Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    M.Cem Avatarı

Gerçek Adı
    M.Cem
    Son Giriş
    27.05-2015
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgili Uzaklar'ın fikirlerine tamamen katılıyorum. Ben C-5 seviyesinde omurilik felçlisiyim. Her yere özel aracımla gitmek zorundayım. Bu talebe karşı çıkan arkadaşları anlamakta oldukça zorluk çekiyorum.

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    95
    Verilen Beğeniler
    33

Teşekkürler M.Cem, ihtiyaçlarımızı bir önceliğe koyup hep beraber bunlara odaklandığımızda ve birlikte hareket edebilme olgusuna sahip olduğumuzda başarabiliriz tüm bunları. Örneğide önümüzdeyken başarmak aslında bu kadar da zor olmasa gerek. Aylık limitler dahilinde ötv ve kdv den muaf akaryakıt alabiliriz. Bu hak filo filo gemileri olan armatörlere uluslar arası balıkçılık yapan dev balıkçı teknelerine ve iç sularda avlanan 15 metreden büyük her kıyı balıkçı teknesinetanınmış durumda. Emin olun engelli adına kayıtlı araçların yıllık harcadığı yakıtlar bu gemilerin ve teknelerin yıllık harcamalarının % 10'u bile olmaz. Bu nedenle sesimizi gür çıkarıp sivil toplum örgütlerini devreye soktuğumuzda bu seçim arifesinde bir şeyler elde edebiliriz diye düşünüyorum. Engellileri engellemeyin diyerek arabam benim bacaklarım kampanyamızı yeniden devreye soksak hiçde fena olmayacak. Saygılarımla.

Üye
    ceyhani01 Avatarı

Gerçek Adı
    Durmuş Ali Sayıcı
    Son Giriş
    19.09-2013
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili bayram 1 lt benzinden devlet %67 ötv alıyor dünyanın hangi ülkesinde böyle bir soygun var mademki sosyal devletse o zaman ülke gelirlerini eşit paylaştırması lazım deilmi ( herkesin gelir yüzdesine göre ) ii valla patronda 1 litre benzine aynı ötv veriyor emrinde çalıştırdığı işciside avrupa birliğine girelim diye olmadık tavizler verenler niçin avrupadaki gibi engellilere uygulama yapmıyor avrupada hatta uzak doğu ülkelerinde bile engellilere rahat ve toplumla kaynaşması için ayrıcalıklar yapılıyor burda niye olmasın ben devlet için deil devlet benim için var olmalı

mademki devlet herkese eşit olacaksa o zaman niçin gemilere ötv siz mazot veriliyor gemi sahipleri engellilerden dahadamı mağdur durumda

sırdaş senin mantık eşitlik mantığı anladığım kadarıyla o zaman engelsiz insanlarla engelli kişinin aynı yaşam kalitesiyle yaşaması için elbette engellilere bir takım hayatı kolaylaştıracak toplumdan soyutlaşmamsı için gerekli önlem ve desteklerin alınması doğru deilmi.dolayısıyla evet engellilere ötv siz akaryakıt veriebilir diye düşünüyorum ama biizm ülkemizde gemi sahipleri varken engellilere sıra gelmez bencee olsa ii olurdaa

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    32

İnanılmaz derecede suistimal olur, önüne geçmek içinsede radikal önlemlar almak gerekiyor.
    Zor bi durum, bende çok isterim ama suistimal açık bi durum...

Üye
    ceyrantirikçi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    25.06-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah dediğiniz olurda bizlere daha fazla hak verilir.çünkü bizler daha fazlasını hakediyoruz...

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neoplis;

kardeşim kimse bize bedava birşey versin demiyoruz. vergi indirimine gidilsin diyoruz. ana parayı ve kdv yi araba alırken aslanlar gibi ödüyoruz. istediğimiz sadece yakıtın vergisinin devlet tarafından alınmaması o kadar

Üye
    Dilaver66 Avatarı

Son Giriş
    13.07-2012
    Saat
    22:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

))))) kimliğimizide verelim devlete üstüne kaydettirsin.
    Uyanığın biri oğlunu konfeksiyona gönderir.derki oğlum esnaf ne derse yarısı verecen der.çocuk sorar. ağbi şu mont kaçlira esnaf 100 lira der 50 versem olur mu der çocuk esnaf israra dayanamaz olur der.çocuk ağbi 25 lira versem olur mu der.esnaf olmaz desede razı olur ısrar karşısın de.çocuk 12,50 lira olur mu diye ısrarcı olur.derken esnaf kıssada al şu montu git burdan der ve parasız verir montu.
    Çocuk sevinerek eve gelir.
    Babası ne yaytın oğlum der
    Çocuk ta olanları anlatır esnaf dayanamadı der ve montu parasız verdi der
    Baba o arada osmanlı tokatını yerleştirir çocuga
    Çocuk baba ne vuruyorsun der parasız aldım işte
    Baba da derki.
    Salak oğlum niye ikitane almadın der.
    Hayırlısı bakalım inşallah akaryakıtta bedava olur bakalım.)))))))))))))))))))))))))))

Üye
    lvntglcn Avatarı

Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dilaverin fıkrasına bakaraktan daha burada bile uzlaşmanın olmadığı aşikar. (Karşı olmakla amaçlanan ne onu da anlamadım.)
    Olmayacak bir şey değil.Hele ki diğer insanlara hiç haksızlık değil.
    Buraya yazmakla olmuyor arkadaşlar. Ben Bimer iletimi yazdım.. Olması biraz zor görünüyor ama en azından deneyelim.

mehmet sarıkurt
    Misafir Üye
    mehmet sarıkurt Avatarı

Arkadaşlar zaten kimse bedava verilsin demiyor ama en azından vergilerinde indirim yapılsın lütfen lafta kalmayalım birlik olup aynı zamanlarda bimere yada bu konuda bulduğumuz heryere yazalımki sesimiz duyulsun uzaklar arkadaşın dediği gibi evet gerçekten arabam benim ayaklarım ve benim için beni eve kapanmaktan kurtaran sosyalleşmemi sağlayan aracı ve çok önemli bir aracı

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

kesintinin pırlanta ticaretinde % 0
    ve protezde %20 lerde olduğu bir ülkede mi engellilere vergisiz yakıt verecekler (?)

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

millet uçakla uçsun diye uçak yakıtlarından alınan vergileri düşürmüşlerdi,bu durumda uçakla uçmak çok önemli ihtiyaç!,engelinin evinden dışarıya çıkmak istemesi lüx! oluyor.

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bizde balık baştan kokmuş. devlet babadan birşey isteyelim dedik daha devlet baba birşey dememişken biz birbirimizi yemeye başladık. yahu daha kabul göreceği bile meçhulken biz birbirimizi neredeyse dilencilikle suçlar olduk. bu devlet babalık görevini yapmasın mı kardeşim?

Üye
    fero Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Aramis karde
    Bence bu konuda haklisin.. Madem vergi muafiyetimiz var,tabiki akaryakittan alinan OTV den de muaf tutulmamiz lazim...
    Bence konu,uzerinde konusulmasi gereken bir konu.tebrik ederim seni

Üye
    reys Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    11:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2006 yılında çıkan özürlü ölçüt yasası ile birçok özürlü kardeşimizin raporu % 40 altlarına indi ve özürlü olduğumuz halde özürlü sayılmıyoruz akar yakıt için ötv istisnası çıksa dahi bu yasa ile ben şahsen yararlanamam

Üye
    lado Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu konu bizim için çok önemli arfkadaşlar, sürekli formun başında durması gerekiyor

Sayfa 5 / 14 İlkİlk 123456789 ... SonSon