Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    merol Avatarı

Son Giriş
    23.08-2017
    Saat
    23:46
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın oturanboğa VE BU FORUMA ÜYE DEĞERLİ ARKADAŞLAR... bana VE BENİM GİBİ ÇELİŞKİYE DÜŞEN ARKADAŞLAR A yardımcı olmanızı isityorum lütfen...

ben 1997 yılında b sınıfı ehliyet aldım. 2002 yılındada özürlü raporu ve vergi indirim raporu aldım. %65 görme engelliyim. gözlük kulklanıyorum. sorularım şunlar:
    1-b en veya benim gibi olan arkadaşlar... h sınıfı ehliyet alabilirler mi? veya mevcut ehliyetlerini hast.müracat edip h ehliyeti alabilir raporu alabilirler mi?
    2- mevcut olan %65 sürekli raporumla h ehliyet için alınacak raporla bir alakası varmı- bir bağlantısı varmı?
    3- h ehliyeti ve ötv ind.araç almak için illada %90 mı rapor alınacak. yani %70 rapor alınırsa ötv ind. yararlanılmıyor mu? veya ehliyet verilmiyor mu? bu ehliyeti alıp kendimize ind.araç almak için ne yol izlemeliyiz.

çok kişiye KURULUŞA SORDUM DERNEGE herkes farklı cevaplar veriyor insan bunalıyor valla... sİZLERİN engin bilgi ve tecrübelerinizi paylaşıp bu mesajıma cevap yazarsanız beni mutlu edersiniz.
    şimdiden teşekkürler selamlarımla...

Üye
    ozgurbedenler Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    26.10-2011
    Saat
    09:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en doğru cevabı heyet raporunuzu alarak bağlı bulunduğunuz ilçedeki vergi dairesine gidip maliyeye sormakla alırsınız.
    zaten araç alacağınız zaman raporunuz bir şekilde ( ya galeri veya siz tarafından ) maliyeye gidiyor ve maliye araç alımınızla ilgili bir rapor düzenliyor. bu raporda sizin nasıl araba alacağınız, aracı kmlerin kullanabileceği gibi bilgiler yazıyor. ve engelli raporunuz zaten güncel olmak zorunda. bu yüzden eski raporlarınız önemsenmeyecek.
    engellilik oranı aracı ne şekilde kullanabileceğiniz ve kimlerin kullanabileceği ile ilgili; bu bilgiyi de sadece maliyeden alabilirsiniz. araç satın aldığınızda ruhsata kimlerin kullanabileceği de yazılmalı ( bunu mutlaka takip edin, yanlışlıkla atlanmasın), yeri geldiği zaman 1., 2. veya 3. dereceden yakınlarınızında aracı kullanması gerekebilir. ayrıca aracınızı ssk lı çalışanınız varsa o da kullanabilir olmalı.

umarım faydalı olmuştur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.248

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Görmeye dair %65 rapor ile araç alımında hiç bir vergi avantajından yararlanamazsınız.
    B sınıfı sürücü belgenizin tadını çıkartın...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...