Sayfa 7 / 14 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
Toplam 202 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    96
    Verilen Beğeniler
    33

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bakın arkadaşlar, THY bugün dünya markası 188 noktaya uçuş yapıyor her gün. Bazılarında günde 3-4 uçak havalanıyor. Ama bu kadar yaygın bir uçuş ağı olan THY yerine bizim bakanlarımız en basit yurt dışı gezilerinde bile ya özel uçak kiralıyor yada devletin özel uçağı ile seyahat ediyor. Bu duruma sesi fısı çıkmayan, çıkarmak istemeyen arkadaşlarımız. Vergi affı çıkarıp devleti kar ettirecez die alacağı 100 lira cezayı 10 liraya indiren uygulamalara sesi çıkmayan veya sesini çıkarmayanlar nedendir bilinmez Devletimize çok da fazla yük olmayacak ÖTV indirimlı akaryakıt konusuna bu kadar hassaslar bilmiyorum. Tuzla tersanesinde Süleyman Demirel zamanında başlatılan Ahmet Necdet Sezer tarafından yüksek maliyetli diye durdurulan şimdi ise yeniden proje edilerek bitirilen, 30 milyon dolarlık cumhurbaşkanlığı yatı yakında törenle denize inecek. Bu ülkede insanlar açlık sınırının altında asgari ücretle çalışırken devletimize 30 milyon dolarlık harcama yapmak ne kadar yakışıyor. Buna da iki kelam laf edermisiniz lütfen. Saygılarımla.

Üye
    lado Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Konunun önemini bilmeyen arkadaşlarımız var aramızda. Bizim iş yerinde her gün kendi arabasıyla işe gelen engelli çalışan arkadaşlarımız var. Niye kendi arabasıyla geliyor çünkü normal arabalara inip binemiyor. Mecburen kendi arabasıyla gelmek zorunda. Aldıkları maaşın size yemin %50 sini akaryakıta veriyorlar ve buna bende dahilim. Bunun önüne geçmeliyiz arkadaşlar.

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

Akaryakıtı bedava istemek tabiki olmaz.
    Fakat ÖTV ve KDV'siz fiyatını ödeyebiliriz. Özürlü kimlik kartı ile maliyetine yakıtı alırız ve benzin istasyonu KDV'siz ve ÖTV'siz olarak geri ödeme yapar.
    Bu çok zor birşey değil.
    Aynı sistem araç alırkende yapılıyor. Devlet bu konuya el atmalı. Meclisten meydan okumakla bize bir yararları yok.

Üye
    ks207 Avatarı

Son Giriş
    23.03-2013
    Saat
    19:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş iyi düşünmüssün de ah bi araba olsa yakıtını bi şelilde hallederiz özellikle ayaktan özürlüyseniz araba şart şuraya gidevereyim diyemiyosun otobüse dolmuşa binmek de hiç kolay olmuyo
    hem yakıt indirimli olsa kesin su istimal edilir herkes kendine verilen limiti doldurur başkasının arabasını deposunu dolduru satar kendi istemesebile yapmak zorunda kalabilir özellikle arabası olmayanlar
    benim özürlü olarak en büyük problemim bi yerden bi yere gitmek

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşlar Sloganimiz hazir;

"ÖTV Ödemeye karşiyiz KDV Ödemeye Raziyiz" bu cümleden yola çikarak geniş kapsamli bir kamuoyu oluşturabiliriz bunu avantaji akaryakita %47 daha az üçret ödeyerek temin edicez.

Üye
    gürayy Avatarı

Son Giriş
    20.01-2013
    Saat
    23:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergisiz akaryakıt neden olmasın?

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ks207;

olur mu ya ne demek başkasının arabasını doldurur bu mümkün değil çünkü ÖTV indirimi sadece plakaya uygulanabilir. senin plakan aylık limiti aşmışsa o kadar, başka da alamazsın. böyle bir sistem olmalı. sadece plakaya yakıt verilmeli arabaya değil.

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama limiti doldurduktan sonra kendisine yetmezse o zaman yine kendisi zararlı çıkar. çünkü limit dolmuş olur. ay sonuna varmadan geri kalan yakıtı da normal fiyattan almak zorunda kalır.

Üye
    YiRiZMa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oLdu tamammmmm herşey bedava oLsun bizim için. bu nasIL mantıktır böyleee eNgeLLiyiz diye herşeyden bedava yada daha ucuza faydalanacağız diye birşey yokk.

nerde beleş oraya yerleş misali isteklerinizin ardı arkası kesiLmiyor

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Yirizma,
    Böyle bir uygulamanın çıkacağını pek ümit etmiyorum ama olur da engelli arkadaşlarımız vergi indirimli akaryakıt alma hakkını kazanırsa siz yararlanmazsınız o zaman, olur biter! Dert etmeyin bu işlerle uğraşan arkadaşlarımızı!

Arkadaşlar,
    Kötü niyetli kullanımı engellemek / kontrol etmek amacıyla önlemler alınabilir. Örneğin vergi indirimli verilen akaryakıtı farklı bir renge boyamak! Trafik polisinin yapacağı kontrollerde alacağı akaryakıt numunesinin farklı renkte çıkması ve engelli aracı olmaması durumunda verilecek yüksek miktarda ceza caydırıcı olacaktır!
    Çözüm muhakkak bulunur yeter ki yapılmak istensin! Ama yukarıda dediğim gibi, yapılacağına dair hiç ümidim yok.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

avcıkomando,
    Çalışıyorum, vergimi veriyorum demişsin, ne güzel. Ama devamında siz herşeyi devletten bekliyorsunuz, tembellik peşindesiniz demişsin ve burada yanılmışsın! Konuyu baştan sona okusan bunu dile getirenlerin çoğunun çalışanlar olduğunu göreceksin. Adam keyfi için değil, işe arabasıyla gidip gelmek için istiyor bunu. Peki neden??? Çünkü toplu taşımayı kullanamıyor! Toplu taşımayı kullanamıyor olmak bizim suçumuz mu?
    Ben işe arabamla gidemiyorum, çünkü gitsem ayda 800 lira benzin masrafım olacak. Bunun yerine günde 5 saat toplu taşımalarda kelimenin tam anlamıyla sürünüyorum, itiliyorum kakılıyorum, düşürülüyorum. Her gün etrafta birilerinden yardım istemek zorunda kalıyorum. Neden? 1-Çünkü toplu taşımalar biz ortopedik engelliler için hala uygun değil. 2-Araba alsak bile maaşımız benzin (vergi) masrafını karşılayamıyor.
    Keşke sağlam olsaydık ta hiç bir bedavamız/indirimimiz olmasaydı!

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Keşke demiyorum, herşeye rağmen devam diyorum. Ben de isterdim evime yakın olsun servisim olsun, ama herşey gönlümüzce olmuyor. İşyerim bana 1 kuruş yol parası, yemek arası vermiyor. Ama niye dayanıyorum, sigorta primlerimi tam yatırıyor, emekliliğime kadar sabredeyim de emeklilikte düzgün bir maaş geçsin elime diye onca itişe kakışa yollardaki perişanlığa gücüm el verdiğince dayanıyorum. Yoksa inan ki sağlam biri katlanmaz çektiğim yola.

Üye
    ks207 Avatarı

Son Giriş
    23.03-2013
    Saat
    19:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konuyu açan arkadaş engellilerin diğerlerine göre kendi arçlarıyla başka bir yere gitmeye daha çok ihtiyaçları olduğu için açmış yaninormal birisi gerekirse koşarak da gider işe engelli düşünür dolmuşlamı gitsem nasıl binerim nasıl inerim nerde inerim ordan oraya nasıl giderim orda üst geçit var falan filan bitmez bu planlar hayat boyu sürer buna göre mantıklı ancak herşeyin ve su istimalinin yapıldığı için bu işler biraz zor biz iyi bi iş bulabilirsek şükredecez yapcak bişey yok

Üye
    masiva Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Lovex72, "acaba bende bi tarafımı kırsam kessem de bu haklardan faydalanmaya başlarmıyım" diyen arkadaşlarınıza açık teklif yapın bakalım ne diyecekler. Çok değil sadece bir bacağının yarısını istiyorum ben.. versin alsın ötv indirimimi o razıysa değiştirmeye ben çoktan kabul ettim gitti. Benimle değiştirmek ister mi?..

Devlet aşısını savunmasını zamanında yapacak, önlemini alacak.. kaç çocuk felci hastasının aşısı bayat olduğu için hastalandığını biliyor musunuz?.. aşının bayat olması kimin kabahati?.. Vatandaşını koruyacaksın; ama olmadı bütün önlemlere rağmen korunamadı mı; o zaman eğitim ve iş hayatından geri kalmasına izin vermeyeceksin.. Engelli çocuğun bakımı, eğitimi, sağlığı zulüm olmayacak ailesine de kendisine de..

Maddi durumun iyi değilse engelli çocuğunu okutmak düze çıkarmak, iş hayatın, sosyalliğin, evliliğin, anne baba olman hepsi birer zulüm. Normal, olağan ve gayet insani isteklerin bile işkenceye dönüşebiliyor bu durumda.. Öyleyse bunu eşit şartlara taşımak adına atılacak her adım sosyal devletin görevidir.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hangi ülkede var böyle bir düzanleme
    Bu konunun engelli ile alakası nedir Bu konu toplumun tümünü ilgilendiren vergi sorunudur. Çok basit bir sorundur. Ama bu ülkede en basit sorunlar problemdir. Bilinçsiz, eğitimsiz toplumlar hak nedir ? ne değildir ? bilemediği için devletin insanları yanlış düşüncelerle aşılaması sonucu doğru ile yanlışı ayırt edemez haldedir. Kimse demiyor ki arkadaş bu benzinin girdisi 1tl nin altında nasıl 4 tl ye satarsın
    Tarihinde amerikadan tek haraç alan türk devletinin bir torunu olarak utanıyorum. Bu toplumun basiretsizliğinden !
    Ülkede türkçe ezan okunur millet kuzu Ne zaman ayaklanıcakdınız merak ettim Mısırı da mı görmez bu millet Beyni olan Halklar isterse yönetimleri haksız vergi alanları tükürüğü ile boğar...

Sayfa 7 / 14 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon