Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Lovex72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    12:30
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benzini 4.5 tl den sayarsak bunun 2.5 tl sini vergi veriyoruz herkes dahil şu daha mantıklı olabilir aynı maaşlarda ödediğimiz gibi verginin bir kısmından muaf olursak haklısın akadaşım ama bunun uygulaması programlanması hem çok zor hemde istismara çok açık

ayrıca kota diyorsun ki bunun için de maliyetli bir kayıt sistemi gerekiyor bu da devlete ve benzin istasyonlarına extra ücret demek ve bunun gideri de yine vergilerden tahsil edilecek yani hem engelli hemde engelli olmayanlardan burda da kısmen eşitsizlik sözkonusu örneğin aracı olan engelli var ve olmayan engelli

Şu da var ki şayet araç alacak kadar durumumuz varsa bunun da yakıtını alacak durumda olmalıyız dünyanın malesef en pahalı yakıtı bizde üstelik Ham petrolün fiyatı dünya genelinde 100 dolardan 60 dolar civarına inmişken yani % 40 a varan bir indirim sözkonusuyken bizde kuruş değerinde indirim yapılması tartışılacak ve eleştirilecek konu aslında bu olmalıdır

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

O zaman senin mantığına göre araba alan engelli var alamayan engelli var ötv olayını da kaldırsınlar, kısmen eşitsizlik söz konusu. Ulaşım kartı da vermesinler evden çıkıp otobüse binemeyen yüzbinlerce engelli var, o kartları kullananlar eşitsizlik yapıyor : )

İstismar söz konusu olamaz. Az akılcı düşün devlet isterse yapar ve ayrıyetten bir çok istasyonda kaçak yakıt yada vergiye geçirilmeyen yakıt satılmıyor mu ? Bizmi ağır gelicez dicemde kendi kendimize ağır gelmişiz baksana önceki sayfalarda ki yorumlara.

Üye
    Lovex72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Devlet engellinin alabileceği kullanabileceği durumda olan herkese neredeyse her türlü indirimi kolaylığı yapıyor hatta evinde bakım aylığı da veriyor evinden dışarı çıkamayana kalkıp Özel şöför mü tutsun engelli kişi otobüse binebilsin diye adam mı tutsun bu da senin mantığın komik olma lütfen yaptığım ekonomik bir analizdi

Bende sol engelliyim sıfır araç alımından faydalanamıyorum burada yasaları da fazlasıyla eleştiririm gittim ikinci el araç aldım muaf olmadan yakıttan şikayet etmiyorum durumum iyi olduğundan değil, şayet araç alıyorsan bunun giderlerini de bilerek alman gerek.

ayrıca aracın sadece yakıt gideri yok bakımı parça değişimi kazaları sigorta kaskosu derken sen sadece yakıtını düşünüyorsan bu da komik o zaman diğer masraflara da indirim istemek lazım hadi bakalım

Önceki sayfalar ve yorumlara da baktım güzel kardeşim biz kendimize ağır geldiğimizden değil bence sen fazla istemkar düşünüyorsun

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Kardeş yazdım yazdım sildim çünkü anlaşamıcaz çok katısın bu konuda bana öyle geldi. Devlet nedir ne değildir bu anlaşılmıyor ülkemizde.
    11 yıldır ağır engelliyim hiç bir işimi kendim göremiyorum senelerce para biriktirip ancak aracımın yarı parasını çıkardım araç alırken ötv ötelemesi yapıldı bunun dışında devletten hiç bir şey görmedim işte çok istemkarım naparsın.

Üye
    Lovex72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gerçekten Sosyal devlet olsak bu söylediklerin olabilir ama çok daha önemli problemler var iken.... ne diyim kardeşim herşey gönlünce olsun bizi bizden başka da kimse anlayamaz emin ol Canın saolsun

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Aylık litre sınırı getirilebilir mesela 1 ayda bütün ruhsatlı engelli araçlar için 1 depo benzin ücretsiz olur üstünü kendi cebinden öder. Ücretsiz benzini aldığına dairde gerekli belgeyi engelli kişi elektronik imzasıyla imzalar. Ayrıca bırakın sosyal devleti millet yiyecek ekmek bulamıyor bu ülkede açlıktan ölen gaziler var. Bu anlattıklarımız yolsuzluğun yamyamlığın olmadığı gelişmiş bir ekonomide olabilir mesala Kanada da filan ki henüz orda da yoktur eğer orda yaparlarsa bize gelmesi en az 200 yıl sürer.

Üye
    tolga-78 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    27.06-2015
    Saat
    23:46
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb iyi akşamlar engelilerin H SINIFI ehliyet olanların yakıtını vergisiz lstiyoruz yani indirimli olmasını istiyoruz lütfen destek

Üye
    novandan Avatarı

Son Giriş
    06.10-2017
    Saat
    20:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tolga-78;

B sınıfı ehliyeti olanlar ölsün o zaman neden sadece H sınıfı.?

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    2

Siz önce Engellilere ehliyet verilmesi için yapılan YASAL ÇAPRIKLIĞI bir gündeme getirseniz. Devlet bazı insanlara seni istihdam ederken engelli olarak kabul ediyorum fakat iş araba almaya geldi mi SEN ENGELLİ DEĞİLSİN diyebiliyor BU REZALET e ne zaman sesinizi çıkartacaksınız acaba?

Üye
    balaybelen Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    21:41
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aylık 100 lt remii naaptın sen abi ya 100 l,tre yakıt 5 ay yeter bene ya

Üye
    Lone Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    05.10-2017
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    Burası İstanbul!
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Çok şey istiyorsun kendini hayattan bu kadar koparım ıskartaya çıkmış muamelesi yapma kendine .

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    14.08-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Engellilerin önündeki bir engel de KDV sorunu. Her kesin bir haklı yorumu var kendilerine göre. Arkadaşlar yaşım 46 kendime göre ne günler gördüm, en azından 10 a yakın oykullandım yani rahmetli Turgut Özal KDV ülkemize o getirdi ne kadar oy vermemiş biri olsamda sevilen bir Devlet erkanıydı KDV siz alışveriş yapıyordum cebindeki parayı sonuna kadar harcıyordum KDV yasalaştıktan sonra
    tasarruf, birikim, ve enflasyon başladı boy gösterdi ezildik ama vatan sağ olsun , o KDV paraları binlerce halktan toplanan sermaye onun içinde %40 engellilerin alın yerleri var Atatürk savaşarak ülkeyi kazandı bazı engelli ortaklar askeri ücretle yoluna devam ediyor kadeve sırtımızda bir KANBUR Türkiyeye yakışmıyan ne faydasını gördü devlet

Gelişmiş ülkelerde insanlar hertürlü haklara sahipler yaşlısı,genci, çoluğu çocuğu
    Biz ise ülkenin %40 Devletçi geriye kalanı artıs. Engelliler Devletçi diye artistler sınama aşkı icin engellilere oyun komayıp sınıyorlar daha ne kadar anlıyacaklar engelliler içinde bulundukları durumu, Haksız kazanç dengesiz güç biz onlardan sadaka istemiyoruz adalet istiyoruz

Üye
    gürsel-1990 Avatarı

Gerçek Adı
    Gürsel
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Çok haklısın önceki yıllarda aynı konuyu açmıştım zenginlerin yatlrına ötv siz verilen yakıtın, bizim arabamızın yakıtında da uygulansın.

Üye
    ucurtmaci Avatarı

Son Giriş
    30.06-2017
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Ben de, Elektrik için indirim istedim ama olmaz dediler.
    Zaten olan indirimi de bize yansıtmak istemiyorlar, bin bir güçlük çıkarıyorlar, bazıları istemiyor kısacası.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Elektrik özelleştiği için artık firmaların insafına kaldık.
    Onlarda zaten zerre kadar indirim yapmazlar.
    Allah garibanın yardımcısı olsun, herşey ateş pahası.
    @ucurtmaci

Sayfa 13 / 14 İlkİlk ... 391011121314 SonSon