engelilere daha fazla değer veriliyor .Ben daha yeni yurtdışindan geldim ve inan bana şok haldeyim,
    şu an kendimi adeta Afrika da gibi hiz ediyorum .

Yasaklı Üye
    c-legg Avatarı

Son Giriş
    13.09-2010
    Saat
    19:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hoşgeldin

Afrika burdan iyidir.Hiç değilse orda kaldırım engeli yok

50 cm lik kaldırım gördünmü hiç afrikada

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Eeee orası yurtdışı burası Türkiye; daha böyle şeylerin ülkemizde olmasına zaman var. Daha engellilerin önünde araç almaya ve kullanmaya yönelik engeller tam kalkmamış ki öyle araçlar olsun.

Üye
    zafbar75 Avatarı

Gerçek Adı
    zafer baran
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

orasıda öyle ama en azından bir adım atılsa devamı çabuk gelir.internet mesela daha dün evlerimizde kablolu kullanıyorduk şimdi al eline bilgisayarını hatta telefonunu her yerde kullan internetini.biz türk milleti olarak çabuk tüketen bir ülkeyiz. çabukta kullanmayı öğreniyoruz ve hemen yeni yine ne var diye bakıyoruz.araçta öyle bir tanıtımı yapılsın kullanım çuhalsın havada bile süreriz aracımızı hatta aracımızı cebimize koyup eve getiririz .

sizce öyle değilmi?

Yasaklı Üye
    c-legg Avatarı

Son Giriş
    13.09-2010
    Saat
    19:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

75;

Öyle bir örnek vermişsinki maşşallah;

anlamadığınızdanmı bu konuyu açtınız yoksa bizle eğleniyormusunuz.

Üye
    zafbar75 Avatarı

Gerçek Adı
    zafer baran
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anlamadığımdan değil yada eğlenmek istediğimden.Dileğim olarak söyledim yoksa türkiyede yaşıyorum neyin ne olduğunu biliyorum. ama türkiye fakir bir ülke değil. yanlızca bazı olması gereken meseleler erteleniyor. başka meselelerle ilgileniliyor.siz €ngelli arkadaşlarımız hepimiz bizim yüreğimizdesiniz.en azından benim için öyle umut ediyorum inş.bu sorunlar aşılır.sizin bu dünyadan yok olmanız demek insani değerlerinde yok olması demektir. anlatmak istediğimi dileklerimi kafanızı ağrıtmadan anlatabilmişimdir .hatalı görüşlerim yada yanlış anlaşılma gibi bir durumum varsa kusura bakmayın by

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

zafbar75;

Estağfirullah zafbar75 niye yanlış anlayalım ki. Sorun engellilere yetmezmiş gibi engel çıkaran yetkililerde. Sizin dediğinizde yanlış birşey yok.

Üye
    boxer Avatarı

Gerçek Adı
    sevket
    Son Giriş
    24.08-2010
    Saat
    15:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bence almayada gibi her engelliler bir yerde bulasalim ve bir birimize imkan yardim iş vs. sağlıyalım. yani beyler devletden beklersek daha cok bekleriz,cünkü aramizda engelli durumu iyi olan ..şirket vs sahibi olanlar ve onların aileleri ,akadas vs. kişilerimiz var.gerisi cok hızla gelir ..... UNUTMAYIN BEYLER HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ HİC BİRİMİZ BİRİMİZDEN ÜSTÜN DEYİL....

iyi günler dilerin akadaslar

Üye
    CTM OTOMOTİV Avatarı

Gerçek Adı
    Mümin HASANOĞLU
    Son Giriş
    20.10-2012
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bizim ülkemizde maalesef tekerlekli sandalyede ulaşımını sağlayan vatandaşımız, 80 km hızla giden bir araba ile aynı yolu kullanmaya mecbur bırakılıyor, nedeni basit; umursamamazlık, projeler olsa bile yol ve kaldırım inşaatları denetimden uzak ve uzman olmayan kişilerce yapılıyor. Ben mesleğimi yol inşaatı üzerine yaptığımdan (üç sene boyunca nasıl taş döşenir diye okuyup staj gördüm), bu durumu gerçekten üzülerek ve sinirlenerek içime sindirmeye çalışıyorum. Proje yapmak ile bitmiyor, gerçekleştirecek elemanın eğitimini vermezsen, kağıt veya maket üzerindeki görünümü sağlayamazsın.

Tabi birde insanlarımız yollarda hala motorlu araçların yayalardan önce geçiş hakkına sahip olduğunu zannediyorlar, yaya geçidinde bile karşıya geçmek için dakikalarca bekleyen insan var... Ama E-5 gibi 100-150 ila hız yapılan bir yoldada yaya geçidi yapmak kadar mantıksız bir olay yoktur sanırım (Düzce ili merkezi).

Saygılar