Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aramiise Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    27.07-2017
    Saat
    17:37
    Yaşadığı Yer
    iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! -1 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar engellilere ucuz akaryakıt başlığını özellikle seçtim ancak bu demek değildirki sadece akaryakıt için böyle bir talebimiz var. Ülkemizde herhangi bir rapor alan hastanın her türlü ilacı devlet tarafından karşılanıyor ki olması gerekende bu hatta daha iyi olmalı ama aynı ilgiyi ve daha fazlasını tekerlekli sandalye içinde istiyoruz koltuk değneği içinde işitme cihazı içinde kısacası hayatımızı kolaylaştıracak her şey için SOSYAL DEVLETTEN ricamız ENGELLİDEN KAR ETMEYİN diyorum. Bu konuda herkes düşüncesini söylesin ciddi bir insiyatifle durumu hükümete iletelim. Birileri haklarımızı savunsun diye beklemek yersiz hem bu bir anlamda kendimizede acımak demek. Bir ucunu kanatalım bakalım ne olacak tabi kabul ederseniz.

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:30
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Her şeyi devletten beklemek? olmaz. Devletin bizden beklemesi gerek artık.

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 2 Zaten Değerlendirdiniz!
    Bunu istismar edecek nice insanlar çıkacaktır. Engellilere yanaşıp şuradan bana şu kadar yakıt alsana diye birçok engellisever!!! herhalde engelli araç sahiplerinin başına bela olurlar. Ama indirim olsun mu olsun tabii ki.

Üye
    birkul Avatarı

Son Giriş
    11.12-2012
    Saat
    09:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    yani yapılamaz diye birşey yok plakalar belli ruhsat belli bidonla verilemyecekya bu yapılmak istense yapılır

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    95
    Verilen Beğeniler
    33

Onca gemi sahibi armatörlere, dev balıkçı teknelerine akaryakıtta ötv istisnası uygulanabilirken Engelli plakalı araç sahiplerinede aylık limitler dahilinde ötv indirimli akaryakıt verilebilir. Biz o armatörlerden dev balıkçı tekneleri sahiblerinden zengin değiliz hatta onların yanında ücretle çalışanlardan daha az gelirimiz var. Uygulama alanı olabilir bir sistem ama sosyal devletimiz bu konu hakkında ne yapar bilinmez.

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

araca sahip olan engellilere neden ucuz yakıt verilsin böyle bir mantık olmaz.diğer herşeyde evet diyorum fakat,araç alıcak kadar güce sahip olan engellinin böyle birşey talep etmesi,kendininde ayrımcılık gösterdiğinin bir işaretidir.

Üye
    murat01_80 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    16:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sırdascım sımdı aracın olsaydı daha ıyı anlayabılırsın konuyu...arac alıoruz ama benzın lıtresı3700 tl..gezemıoruz gönlumuzce..bıkac arkadas beraber olup organızasyonlara benzını beraber koyup gelebılıoruz yalan yok...en azından ötv olmasa dıye dusunulebılr..hatta gunluk lımıtte verılebılır veya aylık 100 lıtre denılebılır..mesela..

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

anlıyorum seni sevgili murat fakat bu diğer insanlar karşısında haksızlıktır bana göre.ben araç alıcaksam ki inşallah çok yakında olucak bunun giderlerini düşünerek alıcam öyle değilmi? zaten normalde bir kaç kişi gidiyorsan bir yere ortak karşılıyor yakıtını. ben hernekadar ülkemizde henüz bunu aşmadığımızı görsekte,engelli yada değil tüm insanların eşit haka sahip olmasını istiyorum. kimse bir diğerinden üstün bir hakka sahip olmamalı.sosyal devlet olmakta böyle birşeydir.

Üye
    murat01_80 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sımdı sıradscım,ben dıyelım 1000 lıra maas alıorum..saglam bır ınsanda alıo 1000 tl...o ınsan dolmusa 2-3 tl verıp işine veya baska bıyere gıdebılır...ama ben arabamla gıtmek zorundayım..neden engellıye uygun ulasım yok...saglam ınsan 2-3 tl ye gıderken gıdecegı yere ben 10 tl ye gıdıorum..yanı maasım aynı ama gıderım mecburi gıderım fazla...oyuzden benzınde ötv alınmayabılır.. ayrıca bu verdıgım örnek cok basıt bır ornek..

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

hani demişya hoca,sende haklısın diye aynı o hesap oldu

Üye
    murat01_80 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

))))

Üye
    farukt Avatarı

Gerçek Adı
    faruk
    Son Giriş
    06.09-2017
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

))))))))))))

Üye
    byrm_yucel Avatarı

Gerçek Adı
    BAYRAM YÜCEL
    Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

beleş mezarda versinde yatarsınız...millet arabasına ucuz benzin yolu düşünüyor yaa başkalarıda ev geçindirmek için 2022 maaşı için çabalıyorr devlet daha ne yapsın ki ii dayanıyor walla engelli diye herşey bana diyorsunuz böyle zihniyet oldukça devlet kimsenin sorununu bitiremez

Üye
    Tunay Yavuz Avatarı

Son Giriş
    22.02-2012
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben shell genel mekezde çalışıyorum.bizde şirket (ceo)ları kendi özel araçlarına ödeme yapmadan kesinlikle yakıt alamıyorlar bırakın indirimi anlıyacağınız üzere çok zor hatta imkansız bir istek...gerçi olsa fena olmazdı

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    95
    Verilen Beğeniler
    33

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    akaryakıt fiyatlarının böyle fahiş fiyatlara geldiği bi ülkede kendi zorunlu ve anayasal hakkı olan ulaşım konusunu çözmeye çaba gösteren arkadaşlarımız ve bunu bize çok gören arkadaşlarımız, biraz geniş bir açıyla düşünseniz olayın hiçde haksız sebeplere dayanmadığını görürsünüz. tekerlekli sandalye ile ordudan istanbula gideceğinizi düşünün. 12-13 saatlik bir süre, molalardaki tuvalet ihtiyacınız o tekerlekli sandalyenin açılıp kapatılması yani çokmu kolay gibi görünüyor size, birilerinin kucağında sırtında wc ye gitmek çok mu hoş? oysa kendi arabanla ve istediğin düz ayak gidişi olan bi tesisde durursun, merdiven çilesinden kurtulursun. Ben en fazla 300-500 metre yürürüm bundan sonraki mesafeler dizimde ve ayak bileğimde şişme anlamına geliyor. Bir arkadaşımızın dediği gibi 50-100 metrelik mesafelere bile aracımla gidiyorum. Gitmek zorundayım bunu neden kimse anlamazdan geliyor ve konuyu geyik muhabbeti seviyesine çekiyor anlamak mümkün değil. normal insanlarla aynı geliri alıyoruz. onların aylık ulaşıma verdiği ücretle benim verdiğim arasında uçurum var. otobüsle bende istanbula gidebilirim. tekerlekli sandalyede de değilim ama belli bir saatden sonra ayak iyice şişiyor sonra uyuşukluk her otobüs yolculuğumda otobüsten indikten 3-5 adımda düştüm. sinek gibi yere yapışmak onca insanın gözü önünde çokmu hoş ve o otobüs firmaları nerde en çok merdiven var orda duruyor sanki inadına yapıyor gibi. Ama kendi arabamlada uzun yolculuklara çıktım. her zaman kendime uygun olan tesislerde durdum. mola verdim dinlendim ayaklarımı şişirmedim. Otobüsle istanbula gidiş 50 tl arabamla 300 tl şimdi bunu karşılaştırın ve öyle söyleyin negatif düşüncelerinizi. saygılarımla. Ha birde bahsettiğim gibi, armatörler balıkçı tekneleri nasıl aldıysa ötv indirimli yakıt hakkını bizde alabiliriz. armatöre sağlanan hak bize neden sağlanmıyor, sağlanamıyor bence çok fazla bi istek değil bu.

Sayfa 1 / 14 1234511 ... SonSon